• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Első próbálkozás 96 literben

Ma először töltöttem fel az akit a saját gyártású RO vizemmel :)
Meg is nyestem a füvet, ahogy javasoltátok, remélem megindul a terjeszkedés.
 
be5evymy.jpg
 
En is ilyen ro keszüleken gondolkodom!De nem akarok furni,faragni,ezt egyszerüen feltetted a falra?Es kesöbb levehetö?Mi a velemeny?
 
Régen volt egy vegyesboltunk az alsó szinten. Kellett wct is kialakítani és volt egy vízmelegítő is. Annak a helyére pont fel lehetett akasztani, mert a lyuktávolság megegyezett. Szóval elég nagy mákom volt. :)
Véleményt egyelőre nem tudok mondani, csak az adatokat. A 250 tds-es, 8-as ph feletti vízből csinál 23 tds, 6.7-es ph értékekkel bíró ro vizet. Arányt még nem mértem. 20 liter lefolyt 2 óra alatt kb.
 
Most lemértem, hogy milyen arányban csinálja a kütyü az RO vizet és meglepődtem.
2:1
6 baros hálózati nyomáson, nyomásfokozó nélkül. :)
 
Talán a közeljövőben végre sikerül eljutnom a GA-ba, ezért szeretnék egy kis segítséget kérni!
Az akvárium jobb oldalát szeretném egy kicsit feldobni valahogy.
Úgy gondoltam, hogy a köveket száműzöm és vmi kis dzsungelt próbálok növeszteni a helyére.

A következőkre gondoltam:
Előre:
Pogostemon helferi most csak 2 100,00 Ft - Green Aqua
Alternanthera reineckii Mini TC most csak 1 500,00 Ft - Green Aqua

Hátra:
Rotala rotundifolia most csak 1 300,00 Ft - Green Aqua
vagy
Ludwigia sp. most csak 1 300,00 Ft - Green Aqua
Myriophyllum matogrossense most csak 1 600,00 Ft - Green Aqua

Mit gondoltok?
Más javaslatokat is szívesen fogadok :)
 
Talán a közeljövőben végre sikerül eljutnom a GA-ba, ezért szeretnék egy kis segítséget kérni!
Az akvárium jobb oldalát szeretném egy kicsit feldobni valahogy.
Úgy gondoltam, hogy a köveket száműzöm és vmi kis dzsungelt próbálok növeszteni a helyére.

A következőkre gondoltam:
Előre:
Pogostemon helferi most csak 2 100,00 Ft - Green Aqua
Alternanthera reineckii Mini TC most csak 1 500,00 Ft - Green Aqua

Hátra:
Rotala rotundifolia most csak 1 300,00 Ft - Green Aqua
vagy
Ludwigia sp. most csak 1 300,00 Ft - Green Aqua
Myriophyllum matogrossense most csak 1 600,00 Ft - Green Aqua

Mit gondoltok?
Más javaslatokat is szívesen fogadok :)
Ezt a növényt is kipróbálhatod nyugodtan ha gondolod mert gyorsan növő fajta,és szép is,.Én nem győzöm nyírni.Gratu a RO-hoz is(y),ez egy nagy előrelépés a szép növényes akváriumhoz,mert lágy vízben sokkal jobban nőnek a növények.
Ceratopteris thalictroides most csak 1 300,00 Ft - Green Aqua
 
Ezt a növényt is kipróbálhatod nyugodtan ha gondolod mert gyorsan növő fajta,és szép is,.Én nem győzöm nyírni.Gratu a RO-hoz is(y),ez egy nagy előrelépés a szép növényes akváriumhoz,mert lágy vízben sokkal jobban nőnek a növények.
Ceratopteris thalictroides most csak 1 300,00 Ft - Green Aqua

Köszönöm. Valóban jól néz ki :)
Lehet megpróbálkozom vele.
Én ugyanígy vagyok a Myriophillummal, az is nagyon nő.
Bár nem tudom szakszerűen hogyan kell visszavágni, hogy szép legyen.
Ebben segíthetnél!
 
Köszönöm. Valóban jól néz ki :)
Lehet megpróbálkozom vele.
Én ugyanígy vagyok a Myriophillummal, az is nagyon nő.
Bár nem tudom szakszerűen hogyan kell visszavágni, hogy szép legyen.
Ebben segíthetnél!
Hát nekem sem régóta van ,de azt látom hogy nől mint a gomba,és azóta kevesebb a zöld pontalgám a fronton mióta van ,mert valószínűleg a növény hasznosítja a tápot és nem az alga.
Nyírásáról talán inkább @viktorlantos tudna nyilatkozni érdemben,mert én csak kaszaboltam eddig:)
 
Hát nekem sem régóta van ,de azt látom hogy nől mint a gomba,és azóta kevesebb a zöld pontalgám a fronton mióta van ,mert valószínűleg a növény hasznosítja a tápot és nem az alga.
Nyírásáról talán inkább @viktorlantos tudna nyilatkozni érdemben,mert én csak kaszaboltam eddig:)

Azért az akváriumod nem úgy néz ki, mintha csak kaszabolnád a növényeket. :)
 
Rövid szöveges update:
Végre sikerült eljutnom Green Aqua-ékhoz.
Mondanom sem kell, gyönyörű hely.
Inkább csak ámuldoztam, a vásárlást nem vittem túlzásba. @Nigro javaslatára vettem néhány csigeszt, hogy megeszegessék a zöld pontalgámat, amiből meglehetősen sok VOLT! Köszönöm ezúton is a jó tanácsot! Az RO készülék szuper. A vizem 6.2 ph-s, tds 140 az akiban. Vettem még pogostemon erectust, zseléset, és alternanthera reineckii minit, szintén zselés kiszerelésben. Erectus még mini a parvula közt, alternanthera szerintem szépen mutat középen.
A levelek összecsavarodása miatt a macrot visszavettem kicsit. Megrendeltem az új akit is, 64l opti. Terveim szerint karácsonyra összegyűjtök mindent, ami az új aki elindításához kell.
Hétfőn jön a bútoros is, hogy megbeszéljük az új szekrény paramétereit. Egyetlen fejtörést a co2 palack jelenti, mert 75 centi magas a reduktorral együtt...
A technika teljes egészében átkerül majd a mostani gyakorló akváriumból az újba. Addig is gyűjtögetek serényen. :)
 
41.000 Ft lesz a bútor. Semmi extra, ADA stílus Coco Bolo natúr színben.
Alternanthera továbbra is kissé bágyadt, barnás néhány levele. Már nem tudom, hogy mitől lehet.... :/
Egyébiránt minden rendben.
Egy friss képet rögtön teszek fel.
 
41.000 Ft lesz a bútor. Semmi extra, ADA stílus Coco Bolo natúr színben.
Alternanthera továbbra is kissé bágyadt, barnás néhány levele. Már nem tudom, hogy mitől lehet.... :/
Egyébiránt minden rendben.
Egy friss képet rögtön teszek fel.


Nem is volt olyan rég az első bejegyzésed, de a változás nagyon látványos. Gratulálok!
 
Köszönöm. Igyekszem, hogy minél jobb legyen. Sajnos a Pogo teljesen eltűnt. Egy icipici darabot tudtam megmenteni...
Talán életre kel.
A kép nekem most is látszik.
 
Egy rövid bejelentkezés.

Igazából semmi jelentős dolog nem történt az akváriummal.
Kivettem egy seiryu követ, így már csak egy pici van benne. Várom, hogy a helyét benője a parvula, illetve az acicularis.
Alternanthera kicsit talán magára talált. Szerintem nem tesz jót neki a magas acicularis sem.
Szüntelenül spórolok a következő akira és a szükséges felszerelésekre. Már alig jut a napi betevőre.... :depressed:
Friss képet fentebb találtok. ;) Béke!
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére