• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első Wabi Kusa próbám

Biglilafun

Kertész szaki
Gondoltam ha már az akinak anno nem csináltam naplót akkor az első Wabi Kusa próbálkozást dokumentálom.
(Első Wabi Kusa - Első napló) :)

Az "alkatrészek":

Do!Aqua Plant Glass Carafe - Wabi Kusa tál
ADA Aqua Soil Africana
JBL Florapol
Micranthemum Sp. Monte Carlo
Alternanthera reineckii 'Mini'
Ikeás Lámpa :) (Néztem ADA-t de sztem az ára irreálisan magas - 62000ft)

Az összeállítás nem volt egy hosszadalmas dolog. Szóval jelenleg így néz ki :) Kíváncsi leszek, hogy alakul majd. Csak még a helyét kellene megtalálni.


Most itt tarok:

tmeretezett.jpg

atmeretetezz4.jpg

atmeretezett2.jpg

atmeretezett3.jpg

atmeretezett5.jpg

atmeretezett6.jpg
 
Utoljára módosított:
Szia!

Jó kezdet, szép a tál is! Meddig lesz fóliázva, naponta nedvesítesz?

Gondolkodok már én is egy ilyesmi indításán, bár még tett nem követte.

Jól látom, kimérve is lehet talajt venni a Green Aqua-ban?
 
Köszi.

Úgy tervezem, hogy kb 2 hétig lesz fóliázva (kiderül, hogy viselkedik idővel) és naponta 2x15 percet szellőztetem spriccelve.
A GA-ban mindent lehet :)
 
Igen ikeás 100W-os ledes izzó volt de aztán rájöttem, hogy az akváriumnál is tökéletesen elfér és ott egy ADA Solar 150W világítja az akit is meg a Wabit is.

kepatmeretezes_hu_IMG_1590.JPG

kepatmeretezes_hu_IMG_1593.JPG
 
Ma van a 10. nap az indítás óta.
Naponta 2x szellőztetés és spriccelés. Bár volt olyan éjszaka, hogy elfelejtettem visszazárni de reggelre semmi gond nem volt.
A növények szépen nőnek, 1-2 levél elszáradt de ez teljesen normális.
Most így nézünk ki.


kepatmeretezes_hu_IMG_1637.JPG

kepatmeretezes_hu_IMG_1638.JPG

kepatmeretezes_hu_IMG_1639.JPG

kepatmeretezes_hu_IMG_1640.JPG

kepatmeretezes_hu_IMG_1642.JPG
 
Szépen alakul! Tápozol valamivel? Mekkora a tál átmérője kb? A Monte Carlo-ból 2 dobozzal tettél bele?

Nálam is alakul a dolog, jövő hónap első felében tervezem indítani.
 
Koszi.

Akvarium vizzel spriccelem, abban Step2 es Brighty K van. A tal adatai: Átmérő: 13 cm
Magasság: 23 cm. A monte carlobol 3 tropicat vettem de kicsit tobb mint 2 ment bele kb de nem ment karba mert a maradek bent az akiba :)
 
Köszi az infókat! Azon agyalok mennyi adag növényt vegyek. Nekem kb. 22 cm az átmérő és 28 cm magas a tál.
Bár én követ is tervezek bele, így az elvesz a területből. Ahogy nézem jól halad az átszoktatás. Jól gondolom, hogy új növényekkel könnyebb, mert eleve emersen nevelik őket?
 
A wabinak annyi lett... Csinaltattam hozza egy lampat, de annak a fenye nagyon nem tetszett neki, meg idom sem volt igazan ra igy uj ertelmet nyert a tal :)

452429257image_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A wabi vilagitas elado...
 
Back
Oldal tetejére