• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első akvárium beginner

A vágást hogy csináljam, ahhoz szét kell szedni, és újból légteleniteni vagy a tartalyt teljesen kiüríteni a víztől?
Remélem nem értem félre. Ne a szűrőt vágd szét hanem a tetőt. Ha erre gondoltál akkor pfuu(y)
A szűrő tetején van a csövek közt egy kar ha kihúzod a konnektorból és azt fel húzod elzárja a vizet oda vissza. Az akvárium fedelet kivágod a megfelelő méretre. Cső idomok a helyükre, fedél rá, kis kar vissza alap állásba ha az idomok vége víz alatt van, dug villa a helyére és had szóljon.
Csatlakozom Szuzihoz. Karácsony moha nagyon szép. fissidens fontanus is szép. Viszont ha esetleg lávakővet választanál arra mehet akár riccardia. Pillanat ragaccsal mehetnek rá kis pamacsok és beteríti idővel mint Hugo gyönyörű akváriumában. Neki karácsony moha is van rajta.
https://akvakertesz.hu/threads/zoeld-sziklas.5552/page-10
 
Remélem nem értem félre. Ne a szűrőt vágd szét hanem a tetőt. Ha erre gondoltál akkor pfuu(y)
A szűrő tetején van a csövek közt egy kar ha kihúzod a konnektorból és azt fel húzod elzárja a vizet oda vissza. Az akvárium fedelet kivágod a megfelelő méretre. Cső idomok a helyükre, fedél rá, kis kar vissza alap állásba ha az idomok vége víz alatt van, dug villa a helyére és had szóljon.
Csatlakozom Szuzihoz. Karácsony moha nagyon szép. fissidens fontanus is szép. Viszont ha esetleg lávakővet választanál arra mehet akár riccardia. Pillanat ragaccsal mehetnek rá kis pamacsok és beteríti idővel mint Hugo gyönyörű akváriumában. Neki karácsony moha is van rajta.
https://akvakertesz.hu/threads/zoeld-sziklas.5552/page-10
Nem tudom akkor csak a fedelet kell vágni? Mert úgy értettem abból amit írtatok, hogy magas a beszívó cső kosara, hogy azt vágjam le, de akkor ne?
 
Henrik, azért abból befolyó szűrőkosárból lehet picit sztem levágni, meg a kifújóból is, mert a JBL eszetlenül hosszúra hagyja... :( Én lehet faragnám inkább a csövet, mint a tetőt, mert ha jól emlékszem a kifúvó csővég és a kosár is áthelyezhető. De erről azért győződj meg mielőtt belepiszkálsz a forró késsel. :) :) De persze a tetőmetszés is szóba jöhet megoldásként. Alapvetően ugye ez a szűrő azért kissé túlméretes egy 60-as akihoz. :) viszont ugye túlszűrt víz nincs. :) Henrik nem tudsz valahonnan Riccardiát? Suzy néninek jól jönne egy kevés. :) :p
 
Henrik, azért abból befolyó szűrőkosárból lehet picit sztem levágni, meg a kifújóból is, mert a JBL eszetlenül hosszúra hagyja... :( Én lehet faragnám inkább a csövet, mint a tetőt, mert ha jól emlékszem a kifúvó csővég és a kosár is áthelyezhető. De erről azért győződj meg mielőtt belepiszkálsz a forró késsel. :) :) De persze a tetőmetszés is szóba jöhet megoldásként. Alapvetően ugye ez a szűrő azért kissé túlméretes egy 60-as akihoz. :) viszont ugye túlszűrt víz nincs. :) Henrik nem tudsz valahonnan Riccardiát? Suzy néninek jól jönne egy kevés. :) :p

De ha levágom méretre akkor a szűrőkosarat rátusom majd dugni a levágott végére rebdesen?
Első alkalommal így csináltam, de gondolom ez nem jó?bk56f49ozkfe5h7to1u9.jpg
 
Sziasztok! Azóta még nem nyúltam hozzá az akváriumhoz, tegnap este óta ilyen fehér valamik úszkálnak a vízben. Ezt lehet tudni, hogy micsoda? Egy hete van beüzemelve, a képen annyira nem látszik sajnos, de biztos tudjátok! Köszönöm
zwe7gpor8y1qnwaifb3k.jpg
 
Jobb oldali két növényt tudná azonosítnai valaki? Vagy én nem ismerem őket, vagy nagyon emers formát mutatnak, vagy nem akváriumi növény. (Jobb oldali talán hygrophila compacta mini?)

Szerintem szerezz még jópár növényt, ez segíthet elkerülni, hogy annyi algád legyen, hogy a szomszédok is megcsodálják.

Én nem low-tech HC Cuba gyeppel próbálkoznék először. Pl. crypto-k, nomaphila stricta, esetleg anubias, alacsonyabb vallisneria, stb stb. Pár vizenúszót is tennék rá, ugyancsak algásodás miatt.
 
Utoljára módosított:
Azt hol tudom megnézni, mert nem tudom mi az?
LED-nél nem szeretem a W mértékegységet. A fény mennyiségre vagyok kíváncsi, itt a lumen jobban kifejezi ezt.
Nem biztos, hogy közölte a gyártó, de mivel diversa szett (azaz akvarisztikai, nem pedig egy mezei asztali lámpa), ezért illene valahová ráírni.
Vélhetően alacsony igényű növényeket lehet majd alatta tartani, amire néhány példát előttem már írtak.
http://www.greenaqua.hu/hu/noveny/igeny/co2-t-nem-igenylo-noveny/l/keves-fenyhez-low-tech.html?p=1
 
Jobb oldali két növényt tudná azonosítnai valaki? Vagy én nem ismerem őket, vagy nagyon emers formát mutatnak, vagy nem akváriumi növény. (Jobb oldali talán hygrophila compacta mini?)

Szerintem szerezz még jópár növényt, ez segíthet elkerülni, hogy annyi algád legyen, hogy a szomszédok is megcsodálják.

Én nem low-tech HC Cuba gyeppel próbálkoznék először. Pl. crypto-k, nomaphila stricta, esetleg anubias, alacsonyabb vallisneria, stb stb. Pár vizenúszót is tennék rá, ugyancsak algásodás miatt.

Akvarisztikában vettem, de nem tudom milyenek. Ha sok a növény akkor algásodik kevésbe? Veszek még bele jópár növényt és mohát is. Köszi
 
Mivel az áramlás viszi így beleakadtak a növébe, ezen a képen talán jobban látszik, hogy mik azok!
ozj1iojxtympnhwsh91p.jpg
 
Back
Oldal tetejére