• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Első lépesek

Mivel egyenlőre "várakozó állásponton" vagyok,gondoltam próbálkozok én is gyártani növény ültetési tervet :D ( a magam alapfelhasználói módján :mrgreen: :D )
Ez sikerült:
nvnyterv.jpg

Kicsit megvariáltam a fentebb vázoltakhoz képest.Vélemény?
Illetve a szűrő csövezésével kapcsolatban azt gondoltam,hogy a beszívó oldalt balra hátra tenném,az esőztetőt a bal rövid oldalra.Jó az elgondolásom ?
Tomi
 
Az előző kérdésem függőben maradt.Ettől függetlenül próbálkozom összehozni a két aljzatot,most egy ilyet sikerült ügyködnöm:
DSCF0125.jpg

DSCF0126.jpg

DSCF0127.jpg


Annyit még,hogy a kövek bele lesznek még nyomva jobban,most csak kísérleti célból ráraktam csak,illetve még ágakkal lehet majd finomítani az összképen.
Vélemény-ötlet? Mert nekem sántít,de nem tudok rájönni hogyan tudnám variálni a dolgot... :crazy:
Tomi
 
Szűrőcsőre nehéz megmondani, hogy jó lesz-e. Majd kiderül :)
A "parti" köveket nyomd lejjebb. ;)
 
A dekorfák még javában áznak,de nem hagy nyugodni a kövek kérdése,próbálom rendezgetni most ezt sikerült összelegóznom:
DSCF0132.jpg

DSCF0133.jpg

DSCF0134.jpg

A gép amiből próbálom a legtöbbet kicsikarni az egy ilyen: http://pixinfo.com/fgep/Fujifilm_FinePix_S3000 . Közel 6 éves széria,és hát mit ne mondjak van még mit tanulgatnom ezen a téren (is) :oops:
Vélemény az elrendezésről?
Jah és a fűtő az csak úgy ott van,nem ott lesz majd a végleges helye ;)
Tomi
 
Olvasgatva a tereprendezéses részt,eléggé elbizonytalanított a fűzfa ágak behelyezése az avkába...Tapasztaltok-vélemény ezzel kapcsolatban? Mert nagyon nem szeretném feleslegesen felkavarni az aljzatot,ha nem jönne be,és ki kellene citálnom az akváriumból... :crazy:
 
Szerintem érdekes elrendezést választottál. Szépek a kövek is, ahogy el vannak helyezve és jó ez a homokos part. Drukkolok egy sikeres növényválasztáshoz és nagyon szép akváriumod lesz a végén. :thumbup:
 
Szia T.Tamás!

Egyenlőre nincs nekem sem ötletem, sajnos a teszt még folyik!
Az akvárium amit a nyáron raktam össze fűzzel, másnál üzemel, így csak havi egyszeri rálátásom van!
Eddig nem tapasztaltam semmit!
TerraPlaza után fogok ismét menni, majd tüzetesen átvizsgálom.

Mivel nem került semmibe a fa (kiv. ráfordított idő, plusz vízcsere), megelégszem ha egy évig üzemel így, utána úgy is szétszedem!
Egyébként a tiszából kihorgászott ágak is feketék, mégis elék rugalmasak.
Nekem a főzéssel vannak fentartásaim, túl drasztikus beavatkozásnak tartom.
Majd idővel kiderül!

Ha mégis hezitálsz, még nincs késő valamilyen akvarisztikai használatban kipróbált ág vagy gyökér beáztatására!
Ez a türelmes emberek hobbija!

Üdv! A.ttila
 
Én sem a türelmetlenségemből kifolyólag írtam amit írtam,csak nem szeretem magamnak gyártani a buktatókat,és ha lehet,akkor inkább informálódom ... időm az meg van bőven és türelemből sincs hiány ,szoktam is gyakorolni a másik hobbimból kifolyólag (makettezés,igaz rég csináltam,de nem adtam fel :) )
 
Szia T.Tamás,
Az eddigi elrendezésed nagyon tetszik, jó lesz :thumbup:
A fűzfaágakkal azonban én vigyáznék a helyedben, inkább próbálj valami fagyökeret összeszedni, kevesebb problémád lesz utána vele. ;) Én már többször használtam pl akácfagyökeret, ami nálam elég jól bevállt! Nagyon lényeges hogy teljesen legyen kiszáradva,mielőtt betennéd az akvádba!
 
Úgy néz ki,hogy kihagyom az ágakat az akváriumból,inkább az a víz mennyiség menjen kárba amit eddig cseréltem alatta,mintsem az akváriumban csinálja nekem a gondot a későbbiekben.Ezen okból kifolyólag átgondolom a növényválasztást,kezdem tervezgetni elölről,hova mit és mennyit.
Köszi srácok !
Tomi
 
Az ágak kiejtve az összképből,a poén hogy már a nagyobb ágak lent maradtak az áztató alkalmatosságban a víz alatt.Gondolkodtam a növényeken is:hátsó falhoz a nagy kövek mögé: Hygrophila difformis és Hygrophila polysperma 'Rosanervig' -et terveztem, bal oldalt a rövid oldalhoz a kövek közé Pogostemon helferi-t,a nagy kőcsoport elé pedig Marsilea hirsuta-t.A kőcsoport kövei közé berakva Anubias barteri var. nana,illetve a kövek mélyedéseibe Taxiphyllum barbieri -t tennék.
Szerintetek ehhez a technológiai adottságokhoz illetve ehhez az elrendezéshez megfelelőek e növények,illetve melyikből hány "cseréppel" kellene beszerezni?
Tomi
 
Hygrophila difformis és Hygrophila polysperma 'Rosanervig' - 1-2 cserép
Pogostemon helferi - 2-3 cserép
Marsilea hirsuta - 3-4 cserép
Anubias barteri var. nana - 2 cserép
Taxiphyllum barbieri - 3-4 doboz

És most már vágj bele, mert ilyen tempóban sosem lesz belőle aki... :twisted:
 
Nigro said:
És most már vágj bele, mert ilyen tempóban sosem lesz belőle aki... :twisted:
Igyekszem,ezért is kérdeztem az infokat a növényekről illetve a mennyiségekről ;) .És még egy meddig tudjátok "postázni" a növényeket,(időjárásra gondoltam,a csomagolás illetve ilyesmik végett) :roll:
jah és sorry a tempóm végett,de mivel még szűz vagyok így nem akarom elkapkodni a dolgat :mrgreen: :D komolyra fordítva inkább többet kérdezek,mint sokat bénázok,igyekszem :)
Tomi
 
jah és sorry a tempóm végett,de mivel még szűz vagyok így nem akarom elkapkodni a dolgat :mrgreen: :D

És neked van igazad ;)

Súlyos fagyokban már nem szívesen küldjük, de most még simán.
 
T.Tamás said:
...Gondolkodtam a növényeken is:hátsó falhoz a nagy kövek mögé: Hygrophila difformis és Hygrophila polysperma 'Rosanervig' -et terveztem, bal oldalt a rövid oldalhoz a kövek közé Pogostemon helferi-t,a nagy kőcsoport elé pedig Marsilea hirsuta-t.A kőcsoport kövei közé berakva Anubias barteri var. nana,illetve a kövek mélyedéseibe Taxiphyllum barbieri -t tennék.
Ezekkel a növényekkel szemeztem/szemezek én is, úgyhogy tényleg iparkodj a berendezéssel. Kíváncsi vagyok,hogy alakul majd "ilyen" körülmények között ;) :D Amúgy szerintem jó választás, anubias és a taxiphyllum szinte bárhol megél, hygrophila-kat meg macheté-vel kell vágnod a végén majd. :D Viszont figyelj, hogy ne kopaszodjanak fel, ez az egyetlen sarkalatos probléma velük...
 
Köszi Stevo! Ha minden jól megy,és nem húzza keresztül senki és semmi a számításom jövő héten megrendelem a növényeket,és start :) uh egy kis türelmet kérek ;)
Tomi
 
Rendelés leadva,hóakadály mentes időben szerdára itt lesznek a növények meg egy kis apróság amikről eddig elfeledkeztem....uh nemsokára start...:D
Izgulok mint szűzlány az első randi előtt :D :mrgreen:
Tomi
 
Back
Oldal tetejére