• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ez már túl nagy.

Szép napot mindenkinek.
Régen jelentkeztem, mert nemigazán történt semmi.Az algák elkerülnek kivétel a fekete ecset,ez egy szívós jószág.
Carbo időlegesen mindig legyúrja őket,de megszabadulni sose fogok tőlük:cry:.
A növények kezdik kiszorítani a vizet a medencéből pedig hetente megtépázom őket.
Lehet hogy a GA tápok(y) helyet valami hétköznapit kellene választanom,vagy még se.
A viccet félretéve most összeállni kezd az egész.És tudom ilyenkor szokott beütni a ménkű,de hátha nem,remélem,bízok benne......
Van pár képem remélem sikerül feltennem.

IMG_7858 by lebzy, on Flickr
IMG_7861 by lebzy, on Flickr
IMG_7864 by lebzy, on Flickr
IMG_7868 by lebzy, on Flickr

IMG_7870
by lebzy, on Flickr

Kellemes hétvégét mindenkinek Szevasztok
 
Tényleg brutál ,engem meg az érdekelne ,hogy miért nem mállanak el a növényeid az alsó harmadban:eek:,mert fény már nem nagyon jut odáig le.(y)Hogy csinálod??
 
Köszönet mindenkinek aki benézet.
Elnézést a lemaradásért de most értem haza.
ez az akvárium egyszerűen durva....kíváncsi lennék milyen látványt nyújt a szobában ahol van
gratula!

Nem a szobában van mert oda túlzottan nagy lenne.Ha ott volna én laknák halaknál nem ők nálam.
Az ebédlő-konyhában van mert általában itt vagyunk legtöbbet.És akinek kedve van itt nézelődhet nyugodtan.

Tényleg brutál ,engem meg az érdekelne ,hogy miért nem mállanak el a növényeid az alsó harmadban:eek:,mert fény már nem nagyon jut odáig le.(y)Hogy csinálod??

A fénnyel bajlódtam a legtöbbet.A medence bal oldalánál van egy három szárnyas ablak délkeleti fekvésű, előtte egy lomb hullató fával.
Ősztől tavaszig a nap reggelente végig rásütött a front üvegre 1-1,5 órát.Ezért egész télen harcoltam az algákkal.
Most este ráakasztok egy vásznat amit délelőtt vagy délután leveszünk.Így az alga nem fürdik a napban.
Napi 12 órát világitok igaz kevés fénnyel de sok szórt fény éri így is napközben. De azért nem minden nővény bírja ezt.
Azért ez nem egy megtervezett medence ,mindig oda ültetek valamit ahol hej van,aztán vagy bejön,sokszor inkább nem.
Én most így csinálom.
Zoli
 
Sziasztok!
Alig változott valami a káosz csak fokozódik.A gyepemet rendesen elintéztem,túl alacsonyra vágtam az Amanok élve az alkalommal
rendesen kigyomlálták .Azóta sem akar rendesen nőni, igaz elég kevés fényt kap.
Lehet szét kellene szedni és újra berendezni:unsure:.Csak ilyenkor eszembe jut tavaly szeptember:mad:.
Ami még visszatart , semmi gond nincs vele:) alga elvétve kezelhető mértékben a halak-garnélák imádják ezt a dzsungelt.
Lehet csak én szeretnék egy kicsit mást, pedig mindig erre vágytam.
De azért van változás, fél-liter Seachem Purigen van szűrőbe így aztán nincs víz a medencében:eek: legalábbis látszatra.
Vízcserénél azért elgondolkozik az ember miért cseréljem ki hisz tök tiszta:oops:.
Jöjjön pár kép, feltehetném a kérdés.Na hol nem egyforma a régebbi meg az új.

Köszönet mindenkinek aki benézett!
14748500742_276a411a02_k.jpg1-IMG_7886 by lebzy, on Flickr

14745630761_ae2a67e3a3_k.jpg2-IMG_7892 by lebzy, on Flickr

14746447754_80519b6341_k.jpg3-IMG_7894 by lebzy, on Flickr

14745619171_43f051cdc6_k.jpg4-IMG_7900 by lebzy, on Flickr

14745587321_16affc9c0c_k.jpg8-IMG_7934 by lebzy, on Flickr
 
Nekem nagyon tetszik, gratulálok az akváriumodhoz. A holland stílusú akváriumok mindig is közel álltak hozzám. ;)
 
Nekem nagyon tetszik, gratulálok az akváriumodhoz. A holland stílusú akváriumok mindig is közel álltak hozzám. ;)
Köszönöm gratulációt. És a szaporodó kattintásokat.
Már csak egy csapat diszkoszhal hiányzik belőle (y)
Rátapintottál egy fájó pontomra, neveltem diszkoszokat. Nem tenyésztettem ,mert az más tészta.
Diszkoszt nekem csak vékony homok és fa dekorációk között sikerült nevelni.Állandó víz pancsolás mellett.
Amit a növények sose toleráltak. Mindig rácsodálkozok a hatalmas Diszkoszokra növényes akikban.
Kíváncsi lennék hol nöltek meg és meddig maradtak a filmezés után?
Remélem evvel a kérdéssel nem sértettem meg senkit! Lehet én voltam béna.
Sajnálom hogy nincsenek képeim de filmes géppel ez nem ment jól.
 
Sziasztok!
Féléve írtam utoljára a naplómba ezért szeretnék elnézést kérni mindenkitől.Nem sok minden történt a medencével.
Nincs elég bátorságom komolyabb átalakításokba fogni.Kényelmes ez így nemkel harcolnom az algákkal csak gyomlálni a kertet.
Szeptember óta áttértem a négy hetenkénti 120 liter víz cserékre, eddig minden rendben van úgy mint a két hetinél is volt.
Vízcsere után porokkal a PO4 et 1,0-1,2 mg/l re, NO3 mat 40-50 mg/l re szoktam emelni.Egy hétig mindig nagyobb is a növekedés.
A gyepemtől lassan teljesen meg kell válnom. Beleköltözött valami moha, megpróbáltam kiszedni vesztemre,felszakadt az egész.
Jobban jártam volna ha örülök hogy sikerült ingyen hozzájutnom egy új növényhez, a helyen meg osztozkodjanak ahogy tudnak.
A Twinstarokon kiellet cserélni a porlasztókat a 2080 asomban végre minden tálcában Matrix van.Röviden ennyi.
Köszönet mindenkinek aki benézet! 2000 kattintás nem gondoltam elérem.
Van pár képem hát igen valamit kellene már változtatnom.....
IMG_8221 by lebzy, on Flickr
IMG_8239 by lebzy, on Flickr
IMG_8250 by lebzy, on Flickr
IMG_8243 by lebzy, on Flickr
 
Sziasztok!
A múlthéten lekellet cserélnem a 2080-as szűrömet mert sehogy nem tudtam kipréselni belőle a megszokott teljesítményét.
A fekete ecsetalga pedig kezdet megjelenni ahol eddig nyoma sem volt.
Hiába volt meg a nagy szűrőfelület ha lassú volt az áramlás, kb felével-egy harmadával csökkent.
Köszönet a GA srácoknak hogy a vártnál sokkal hamarabb hozzá segítettek egy új 2080-as hoz.
Igen 2080 mert még mindig azt mondom ez egy nagyon jó szűrő ! Más meg azt "Orvos látott mostanában".
A rotorház kivezető elemét megváltoztatták masszívabb sokkal jobban illeszkedik és tömít az öt évvel ezelőttivel sokat szenvedtem.
A rotor mágneses ereje valóban csökkent de ez nem lehet oka ekkora teljesítmény vesztésnek.Rotor + tengely majdnem 20.......
Hát ezt nem próbáljuk meg kicserélni. A fedél alá került víznek nem találtam okát. Lehet hogy a sokszori adapter megbontás
miatt került oda normál esetben 10-15 szőr nem szokták szétszedni zsinórban.
Amit azért nem értek hogy tud valami ennyit összemenni a 7 az mm.20150226_112535-001 by lebzy, on Flickr
A növények rendbe vannak nem győzök rendet vágni köztük, remélem a technika sem fog megtréfálni egy ideig.

Köszönöm hogy benéztél!
 
Sziasztok!
Alig van valami változás ez jó hír, de kezdenem kellene valamit ezzel a káosszal.Jó lenne új növényeket kipróbálni, frissíteni a képet.
De jelenleg legfeljebb a tetejére tudnám ültetni őket cserépbe.
A héten itt az ideje a nagy karbantartásnak, szűrök, csövek, rektor, Seachem Purigen már ázik.
Eddig a RO vizet csapvízzel kevertem áttérek a porozásra a hulladékvíz úgyis elfogy a kertben nem is kell sokáig őrizgetni.
Röviden ennyi.
Köszönet hogy benéztél!

IMG_8493 by Zoltán Lebedy, on Flickr
IMG_8498 by Zoltán Lebedy, on Flickr
IMG_8509 by Zoltán Lebedy, on Flickr
IMG_8517 by Zoltán Lebedy, on Flickr
IMG_8533 by Zoltán Lebedy, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére