• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ez már túl nagy.

Sziasztok!
Az elmúlt időben eléggé elszabadultak a növények. Legjobban talán a Hygrophila Pinnatifida ceruza vastagságú szára 20-25cm levelei lettek
és mindenfelé felbukkantak az indái.Még ekkora medencében is kezdet túl nagy túl sok lenni.És akadtak társai is akik magukénak szerették
volna az egész medencét. Így drasztikus megoldásként kétszeri nekifutással gyomlálásba kezdtem . Az eredmény nekem nagyon tetszik, régen volt ilyen szellős , világos. A halaknak is lesz helyük ha egyszer veszek párat.
Egy képet csináltam remélem átjön rajta ami most nekem új látványt nyújt.
Köszönöm hogy benéztél!! Jó éjszakát!
32948297971_ba1e4c8f8b_k.jpgIMG_9114-002 by Zoltán Lebedy, on Flickr
 
Sziasztok!
Lesül a képemről a bőr hogy lassan már két éve nem jelentkeztem. A Fórumot azért olvasgattam ha nem is, szóltam hozzá jóformán semmihez.
Na de elég a mosakodásból erre úgy sincs mentség BOCS mindenkitől!!!!!
Szeptemberben elért engem is az akvaristák réme. A szekrény előtt reggel találtam egy tócsát, gondoltam szegény kutya volt.De az ajtókat
kinyitva szerintem lesápadtam, belül megtelt az ajtón levő tartórekesz is. Húsz éves lett volna karácsonykor, de hát a fenék és a homloklap
között szépen csöpögött, napi kb 2-2.5 liter mint kiderült.
Két napig lamentáltam felszámolás,amit lehet elad,vagy üveg csere.Végül belevágtam megrendeltem a vödröt meg ürítgettem két hétig.
Három nappal az előtt hogy meghozták volna medencét kipakoltuk egy 500 literes tartályba a nővényeket, raktam fölé egy 20w-os led reflektort és belekötöttem a szűrőt. Unoka öcsém türelmének köszönhetően megmenekült vagy 80db Red sakura meg 14db Amano is.
A megbeszélt időben meghozták az új medencét. Szerintem profi munka minden darabja körbe van csiszolva szépen van ragasztva.
Fekete szilikonnal ragasztották és tetőmerevítése is van, csúszkás fedéllel hogy nagyobb halakat is lehessen tartani benne egyszer.
A régi talaj került bele vissza Manado, tetem alá Denerle deponit mixet 19 kilót remélem egy darabig jól ellátja a növényeket.
A berendezés kitett egy 12-órás műszakot meg másnap egy pár órát.Valójában most lett volna esély valami teljesen ujjat alkotni
de valójában hasonló a régihez. A régi növények kerültek vissza jól viselték a átültetést.
Az eltelt két hónap alatt végig vonult rajta az alga több fajtája is, az ecset amitől még most sem tudok megszabadulni a többi jött ment.
Ez a kép a mostani állapotot mutatja igaz hogy mobilos de hát most csak ez van.
Szép estét mindenkinek!!!
46116465811_aaad09e1f9_k.jpg2018-11-30_03-27-17 by Zoltán Lebedy, on Flickr
 
Sziasztok!
Eltelt az indulástól hat hónap. Változás hogy van 48 vörös neonhalam ami alig látszik,kivéve mikor etetéshez összeverődnek
lehet kellene venni még egy csapatot legyenek legalább hetvenen. Tápozáson fényen nem változtattam már legalább négy éve.
Egyenlőre letettem a ledesitésről maradnak a fénycsövek. a tető emelgetésére meg gyúrok, megy az még pár évig.
A kép az elég s...... lett de sok helyen már nagy a hómáj alig jut fény a talajhoz meg sok máshová is. Nem is értem mitől nő mégis
minden. Jó éjszakát mindenkinek!!!
47458310321_ff36f865fb_k.jpg2019-03-24_08-06-09 by Zoltán Lebedy, on Flickr
 
Sziasztok!
Eltelt az indulástól hat hónap. Változás hogy van 48 vörös neonhalam ami alig látszik,kivéve mikor etetéshez összeverődnek
lehet kellene venni még egy csapatot legyenek legalább hetvenen. Tápozáson fényen nem változtattam már legalább négy éve.
Egyenlőre letettem a ledesitésről maradnak a fénycsövek. a tető emelgetésére meg gyúrok, megy az még pár évig.
A kép az elég s...... lett de sok helyen már nagy a hómáj alig jut fény a talajhoz meg sok máshová is. Nem is értem mitől nő mégis
minden. Jó éjszakát mindenkinek!!!
View attachment 748032019-03-24_08-06-09 by Zoltán Lebedy, on Flickr
nagyon jó hangulata van! 👍
 
Látom, a pinnatifida ismét teret hódít.
Nekem hiányzik belőle egy kis pirosas szín, ami korábban még volt.
Lassan újból előkaphatod a kaszát!
Nagyon szép, harsogóan egészséges; valamit nagyon elkaptál, ne is módosíts a fényen és tápon, amíg ilyen szuperül működik minden.👍
 
Back
Oldal tetejére