• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fonál alga

A. Kavicsos said:
Szia iherbak!

Igaz nem vagyok profi!

De ez nem fonal, gyönyörű staghorn telep!

A.ttila

Szia!

Köszönöm, a segítséget, akkor most már csak utána kell néznem, hogyan lehet eltüntetni.

iherbak
 
Sziasztok!

Úgy érzem némi tanács jól jönne.

Egy 112l-es akváriumról lenne szó, amiben előjött a fonál alga.
1 éves indítás, de csak fél éve low-tech. Ezalatt a fél év alatt 2 hónapig abszolút nem volt tápozásom, a növények szép lassan nőttek, 0,3W/l világítás alatt. (HM, valiznéria, riccia)
Szűrés: 1000lph Eheim Professionel II, csurig töltve biológiai szűrőanyaggal, Filterlith-el.
4 hónapja elkezdtem tápozni, emeltem a fényt napi 9 óra 0,5W/l-re, heti egyszer a napi adagot Green Aqua Micro+macró-ból. Vízcsere 2-3 havonta 50%.
Ezalatt a fél év alatt 5 hónapig nem volt semmi probléma, viszont az utóbbi 1 hónapban előjött a fonál alga több különböző növényen is. Sajnos nem tudom ennek oka mi lehet, semmit nem változtattam a fentebb leírtakon.
2 hete levettem a fényt 0,3W/l-re, napi 8 órában, és hetente vizet cserélek. Egyelőre nem akar szűnni a gond, naponta szedek ki fonálalgát.
Szerintetek mi lehet a gond? Esetleg mi segítene? Lehet hogy nem úszom meg az Easy Carbo rendszeres adagolását? Netán emeljek a tápozáson?
 
Nem tudom lágyítod e a vizet?
Éri e bármilyen természetes fény az akit?
Vannak e bent mohák?
Takarítod e a szűrőt rendesen?

Általában ezek szoktak a gondok lenni. A tápot kizárhatod.

A fényed eddig is ennyi volt és nem volt gond. Lehet kap egy kis tavaszi becsillanást az aki 1-2 órában naponta.

Lehet "öreg" akvárium szindróma.... koszosak a moháid, aljnövényzet stb és ez a mulm előhozza a fonalat.

Ha a szűrőt elhanyagoltad, itt az ideje egy kis karbantartásnak. Lehet koszos a perlon, túl sok szmötyi van a tartály alján és ez visszaszennyez.

Pörgest végig ezeket az eseteket, szerintem segíteni fog.
 
viktorlantos said:
Nem tudom lágyítod e a vizet?
Éri e bármilyen természetes fény az akit?
Vannak e bent mohák?
Takarítod e a szűrőt rendesen?

Általában ezek szoktak a gondok lenni. A tápot kizárhatod.

A fényed eddig is ennyi volt és nem volt gond. Lehet kap egy kis tavaszi becsillanást az aki 1-2 órában naponta.

Lehet "öreg" akvárium szindróma.... koszosak a moháid, aljnövényzet stb és ez a mulm előhozza a fonalat.

Ha a szűrőt elhanyagoltad, itt az ideje egy kis karbantartásnak. Lehet koszos a perlon, túl sok szmötyi van a tartály alján és ez visszaszennyez.

Pörgest végig ezeket az eseteket, szerintem segíteni fog.

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! Dicséretes, hogy még ünnepnapokon is segítetek nekünk, földi halandóknak :)
Nem lágyítok, moha csak Riccia van bent, viszont némi mulmot mindig kavarok fel, ez lehet az egyik gond.
A szűrő 2 hónapja üzemben van, nem nyúltam hozzá, perlon cserével, és akváriumvízben nagyjából átmosással kezdek holnap.
 
Sziasztok!

Milyen állatot ajánlanátok fonalaga ellen? Az Oto-k mega RedC. garnélák le se tojják...
Ötletek kérek, mert nagy a bajság! :( Vegyszer is jöhet valami!
Várom a válaszokat! :)
Köszi!
 
ati1980 said:
Sziasztok!

Milyen állatot ajánlanátok fonalaga ellen? Az Oto-k mega RedC. garnélák le se tojják...
Ötletek kérek, mert nagy a bajság! :( Vegyszer is jöhet valami!
Várom a válaszokat! :)
Köszi!

Otocinclus - Zöld pont alga és barna alga
Amano garnéla, tigris, egy tonna redc vagy valami más algafaló garnéla - fonál, diatom, ecset, es a legtöbb szálas alga
Black Molly - fonál szerűek
Stiphodon - ecset és fonál szerűek
Sziámi algázó - fonál ecset stb
Neritina csigusz - barna és zöld pont

bővebben:
http://www.aquatic-eden.com/2007/03/top ... arium.html
http://www.aquariumalgaeeaters.blogspot.com/
http://www.thetropicaltank.co.uk/algae.htm

Érdemes azért pár kört futni miért van ez az algád, mert a fenti hadsereg csak a tüneti kezelésben segít.
 
Köszi a segítséget!

Ez egy low tech akvi. 40 literes, 2*14 watt világítás T5-ös csővel/865ös/, közvetlen a vízfelett /nem emelhető/, heti 3* vízcsere 5liter ioncserélt, 5 liter csapvíz,
do!aqua be green adagolva + Easy Carbo/napi/ Eheim Biopower 160-as beslő szűrő
Fura módon ma észrevettem, h barnul az összes növényem levele... ez mitől lehet???
Ma veszek Black Mollyt bele, hátha segít az algában...
 
Szeretném megköszönni a segítséget az algamentesítésben! :)
Vettem két Mollyt és az alga kb 90%-át megkajázták!
A növények is valahogy üdébbnek tűnnek. :)
E örő, e bódottáá! :clap:
 
Egy peroxide kúra is hatásos lehet időnként, ha nincs valami nagy borulás a vízparaméterekben. Gyógyszertárban fillérekből van 3%-os oldat.
 
A vízparamétereket sajna most nem tudom, nincs tetszem amivel meg tudnám nézni. De szerencsére nincs sok fonál algám, inkább csak a pogostemon helferi-k alatt vannak elszórtan fonál alga szálak, csak nem szeretném, hogy tovább terjedjen. Inkább valamivel megelőzni szeretném a bajt.
 
Sziasztok!

Tegnap hallottam egy érdekes dolgot. Állítólag a Clorox tökéletesen elpusztítja a zöld fonálalgát. Egy ismerős kerti tavába hónapokig küzdött az algásodással. Kipróbált több drága algaölő szert is, de nem segített. Ekkor ajánlotta nekik egy kémikus ismerősük a Clorox-ot. Állítólag az algaölő szerek alapanyaga is a klór. Kipróbálták, kb. 3köbm-es kerti tóba hetente egy kupaknyi Cloroxot töltöttek és 3 hét után teljesen kitisztult a tó, még a kövekről is eltűnt minden. A növények és az aranyhalak nem érezték meg.

Kérdés, hogy valaki hallott-e már hasonlóról, illetve növényes, garnélás akváriumban mennyire működhetne ez a dolog (persze arányos adagolással)?

Szép napot mindenkinek!
 
Szerintem a klórnak nem örülnének a szűrőbaktériumok. Ha meg azok megdöglenek, akkor elönti az akváriumot az ammónia, ami az algásodás fő oka. Lehet, hogy egy garnitúra algát kiirtana, viszont teljesen semmi sem képes eltüntetni a spórákat, a következő algageneráció meg kész Kánaánban találja magát. Nem is beszélve arról, hogy a halak és a garnélák sem díjaznák a dolgot.

Balu said:
Sziasztok!

Tegnap hallottam egy érdekes dolgot. Állítólag a Clorox tökéletesen elpusztítja a zöld fonálalgát. Egy ismerős kerti tavába hónapokig küzdött az algásodással. Kipróbált több drága algaölő szert is, de nem segített. Ekkor ajánlotta nekik egy kémikus ismerősük a Clorox-ot. Állítólag az algaölő szerek alapanyaga is a klór. Kipróbálták, kb. 3köbm-es kerti tóba hetente egy kupaknyi Cloroxot töltöttek és 3 hét után teljesen kitisztult a tó, még a kövekről is eltűnt minden. A növények és az aranyhalak nem érezték meg.

Kérdés, hogy valaki hallott-e már hasonlóról, illetve növényes, garnélás akváriumban mennyire működhetne ez a dolog (persze arányos adagolással)?

Szép napot mindenkinek!
 
Back
Oldal tetejére