• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Ben első Wabija

Benmartin

Kertész segéd
Sziasztok!

Szeretném itt naplózni is megosztani veletek az első Wabi Kusám történetet. Elsősorban engem is - mint sokan másokat -, ezen a fórumon látott szép munkák motiváltak abban, hogy én is belevágjak. :)

Jöjjenek a paraméterek:
  • Tál: Do!aqua Plant Glass Oval 25,
  • Világítás: Egy kis asztali lámpával (amit majd idővel lecserélek), izzója: 23W, 6500K, 1400 Lumen,
  • Talaj: A szokásos Tropica táptalaj, valamint ADA Amazonia ált. talaj,
  • Tápozás: Do!aqua be Bright, ioncserélt lágyvízzel.
Növények: HC (GA zselés), Parvula (GA zselés), Rotala rotundifolia (Tropica), Rotala macrandra (Tropica TC).

Dekor: Egy darab Red Moor gyökér.

Következzen néhány kép:

100_3630.jpg


100_3633.jpg


100_3636.jpg


100_3641.jpg
 
Üdv! Amit megvásároltál a wabihoz, szinte tökéletes, az elgondolás is remek ámde:
a rotalák ilyen hosszú szálban ültetve nem fognak megmaradni szerintem... elég lett volna a hajtásvégeket 1-2 cm magasan kinn hagyni a talaj fölött... a parvula meg a HC rendben...
ami szintén nem világos nekem, hogy hogyan fogod az első pár hétben-hónapban letakarni a wabit, a kilógó redmoor ág kissé útban lesz...

szép elgondolás működni is fog, de én levágnám a redmoorból a fölöst, és úrjaültetném a rotalákat is... ;)
 
Szia!

Köszönöm a tanácsokat, átgondolom. A letakarás megy fóliával úgy is, hogy kint van egy kicsi a gyökérből, annyi csak, hogy egy kicsit púposabb ott, de a párát tartja.
 
Grat, Nagyon szép kezdemény, és látom a világirodalom remekeinek is megelett a helyük:) (Mármint a lámpa alatt)
 
Kicsit frissítek, mert történtek változások. Miután úgy vettem észre, hogy a Rotala nem akar fejlődni (pedig ozzy tanácsára visszavágtam és újraültettem) és annyira nem is tetszett az elrendezés, ezért úgy döntöttem, hogy megemelem a talajt egy kicsit a gyökérnél és ültetek a tövébe egy kis Parvula Mini-t. A megemelt talaj nem tudom, mennyire fog működni, hiszen ott az elégséges vízszintet nem lehet tartani. A további újítás, hogy kötöztem a gyökérre egy kis Riccia-t (amiről szintén nem tudom, mennyire fogja bírni a szárazságot, de úgy voltam vele, hogy egy próbát megér).

Következzen egy kép:

100_3933.jpg
 
IMG_20130505_162734.jpg


Érdekességképpen megosztom ezt is. Az eredeti Wabi indításkor kimaradt egy kis HC és Parvula ezeket beletettem egy kis Baileyses pohárba és az ablakpárkányba helyeztem, tehát csak természetes napfényt kapott.
 
Szép lett, gratulálok... (y) a parvul tuti bírni fogja, a ricciára kíváncsi leszek, mit művel. :pompous:
 
Back
Oldal tetejére