• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Foci EB 2016

Hát igen azért a foci eb margójára odaférne az a gerjesztett hisztiőrület amit a média csinált. Ők profibbak voltak mint a válogatott.
Csak egy példa. A múlt héten párom, aki csajokkal jár tornázni mesélte, hogy elmarad a torna mert focimeccs van. Mi vaaan? :) Olyan feleségek, nők járnak akik egyébként nem szeretik a focit és akkor finoman fogalmaztam :)
Nem szerették meg hirtelen és valószínűleg sosem fogják. De a médiaviharban lassan ciki kimaradni.

Végigizgultam a meccseket, de néha már kifejezetten idegesített a hisztéria ami körülötte volt. És ahogy fent is írtad ilyenkor más esemény, eredmény nem létezik.
Jó volt látni, hogy tegnap is az utolsó percig küzdelem volt, de reméljük megszokottá válik az élmény és pl a VB selejtezőn normálisan lehet végigszurkolni a túltolt hiszti és az állami adók erőltetett marketingje nélkül.

A meccs végén azért bekapcsoltam a FIFA-t az XBOXOne-on és lejátszottam 3x a belga meccset. Az egyikben ugyanolyan gólt lőtt Hazard mint a meccsen. Nagyon felbosszantott :) :) De nyertünk!

Sorry a negatívabb üzenetért, jól játszottunk tegnap, szerintem jobban mint néhány korábbi meccsen. Jó volt szurkolni és várható volt az is, hogy kikapunk egyszer.
Az eredmény a siker szuper, de nem értek egyet azokkal akik a focit első helyre teszik és minden másra azt mondják, ezt nem nézik annyian, nem érdekel annyi embert stb.
Ha ennyi reklámot kapna bármely sport, akkor ugyanígy mellé állna az ország. Arról most nem beszélek, ha annyi pénzt.... nem akarok politikai irányba elmenni, de valószínűleg az eszetlen stadionépítés minden más kárára sem segít a negatív véleményemen.

Ennyit a negatív oldalról....

Ami viszont tényleg jó volt, hogy a tegnapi meccs végén a statisztikákban teljesen egyenrangú félként szerepelt a csapat. Eredményességben elmaradtunk, de jó volt látni, hogy a passzok mennek, támadások szintén, motiváltak voltunk.
Mindezt úgy, hogy a portugál és több nagy csapat alkalmanként sokkal kevesebbet mutatott fel.

Aztán jött Chacón és kiütötte Kokót. Reméljük nem ugyanaz lesz a folytatás mint ott.

Drukkolok, hogy a VB-n is kint legyen a csapat és több ilyen eseményen lehessen szorítani a magyar sikerekért.
Egyetértek.Fociról még annyit,hogy nekem van barátom aki a Megye 1-ben bajnok volt,de mivel kezd kiöregedni így esélye sem lenne bekerülni a válogatottba.És ha a kort ki is vesszük a számításból akkor meg a hely miatt.Én azt sajnálom ,hogy a kisebb bajnokságokból nem nézik játékosmegfigyelők a csapatokat.Érdekes lenne pl.egy draft a sima futbalistáknak is.:)Mert sajnos azokat a tulajdonságokat amikkel pl.Hazard is fel van vértezve ,na ezeket nem lehet megtanítani,mert ezekkel születni kell,ezek zsigerből kell jöjjenek.És szerintem lenne idehaza is ilyen játékos .A pszichológiai teher az már más ...amikor nem 600 -1000 ember előtt játszol ,hanem 30-60000 előtt.

szerk:ezt most találtam a neten.Dárdai üzenete:
A két csapat között sebességben, labdakezelésben, gondolkodási gyorsaságban, ki hol játszik, mit csinál év közben, alaphangon a hatalmas a különbség . Ez a 4-0-visszatükrözte ezt. Egy becsületgól jól esett volna, 1-0 után volt lehetőségünk erre, de ez szerencse kérdése is olykor. Nincs semmi szégyenkezni való. Ez egy nagyon jó csapat, volt, ez még nem a mi nívónk. Ebben az ellenfélben mind támadásban, mind pedig védekezésben benne van az európai csúcssebesség, felső kategóriás alakulat, kiváló csapatokban játszanak, bennük van az ehhez a szinthez szükséges automatizmus. Bennünk nincs. Nekünk extra koncentráció és összetartás kell, ha ehhez a szinthez alkalmanként fel tudjunk nőni. Ha egy kicsit hosszabbak, egy kicsit szélesebbek vagyunk védekezésben a kelleténél, nem vagyunk olyan fittek, mint eddig, akkor gond van. Ezek a srácok lejátszottak három TOP-meccset, ami azért felőröl egy kicsit. A negyediken az első félidő talán emiatt csúszott el, ráadásul ezek a belgák pont ellenünk játszottak eddig a legjobban. De mosolyogjatok egy kicsit, ne legyetek lekókadva GERONIMO! Ez egy szép Európa-bajnokság volt, ez egy nagy élmény volt, ezt mindenkinek így kell felfogni, nem pedig lekókadva, magyarosan
;)Mily igazság,még ha keserű is.
 
Utoljára módosított:
Érdekes ez az egész foci dolog. Ahogy @matrai kolléga naplójában meg is beszéltük, alig néztem pár mecset végig életemben.

Viszont ez a siker az én érdeklődésemet is felkeltette, a portugál mecset is végig izgultam és a tegnapit is, kivetítőn, utcán, közösségben. Valahogy a mi kultúránkban ezt az igazi közösségi hangulatot csak a foci tudja kiváltani az emberekből. Abszolúte pártállástól, világnézettől függetlenül minden magyar együtt drukkol, együtt izgul. Szerintem nem is maga a játék adja az élményt, hanem ez a nagyfokú közös élmény. Ez jó érzés, feltöltődős.

Négy éve kerékpártúrán voltam az olimpia alatt, így csak az eredményt hallottam, hogy Risztov Éve 10km-es nyíltvízi úszásban rajt-cél győzelmet ért el. Nagyon tetszett és utólag - az eredmény ismeretében is - nagy izgalommal néztem végig a két órás versenyt, ahol igazából előre tudtam, hogy még egy előzés sem lesz. :) Nekem a vízi sportok valahogy jobban tetszenek, jobban átérzem a teljesítményeket és izgalmasabbnak is találom. De nem vagyok hülye, tökre értem, hogy Risztov Éva zseniális eredménye után nem állt le Budapest forgalma, nem másztak fel az emberek a villamosok tetejére.

Azt nem tudom, hogy miért pont csak foci tudja ezt, ha nekem kellene választani, lehet nem a focit tüntetném ki ezzel a plusz minőséggel. De ha már így van, akkor elfogadom és drukkolok tovább, hogy legyen folytatása ennek a szereplésnek. Különösen jó lenne ez, ebben a sok szempontból megosztott országban, ha lenne legalább egy dolog, aminek a kapcsán tudunk arccal egyfelé állni. :)
 
Ezt más szemszögből is lehet nézni.Értem Zoli mire gondolsz.De ne felejtsül el a tényt ,hogy egy úszóversenyt csak kis közönség előtt tudnak lebonyolítani ,míg egy futballmeccs sokkal több néző előtt zajlik.Gondoljunk csak a Nou Camp vagy a Bernabeu 100000-es nézőszámára.Amellett a foci nagyon népszerű pl.Dél -Amerikában is,ahonnan viszont nem hallottam még hírt egy ottani Hosszú Katinkáról.Viszont nekünk van:)(y).

Igazából nem akarom én ezt megfejteni, csak egy abszurd példát akartam mondani. Nyilván jobb példa lenne a vízilabda, ami mégis csapatsport és szintén sokkal eredményesebbek voltunk benne az elmúlt évtizedekben, mint fociban. Lehet, tényleg a stadion méretek is számítanak, no de tényleg pont nem akarom elvinni politika irányába a kérdést, hiszen pont ezen lelkendezek, hogy milyen klassz volt ez a pár nap, hogy picit félre tudtuk tenni ezeket a béna témákat. :)
 
Abban bízok nagyon,hogy ez a szép menetelés nagy hatást fog gyakorolni az elkövetkező generációk utánpótlására.Szinte biztos,ha a sok kis srác azt látja,hogy igen is ott lehet lenni válogatottként egy ilyen rangos tornán és Ronaldoval vagy Hazardal lehet pacsizni,küzdeni,mezt cserélni,úgy sokkal nagyobb hozama lesz ennek az eredménynek.
 
Abban bízok nagyon,hogy ez a szép menetelés nagy hatást fog gyakorolni az elkövetkező generációk utánpótlására.Szinte biztos,ha a sok kis srác azt látja,hogy igen is ott lehet lenni válogatottként egy ilyen rangos tornán és Ronaldoval vagy Hazardal lehet pacsizni,küzdeni,mezt cserélni,úgy sokkal nagyobb hozama lesz ennek az eredménynek.

Az ifi foci mindig jó volt. Sajnos amikor átkerülnek a felnőtt csapatba ott száll el minden korábbi eredmény. Lehet ott már nem csak a fociról szól a sport.

De szerintem a mérhetetlen pénz ami ebben a sportban van a halála leginkább a szép játéknak.
 
Az ifi foci mindig jó volt. Sajnos amikor átkerülnek a felnőtt csapatba ott száll el minden korábbi eredmény. Lehet ott már nem csak a fociról szól a sport.

De szerintem a mérhetetlen pénz ami ebben a sportban van a halála leginkább a szép játéknak.
Kiszámoltam a minap Ronaldo évi 88000000 dolláros fizetése az napi 75 millió .Forintban.Elképesztő összeg :whistle:
 
Az ifi foci mindig jó volt. Sajnos amikor átkerülnek a felnőtt csapatba ott száll el minden korábbi eredmény. Lehet ott már nem csak a fociról szól a sport.

De szerintem a mérhetetlen pénz ami ebben a sportban van a halála leginkább a szép játéknak.

Egy régi ismerősöm (más sportban mértük össze tudásunkat többször is) mesélte, hogy évekig küzdött azért, hogy kedvenc magyar csapatánál játszhasson. Edzett, küzdött, nap mint nap, először ugye ifi csapatok, másodosztály, aztán osztrák első osztály, végül megkeresték a hőn áhított csapattól. Kevesebb pénzért, és kevesebb lehetőségért otthagyta az osztrák csapatot. Teljesen felvillanyozva ment az első edzésre, a köszöntés után szóltak a népnek, hogy na akkor bemelegítő futás...elkezdett futni, és miután a 6-7 embert (a csapat kezdőit!) körözte le szóltak neki a nagyok, hogy ne fusson ilyen gyorsan, mert akkor nekik is ilyen gyorsan kell...innentől fekete kép. Azóta sörért néha játszik megye 1-ben.

Persze azóta azért változott a helyzet több téren is, de azért na. Én ezért nem néztem magyar focit. Persze, amit az EB-n műveltek, az nagyon tetszett, és elismerésem. Csak kicsit mérges is vagyok, hogy eddig miért nem?
 
Az ifi foci mindig jó volt. Sajnos amikor átkerülnek a felnőtt csapatba ott száll el minden korábbi eredmény. Lehet ott már nem csak a fociról szól a sport.

De szerintem a mérhetetlen pénz ami ebben a sportban van a halála leginkább a szép játéknak.
Előbbivel tisztában vagyok,azt én sem tudom,hogy közben hol véreznek el a játékosok,viszont az itthoni fociban nem hiszem,hogy akkora pénzek lennének,hogy az lenne a baj.De persze lehet,hogy rosszul gondolom! :)
 
Az ifi foci mindig jó volt. Sajnos amikor átkerülnek a felnőtt csapatba ott száll el minden korábbi eredmény. Lehet ott már nem csak a fociról szól a sport.
futás...elkezdett futni, és miután a 6-7 embert (a csapat kezdőit!) körözte le szóltak neki a nagyok, hogy ne fusson ilyen gyorsan, mert akkor nekik is ilyen gyorsan kell...
Én nagyon-nagyon régen látatlanban erre gyanakodtam. Köszönöm @dantesix , hogy megerősítettél ebben a dologban.
Én azt is hallottam, hogy van itt a hazai fociban egy kőkemény maffia, aki megmondja, kinek kell játszani, mert hogy ő abba a játékosba fektette a pénzét.
Anno vagy 10 éve, amikor arra az ominózus német barátságosra -ha jól emléxek- 17 aranylábú jelentett sérültet, Mathaeus elvitte a csikókat és jól játszottak. Lehet, hogy nem volt, aki szóljon. Aztán mondta, hogy aki alibizett a sérüléssel, mondjon le a válogatottságról... ...aztán pár hónap és megint ugyanazok a falábúak voltak a keretben... ...aztán a mesternek menni kellett...
Remélem, hogy a sok levitézlett edző végre nyugdíjba megy és jöhetnek azok, akik tényleg kapisgálnak valamit. Pályán és padon egyaránt, akkor pedig pár év áldozatos munka után, a tényleg jó csapatokkal is partiban lehetünk úgy, mint a korosztályos tornákon.
Kell a minőségi infrastruktúra, kellenek a jó edzők, a jószemű játékos ügynökök (akik kivadásszák akár a megye 1-ből is a tehetségeket), a jó játékosok, akiket meg is becsülünk, de megkövetelik tőlük a teljesítményt. Akkor pár év múlva lehet, hogy 1-2 kört továbbjutunk az egyenesági kieséses szakaszban is. De nagyon szívesen ordítanék egy negyeddöntőben a győztes gólunknak!
szerk: mire megírok egy hsz-t már 1-1 az angol-izlandi meccs... Megyek is le a tv elé, mert ott jobb nézni, mint a 22'-on
 
Én nagyon-nagyon régen látatlanban erre gyanakodtam. Köszönöm @dantesix , hogy megerősítettél ebben a dologban.
Én azt is hallottam, hogy van itt a hazai fociban egy kőkemény maffia, aki megmondja, kinek kell játszani, mert hogy ő abba a játékosba fektette a pénzét.
Anno vagy 10 éve, amikor arra az ominózus német barátságosra -ha jól emléxek- 17 aranylábú jelentett sérültet, Mathaeus elvitte a csikókat és jól játszottak. Lehet, hogy nem volt, aki szóljon. Aztán mondta, hogy aki alibizett a sérüléssel, mondjon le a válogatottságról... ...aztán pár hónap és megint ugyanazok a falábúak voltak a keretben... ...aztán a mesternek menni kellett...
Remélem, hogy a sok levitézlett edző végre nyugdíjba megy és jöhetnek azok, akik tényleg kapisgálnak valamit. Pályán és padon egyaránt, akkor pedig pár év áldozatos munka után, a tényleg jó csapatokkal is partiban lehetünk úgy, mint a korosztályos tornákon.
Kell a minőségi infrastruktúra, kellenek a jó edzők, a jószemű játékos ügynökök (akik kivadásszák akár a megye 1-ből is a tehetségeket), a jó játékosok, akiket meg is becsülünk, de megkövetelik tőlük a teljesítményt. Akkor pár év múlva lehet, hogy 1-2 kört továbbjutunk az egyenesági kieséses szakaszban is. De nagyon szívesen ordítanék egy negyeddöntőben a győztes gólunknak!
szerk: mire megírok egy hsz-t már 1-1 az angol-izlandi meccs... Megyek is le a tv elé, mert ott jobb nézni, mint a 22'-on
Ahol pénz van, ott ez van. Max vki annyira kitűnik, hogy nem tudod elrakni fiókba. Persze kivételek vannak hála égnek. ;-)
 
Na ezt ki gondolta volna Izland elveri az Angolokat,na meg hogy a legjobb 8 közt ilyen kis csapatok is rughatnak labdába.[emoji4]
Most már az Olaszokon kívül Izlandnak is szurkolok
 
Na ezt ki gondolta volna Izland elveri az Angolokat
Ráadásul milyen jó játékkal! Az angolok csak szenvedtek, az izlandiak meg állítólag klasszikus angol focit játszanak... Most akkor mivan???
A spanyolokon azért meglepődtem. Bár ha az előző VB-ből indulok ki...
 
A magyar válogatott a tizenharmadik helyen végzett a huszonnégy csapatos Európa-bajnokságon, és 1972 óta nem szerzett ilyen jó pozíciót világversenyen.

Eddig azokat a csapatokat rangsorolták, melyek már befejezték a szereplést a tornán, azaz a negyeddöntőbe bejutott válogatottaknak még nincs helyezésük.

Közvetlenül előttünk az angolok végeztek, Magyarország pedig megelőzte többek között Szlovákiát, Törökországot, Romániát és Svédországot is.(y)
 
Azért csak meg nyugodtam,hogy a németek jutottak tovább! Csak be húzzák már az eb-t is,ha még bírják szusszal! :)
 
Back
Oldal tetejére