• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ez már túl nagy.

Sziasztok!
Szeretnék elnézést kérni mindazoktól akik már többször is benéztek és nem találtak új képeket:mad: , most nem kopogtatnak hiába;).
Ez a meleg nekem is gondot okozott,29 fok felett soha nem a víz hőmérséklete.
Voltak amik foszlani barnulni kezdtek a pogosbol alig maradt bár lehet a sok árnyékot nem bírta.
Vannak új szerzeményeim, a Bolbitis eddig nagyon jól érzi magát szeretném hátsó falat beborítani vele idővel.
Másik a Hygrophila Pinnatifida tavaly ezzel ráfáztam két hónap alatt szét foszlott az összes, most viszont kordában kell
majd tartani mert örült módon kezd mindenfelé terjeszkedni.Másik amivel nem tudok lassan mit kezdeni a Cirnum
hónapokig azt se tudtam megvan vagy elpusztult, kérdéses kibírná ha visszavágnám 70-80 cm levelei,kacsait mindenre rátekeredik
néha az az érzésem lehúz a víz alá mint egy polip.
A tápozáson,fényen, szűrésen nem változtattam mostanában semmit. A vízcseréken kívül semmi gond nincs vele már jó ideje.
Ebben a hónapban lesz 2 éves és nem tudom meddig marad meg ,szeretem hogy csak pepecselni nem pedig idegeskedni kell vele.
20646089794_34a4b241d2_k.jpgIMG_8649 by Zoltán Lebedy, on Flickr

21258265072_3b1ce6e144_k.jpgIMG_8654 by Zoltán Lebedy, on Flickr

20647609453_f266b6cf07_k.jpgIMG_8659 by Zoltán Lebedy, on Flickr
21080843058_1cca998a99_k.jpgIMG_8668 by Zoltán Lebedy, on Flickr
21080815238_82065f7261_k.jpgIMG_8673 by Zoltán Lebedy, on Flickr
21080580520_90da7a0982_k.jpgIMG_8676 by Zoltán Lebedy, on Flickr
21276721061_678c23b5df_k.jpgIMG_8681 by Zoltán Lebedy, on Flickr
21268638275_d85b9b9e65_k.jpgIMG_8686 by Zoltán Lebedy, on Flickr
21081709159_2d01077470_k.jpgIMG_8687 by Zoltán Lebedy, on Flickr
21242330736_591a9db7af_k.jpgIMG_8689 by Zoltán Lebedy, on Flickr

21081650659_fa188c18ec_k.jpgIMG_8711 by Zoltán Lebedy, on Flickr
Köszönet hogy benéztél!
Annak a növénynek nagyon érdekes színe van.Nem kék nem zöld nem bordó....
 
Sziasztok!
Szeretnék elnézést kérni mindazoktól akik már többször is benéztek és nem találtak új képeket:mad: , most nem kopogtatnak hiába;).
Ez a meleg nekem is gondot okozott,29 fok felett soha nem a víz hőmérséklete.
Voltak amik foszlani barnulni kezdtek a pogosbol alig maradt bár lehet a sok árnyékot nem bírta.
Vannak új szerzeményeim, a Bolbitis eddig nagyon jól érzi magát szeretném hátsó falat beborítani vele idővel.
Másik a Hygrophila Pinnatifida tavaly ezzel ráfáztam két hónap alatt szét foszlott az összes, most viszont kordában kell
majd tartani mert örült módon kezd mindenfelé terjeszkedni.Másik amivel nem tudok lassan mit kezdeni a Cirnum
hónapokig azt se tudtam megvan vagy elpusztult, kérdéses kibírná ha visszavágnám 70-80 cm levelei,kacsait mindenre rátekeredik
néha az az érzésem lehúz a víz alá mint egy polip.
A tápozáson,fényen, szűrésen nem változtattam mostanában semmit. A vízcseréken kívül semmi gond nincs vele már jó ideje.
Ebben a hónapban lesz 2 éves és nem tudom meddig marad meg ,szeretem hogy csak pepecselni nem pedig idegeskedni kell vele.
IMG_8649 by Zoltán Lebedy, on Flickr

IMG_8654 by Zoltán Lebedy, on Flickr

IMG_8659 by Zoltán Lebedy, on Flickr
IMG_8668 by Zoltán Lebedy, on Flickr
IMG_8673 by Zoltán Lebedy, on Flickr
IMG_8676 by Zoltán Lebedy, on Flickr
IMG_8681 by Zoltán Lebedy, on Flickr
IMG_8686 by Zoltán Lebedy, on Flickr
IMG_8687 by Zoltán Lebedy, on Flickr
IMG_8689 by Zoltán Lebedy, on Flickr

IMG_8711 by Zoltán Lebedy, on Flickr
Köszönet hogy benéztél!
Annak a növénynek nagyon érdekes színe van.Nem kék nem zöld nem bordó....
Bocsi hogy kritizállok ,de szerintem a képfelbontásod nem jó. Legalább is nálam pici marad a kép. Persze az akva attól még gyönyörű!
 
Nagyon szép még mindig. Én nálam bezzeg nem akar megmaradni a szemét pinnafitidA. Úgyhogy kétszeresen is grat!!!
 
Nagyon szép még mindig. Én nálam bezzeg nem akar megmaradni a szemét pinnafitidA. Úgyhogy kétszeresen is grat!!!
Köszönet a dicséretért!
A szét foszlás és mostani burjánzás között a víz csapvízzel keveréséről áttértem a vissza sózásra. Mást nem változtattam.
Igaz most eleve gyönyörű növényeket kaptam ,GA Srácok:)(y).
 
Elképesztő!(y)(y)(y)
Újabb csapat halon nem gondolkodtál? Bár lehet hogy olyan sok úszóterük nem is lenne:).
 
Elképesztő!(y)(y)(y)
Újabb csapat halon nem gondolkodtál? Bár lehet hogy olyan sok úszóterük nem is lenne:).
Kösz szépen!
Valóban kellene legalább egy csapat vörös neon 30-40 db.
De akkor sokkal több a malmút, és elég nehéz kiporszívózni a talajt ebben a dzsungelben.
Azért lehet mégis veszek majd egy csapatot. Előbb viszont pár amanot kellene beszereznem kezdenek kiöregedni.
 
Sziasztok!
Szeretnék elnézést kérni mindazoktól akik már többször is benéztek és nem találtak új képeket:mad: , most nem kopogtatnak hiába;).
Ez a meleg nekem is gondot okozott,29 fok felett soha nem a víz hőmérséklete.
Voltak amik foszlani barnulni kezdtek a pogosbol alig maradt bár lehet a sok árnyékot nem bírta.
Vannak új szerzeményeim, a Bolbitis eddig nagyon jól érzi magát szeretném hátsó falat beborítani vele idővel.
Másik a Hygrophila Pinnatifida tavaly ezzel ráfáztam két hónap alatt szét foszlott az összes, most viszont kordában kell
majd tartani mert örült módon kezd mindenfelé terjeszkedni.Másik amivel nem tudok lassan mit kezdeni a Cirnum
hónapokig azt se tudtam megvan vagy elpusztult, kérdéses kibírná ha visszavágnám 70-80 cm levelei,kacsait mindenre rátekeredik
néha az az érzésem lehúz a víz alá mint egy polip.

IMPRESSZÍV A CUCC :D
a crinumot én nyírtam, amíg volt, nem láttam, hogy különösebben felvette volna a dolgot.
 
Ha jól értem nem a keménység változott, hanem már nem csapvízzel keveri az RO-t, hanem visszasózza :)

A tippem az, hogy szikes a csapvize.
Igen a csapvizes visszakeverésnél GH 6-5 KH 9-7 volt. A Salti GH/KH+ szal most Gh 5 KH 4.De valami van még abba a porban(y)
" GH/KH + a garnélák és halak egészséges fejlődéséhez, gazdag színezetéhez és egészségéhez szükséges összes fontos ásványi anyagot és nyomelemet tartalmaz. Serkenti a növények fejlődését és regenerálja az aljzatban található lebontó baktériumokat. A termék a veszélyes kórokozókat is csökkenti azáltal, hogy az ellentétes mikroflórát javítja."
Ez a csapvízben nem hiszem hogy benne van.:)
 
Ez a csapvízben nem hiszem hogy benne van.:)

Lehet, hogy még is, csak a csapvízhez nem ír az ember 5 oldalas marketingszöveget :)

Amúgy nincs ekkora baj az átlagos csapvízzel ami nálad volt, a gond inkább a szikességben(nátrium ion) rejlik. A több KH, mint GH pontosan erre utal :)
 
Sziasztok!
Mivel ilyen szép :)poop:) időnk van nekifogtam egy videó készítésének. Három órányi munkám van benne , és természetesen hangja így se lett.
Nézzétek el nekem de így legalább mindenki azt gondol alá amit szeret:ROFLMAO:.Persze még kérdéses betudom e rakni ide:(.
A növények jól vannak kivéve a Hygrophila azzal nem tudom mit kezdjek elérte a felszínt aztán felkopaszodott és minden felé szétágazott
hosszú oldal ágakkal amin kis sarjak vannak de idővel azok is elszórják az alsó levelüket.Lehet kevés nekik a tápozás.
A Bolbitis hatalmasra nőtt lassan megkel nyirbálnom kezd mindent beárnyékolni.A Pogot nekem is elvitte a meleg ami maradt semmire se
megy lehet újra kellene telepíteni..Röviden ennyi.
Szép estét Mindenkinek!!!!!
 
Sziasztok !
Megpróbálkoztam egy kis rendrakással bozót irtással. Nem vittem túlzásba nehezen dobok ki bármit is, főleg ha hónapokig nevelgettem nézegettem. Szerencsére minden szépen megvan. Talán csak a Hygrophila egy nagy talány, szaporodik megnő de folyamatosan pusztul is:(.
Emeltem egy keveset a tápozáson ,most lesem nem kapnak e lábra az algák:oops:.Mértem káliumot 15ppm , mégis először a leveleik kezdenek
kilukadni aztán pedig átlátszó lenni ,lehullani:banghead:. Nem sikerülhet minden.
Van pár képem hát jöjjenek.
23339372682_043807b5e4_k.jpgIMG_8760 by Zoltán Lebedy, on Flickr
23339343622_4c9cafad16_k.jpgIMG_8763 by Zoltán Lebedy, on Flickr
23447784875_5814b467cb_k.jpgIMG_8767 by Zoltán Lebedy, on Flickr
23421605956_29f7f12d38_k.jpgIMG_8770 by Zoltán Lebedy, on Flickr
23151943490_327df21607_k.jpgIMG_8797 by Zoltán Lebedy, on Flickr
Köszönet hogy benéztél!!
Szép estét Mindenkinek !!!!
 
Üdvözlet mindenkinek majd fél év elteltével!
Azért nem irtam mert semi emlitésre méltó nem történt. Legfeljebb hagy a Bolbitis teljesen elfoglal minden szabad hejet.
Az amanók pedig kitépkedik a maradék piros növényeimet.A Hygrophilia pedig kezdi átszőni az egész medencét.
Kezd kezelhetetlen lenni az egész. De még mindig egyszerüb a növényekel harcolni mint az algákal.
Vízet most (tudom itt ijet nem lehet leírni) négy hetente cserélek 240 litert ,mást nem változtattam.
Köszönet hogy benéztél !!!!
Elnézést kérek a telefonos képért. Csinálok majd másikat is.
20160513_105955-1.jpg
 
Sziasztok!
Május elég régvolt illene írnom valamit (n).
Az akvárium szépen ketyeg a négy heti 240 liter víz cseréken és a gyomláláson kívül nemigazán ad munkát:).
A halak létszáma jócskán megcsappant alig van párdarab mutatóba:oops:.Így viszont a talajt alig kell porszívózni,most látni mennyit tud
koszolni 60-70 db hal még ha apró is.A látványuk persze hiányzik mindenkinek,pótolni kell majd őket előbb utóbb.
A nyári meleget egy mókuskerekes ventilátorral egész jól megúsztam igaz napi 4 liter vizet kellet pótolni amikor éjjel-nappal járt,
így a víz nem lett 25-27 foknál melegebb.
A tápozás Green Aqua Micro,Macro 6-6ml Carbo 12ml naponta,vízcsere után PO4-et 1,5ppm-re az NO3-at 15ppm-re szoktam megemelni porral.
A 240 liter Ro vízhez 30g Salty GH/KH+ teszek .Ami működik azt ne babráld mert csak elb.........!Mondta a mesterem anno :D !
Csináltam pár képet , remélem nem unjátok, majdnem azonosak a régiekkel nem változott semmi szinte.
Köszönet hogy benéztél!!!!
31315667115_961af4270a_k.jpgIMG_8880 by Zoltán Lebedy, on Flickr
31171555172_7c61cfab16_k.jpgIMG_8873 by Zoltán Lebedy, on Flickr
30947460580_0c464b5808_k.jpgIMG_8867 by Zoltán Lebedy, on Flickr
31315702405_d25bc7068d_k.jpgIMG_8878 by Zoltán Lebedy, on Flickr
30947405500_ffb758bf28_k.jpgIMG_8889 by Zoltán Lebedy, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére