• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Első próbálkozás 96 literben

Ez a kütyü állítható minden tekintetben.
Áramlás iránya és erőssége is.
800 l/h a minimum, ez ekkora akiban nem lehet sok sztem. Ha kevés, akkor majd lassan tekerem felfelé.
 
Hát....sok lett :(
Sajnos ez nem jött be. Legalacsonyabb állásban is vihart kavar az akiban.
Ma beruháztam egy eheim skimre, ezzel kisebb áramlást idézek elő és az indítás óta folyamatosan tapasztalható, felszínen tanyázó trutyit is megszüntethetem.
Pár nap várakozó álláspont és meglátjuk....

Közben vettem még 5 serpa lazacot és 5 aranygyűrűs dániót is.
Sajnos törpe szívóharcsa azóta sincs, pedig elkélne az algák ellen. :(
 
Helyzetjelentés:

A felszínleszívó hatására az áramlás erősödött annyit, hogy a staghorn visszaszorult.
Van még némi, de elenyészően kevesebb, mint eddig.
Zöld pontalga is kissé csillapodott, de eltűnni szerintem soha nem fog.
Most örülök, bár az eleocharisokon van még barna alga, ami rontja a látványt, az ellen nem tudom mit tehetnék még.
Vízparaméterek: TDS 184, pH 6,94
JBL 6 in 1 teszten minden rendben.
Nitrit 0, nitrát nincs nullán, de csak halvány rózsaszín...
Az algán kívül nem látok panaszt a növényeken, bár az eleocharisok terjedése mintha megállt volna.
 
Majd' elfelejtettem...
Beruháztam egy atomizerre, semmi extra, műanyag, viszont sokkal jobban porlaszt.
Nem olyan esztétikus, mint az üveg sajnos...
A drop checkerem viszont alig vált színt, pedig megy a CO2, mint a parancsolat.
130 bubi/min, viszont a bubik szerintem kisebbek ebben a beépített bubiszámlálóban, mint a külön üveg társában voltak....o_O

A hét második felében üzembe áll a D&D RO készülék is, így nem kell többé ballonban vennem a lágy vizet.
 
ty8esunu.jpg
 
A jobb sarok vár még valami növényre ? Rakj oda a co2 alá pár tő Hydrot aztán nagyon jó kis gyosan növő minden felé terjeszkedő gyeped lesz.
A Parvulára is ráférne egy nyírás úgy gyorsabban terjeszkedik,visszavághatod nyugodtan ;)
De szépek ezek a pettyes halak mi ez dánió féle ?
 
Vártam h a parvula arra is terjeszkedjen :)
De akkor lehet megnyesem, hogy beinduljon.
A hal szerintem aranygyűrűs dánió.
Szerintem csodaszépek.... :)
Amúgy az üzletben vmi indiai dánióként árulták, de olyat még a gugli sem dob ki.
 
Nem rég értem eme napló végére , nagyon tetszik az aki és a kitarásod is . Sok sikert a továbbiakban . (y)
 
Viktornak igaza van, vágd a parvulát nyugodtan, akár Hetente. Szépen be fog sűrüsödni. Amúgy meg: a kitartás meghozta az eredményt, szépen alakul!
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére