• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fénycsövek tipusai, jellemzői, összehasonlítás

A 3 sávos fénycsövek teljesen elégségesek Nekünk mindenre. Teljesen jó látványt nyújtanak a 6500K-esek, és fotózni is tökéletesen lehet. Az 5 sávos csövek jóval drágábbak, és valamivel kevesebb fényt is adnak. Nyilván egy egészen elenyésző mértékben szebbek a színek alatta, ami a fotón is talán jobban kijön, de az árkülönbséget nem kompenzálják, nem javaslom a használatukat.
Köszönöm!
 
Sziasztok! Valaki tudja, hogy mennyi fogyaszt a lenti fénycsővek ha napi 12 órát megy akkor annak kb. Mennyi a havi kölsége? Köszi

2x24 W T5 lámpa - 6500 K



Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről
 
Sziasztok! Valaki tudja, hogy mennyi fogyaszt a lenti fénycsővek ha napi 12 órát megy akkor annak kb. Mennyi a havi kölsége? Köszi

2x24 W T5 lámpa - 6500 K



Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről
Ez kicsivel több mint fél kilowatt naponta, a kérdés az hogy az áramszolgáltatód milyen áron adja kilowattonként az áramot. Kb.20 forintra jön ki a költség naponta szerintem.
 
Ez kicsivel több mint fél kilowatt naponta, a kérdés az hogy az áramszolgáltatód milyen áron adja kilowattonként az áramot. Kb.20 forintra jön ki a költség naponta szerintem.

10%-15%ot még rá kell számolni, mert a fénycső elektronika is fűt el némi hőt. (Szóval nem tisztán 2x24W = 48W a fogyasztás, én pl 56W-ot mértem a 2x24W T5 nél)
 
Sziasztok!
A gyári tetőmben 28 wattos t5 1149mm fénycső van.
Az lenne a kérdésem, hogy kicserélhetem erősebb fénycsőre, vagy inkább ne nyúljak hozzá?
Válaszotokat előre is köszönöm!
 
Sziasztok!
A gyári tetőmben 28 wattos t5 1149mm fénycső van.
Az lenne a kérdésem, hogy kicserélhetem erősebb fénycsőre, vagy inkább ne nyúljak hozzá?
Válaszotokat előre is köszönöm!
Milyen előtét van benne? Az fogja meghatározni, hogy bírja vagy sem.
 
Sziasztok! Erről a fénycsőről mi lenne a véleményetek?
philips-master-tl-d-super-80-36w-865
Kicsit drága a sera daylight brilliant ami most van a tank fölött és egy kicsit olcsóbban akarom kivitelezni a nagyobb fényerőt. Ha tudnátok véleményt róla megköszönném! :)
 
Akkor rosszul gondolom hogy a piros színt jobban kedvelik az algák?:oops: Egy picit lehetne bővebb a helyreigazítás.
 
Akkor rosszul gondolom hogy a piros színt jobban kedvelik az algák?:oops: Egy picit lehetne bővebb a helyreigazítás.

Nem láttunk összefüggést egy grolux vagy egy daylight fénycső spektruma és az algásodás között.
A grolux és az összes színes fénycsőnek alacsonyabb a fényereje így max úgy hathat az algásodásra, ha alul van méretezve a világítás.

Ettől lényegesen eltérő kelvin számú fénycsöveknél előfordulhat, hogy "máshogy" algásodik az akvárium. De ezeket nem is nagyon használjuk. Jellemzően 10K+

Az algásodásban más okokat kell keresni egy grolux esetében. Alga beazonosítás után lehet nyomozni, hogy hol a bibi.
 
Mi a tapasztalat a sylvania grolux fénycsőről. A színével tisztában vagyok. Alga ügyben infóznék.
Nálam a 6 (aktív) csőből egy Grolux, a többi Osram 865 mezei cső. Én ezt az árnyalatot szoktam meg, a 6500 Kelvines úgy önmagában sem szimpatikus a Grolux meg végképp vad színvilágot ad az egész akváriumnak. 4 csöves lámpában is egy lila cső volt.
Az alga nem ettől jött és nem is ettől ment el.
 
Köszönöm. Én 4x24-ből egyedülinek szánom. Vagyis már megvettem csak elbizonytalanodtam. Köszi. Algapánik elmúlt
 
Sziasztok.
Új csöveket szeretnék venni, a sylviana van a látótérben daylight (www.greenaqua.hu/hu/osram-t5-ho-fenycso-24w.html) és növényes csőnek (http://www.greenaqua.hu/hu/sylvania-grolux-t5-fenycso-24w.html) is grolux nevezetű. Odyssea gyári fénycsöveket akarnám lecserélni, Szerintetek jó választás lehet? Illetve hogy jelenleg két növényes, két daylight van, maradjon a jelenlegi 2-2 páros vagy legyen 3 daylight és egy grolux cső? Mi a véleményetek erről, melyik lenne a jobb választás? Holnap szeretnék rendelni is, eltörtem az üveg szűrőcsövemet és akkor már mindent egyben megvennék.
 
Ezek nem drágák? Osram6500k-fénycsőnek ugyan az a fényhossz grafikonja és csak 700 valahány forint. Szerintem egy kis böngészést megér, hogy össze tudd hasonlítani a kettőt.
 
Ezek nem drágák? Osram6500k-fénycsőnek ugyan az a fényhossz grafikonja és csak 700 valahány forint. Szerintem egy kis böngészést megér, hogy össze tudd hasonlítani a kettőt.
Köszönöm, akkor ennek utána nézek hogy hátha van valami összehasonlítás, a csövek párosításáról mit mondtok? Én nagyon gondolkodom a 3 6500k és 1 növényes csőben de ha kell a két növényes akkor azt fogom venni egyértelműen.

Tapatalk Sony Z2
 
Mármint hogy 6500k felettit is vennél? Erről volt szó valamelyik témában de ott sok értelmét nem látták csak a fényképészek ha jól emlékszem. Ja igen, a luminet oldalán azt hiszem ott voltak ilyen osram csövek és ott volt hullámhossz grafikon is, ha rá akarsz nézni és összehasonlítani.
 
Back
Oldal tetejére