• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

96L - Ismerkedés

Nagyon szép lett a lámpa.

A zsinór kivezetéseknél, meg főleg a jobb oldalon a 'csokinál' nem fogod leszigetelni? Tudom hogy nem erős árammal hajtod, de akkor is, kicsit veszélyesnek tűnik. Messze van az IP67-es vízállóságtól.
A LED csík se tűnik úgy hogy a 'kültéri' változat lenne. Nem tervezel rá burkolatot?. A tápegység amivel hajtod, abban van biztosíték?
Légy óvatos.
 
Köszönöm, az leszek.
Véleményem szerint ez a lámpa nagyon messze van az esztétikum azon szintjétől amit én szeretnék. Ez egy teszt lámpa lényegében. Meddig bírja a led, a táp? Hűtés nélküliséget bírja-e vagy sem. A pára mennyire bántja vagy sem. stb stb... A funkcióját, hogy világítson, igen jól megvalósítja. A LED csíkok nem kültériek, mert az a bevonat amit a kínaiak használnak az IP védelem megvalósításra egy hajítófát nem ér. Nagyon levesz a fényerőből. Bármilyen dolog még ha átlátszó is a hasznos fényemet csökkenti, így nem tervezek burkolatot.
A csokis megoldást viszont mindenképpen eliminálom valahogy majd a fejlesztett verziós lámpámban. A terv már megvan, csak meg kell valósítani.
A ledeket egy Dell asztali számítógép táppal hajtom, van benne védelem.
 
Sziasztok!
Útvonal: Ebédlő asztal -> szekrény.
2 óra előkészület, 5 perc míg átcsúsztattam, majd 2 óra mire minden a helyén volt. Ne csináljatok ilyet, mert egy baromság megrakott akváriumot költöztetni, még ha víz nincs is benne csak 10 liternyi, akkor is rohadt nehéz. És amikor azt mondom, hogy nehéz, akkor úgy értem, hogy rohadtul az. Azért megcsináltuk. Úgy éreztem, hogy elementáris erő kellett, mire a több hónapja letapadt polifoam-ot meg tudtam mozdítani. Közben folyamatosan attól féltem, hogy megroppan valami. Szerencsére úgy tűnik semminek és senkinek nem lett baja.
Most már egy szép kis szekrényen van az akvárium. Juhéjjj!!

DSC_0186.jpg
 
Létezik, hogy a Manado szinezze a vizet még 5,5 hónap után is? Vagy a gyökér ereszti még mindig a szinét? 1 hét eltelik és lekapcsolt lámpánál simán halvány sárgásbarna a víz. A perlonnak olyan szine van 2 hét után, mint az ázott agyagos földnek. Nem gondolom, hogy ez (csak) mulm lenne, nem egy agyonnépesített akvárium, mint a képekről is látszik.
Nem tetszik ez nekem... vagy Seachem Purigen a szűrőbe és maradjak nyugton? :)
 
Sziasztok!

Megfogadtam a tapasztaltabbak tanácsát és "kicsit" alakítottam az elrendezésen. Kiszedtem a középről és kissé a szélekről is a valisneriakat és egy kis tisztást alakítottam ki. Sokkal jobb lett így szerintem. Kisérletképpen HM, hydrocotyle verticillata, SP Bonsai, és parvula mini került beültetésre.
Meglátjuk mire mennek nálam, mennyire ügyesen sikerült ültetni, mennyire elég a fény a co2 és a táp.

Ez a folyamat már felkészülésként is felfogható részemről a következő elrendezéshez ami teljesen más lesz, mint a mostani.
Csak tudni szeretném mire számítsak majd.

Bekerült 100ml-nyi Seachem Purigen is. Azt nem tudom miért nem volt nekem eddig ilyenem? :)

0523.jpg
 
Szia!
Ja, ja jobb lett így az összkép. Gondoltam úgy is belátod a helyzetet.(Valisneria ültetésére gondolok);)
Alakul a növényvilág! Seachem Purigen meg tényleg csodaszer. mintha nem is lenne víz az akváriumban.:)
 
Valami nem jó... A Reineckii levelei gyakorlatilag elolvadtak egy nap alatt... mint amikor a krumpli levelet lerágja a colorado bogár. Brutálisan néz ki. Azon kívül majd minden növény levelén kisebb-nagyobb lyukak vannak.
Ennyi fényhez kevés lenne a táp? Lehet egy órával vissza kéne venni...
1 hete kisérleti jelleggel 1,5-es adaggal megy minden: mic, mac, carbo. Talán megállt a lyukképződés...
A parvula, a cuba és a verticilata 1 hét alatt sokat nőtt.

Kiváncsi vagyok nektek mi a véleményetek az üggyel kapcsolatban. Én kálium hiányra gyanakszom.
 
Utoljára módosított:
Úgy tűnik, hogy sikerült "valamit" csinálni mégiscsak. Változtattam egy kicsit a történeten és a mic-mac-carbo előírt mennyiségben megy délután amikor hazaérek, viszont reggel löttyintek a vízbe 3ml Profito-t. Újabb lyukak nem keletkeztek azóta.
Érdekesnek találom ezt az egészet. Olyan volt, mintha egyik pillanatról a másikra valami elszipkázta volna a káliumot az vízből.
 
Egy nagyon kedves fórumtárstól sikerült beszerezni igen nagy mennyiségű reineckii-t.
Kis karanténozás után be is kerültek a helyükre a tövek.

Rájöttem, unalmas naplóm van. :) A viszonylag sok fény ellenére kevés gondom van. Adagolom a GA-s tápokat, kiegészítőnek, amit mellesleg nem értek miért kell, Profito-t, naponta a heti adagot. Így nincs hiánytünet, nincs levél olvadás, nincs lyukas levél. Illetve egy-kettő, de az nem zavar különösen.
A parvula növöget, a cuba nem érzi annyira nagyon jól magát gyanítom, de elvan az is. Fejlesztett néhány indát. Lehet még nem talált magára.

Mióta a szűrőt átalakítottam és az ülepítő után közvetlen a szivacs jön, majd erre a golyó nem látok így 3 hét elteltével kis szemcséket a vízben.
Az előző verzióban először a golyó jöt aztán a szivacs és 2-3 hét elteltével már voltak szűretlen szemcsék a vízben a perlon ellenére is. Ami persze úgy nézett ki, mintha 6 hónapja benne lenne.

01_kicsibee9a.jpg


Ha bármi eszedbe jut, ne tartsd vissza. (y)
 
Sziasztok!

Komolyabb ügyek vették el a figyelmem sajnos, most recovery van személyes úton és az akváriumban is.

Észrevettem, hogy egy idő óta semmire nem mennek a növények. Tesztem nincs, de a látvány alapján gyanítottam, a tünetek alapján, hogy hiánybetegség állhat a háttérben, hiszen a szép bordó növénykéim levelei elolvadtak. A cuba semmivé vált és úgy nagyjából döglődött minden. Hiába locsoltam bele a drága tápot. Kicsit átrendeztem az akváriumot, kiszedtem ezt-azt és két hét alatt helyre állt a rend. A jobb oldalról kikerült azaz óriási bolbitis, azután rendeződött a helyzet. Nincs lyukas levél, meg foszladozó növényzet. Sőt, ami eddig semmire nem ment, parvula, ludwigia, reineckii most azok is megindultak. Bekerült érdekességnek egy kis májmoha, de ebben a formában nem leszünk barátok. :) Rendesen kőre kötözve kell alkalmazni nem így ahogy én csináltam már látom. Majd hétvégén elrendezem.
Ja és megcseréltem a két gyökeret. A hátsó traktus középen még üres, de hamarosan szép bordó növénytömeg lesz ott is.

Továbbra is a tanulás a célom, kipróbálni sokféle növényt, hogy majd a "igazi" akváriumban már ne érjen túl nagy meglepetés.
Köszönöm, hogy elolvastad.

augusztus.jpg
augusztus2.jpg
 
Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek aki segített a kezdeti lépésekben. A jelenlegi formát felszámolom. A növények eladó sorba kerülnek. Igyekszem a következő építésnél az eddigi tapasztalatokat hasznosítani.
Minden jót!

Kérem egy moderátor tegye át a befejezett naplók közé. Köszönöm.
 
Back
Oldal tetejére