• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első akvárium beginner

Sziasztok! Az egyik növényen és a faágakon ez a moha kezdett el megjelenni. A képen nem teljesen látszik de elég hosszúak már. Kezdjek el aggódni?
6a329b8342701fd32abeb367f3f7969e.jpg

Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről
 
Lekell tisztítani vízcserekor vagy majd ha lesznek lakók ők leeszik? Köszi

Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről
A lakok nem tulzottan fogjak leenni, de ez meg nem olyan veszes. Ha optimalizalodnak a körülmenyeid, elmeletileg meg kell, hogy szünjön az algasodas. Olvasd az algatipusok topicot, ott sok minden le van irva, hogy milyen parameterek beallitasa kell hozza, hogy a fonalalga eltünjön az akvariumbol. Emellett persze, ha tudod, erdemes vizcserekor minel jobban leszedni.
 
A lakok nem tulzottan fogjak leenni, de ez meg nem olyan veszes. Ha optimalizalodnak a körülmenyeid, elmeletileg meg kell, hogy szünjön az algasodas. Olvasd az algatipusok topicot, ott sok minden le van irva, hogy milyen parameterek beallitasa kell hozza, hogy a fonalalga eltünjön az akvariumbol. Emellett persze, ha tudod, erdemes vizcserekor minel jobban leszedni.
Köszi :)

Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről
 
Sziasztok. Jbl901es szürőben melyik rész az előszürő? Az alsó részbe érdemes szivacsot tenni? Jelenleg ami adott gyári micromec,1L mátrix, gyári szivacsok, Seachem Purigen és perlonvatta. Volt szó róla, hogy erős a flow, hogy csökkentsem, megtömtem perlonnal és plusz szivaccsal ahová fért, de azóta nem szép tiszta a víz, már rendeltem még egy L mátrixot. Vegyes infókat olvastam. Ezekből az anyagokból, hogy lenne érdemes kialakítani egy sorrendet? Lentről felfelé haladva!

Előre is köszi
 
de azóta nem szép tiszta a víz
Ha a szűrőanyagok nagy részét cserélted, a beállt (működő) szűrőanyag helyére friss került, emiatt algásodhatsz egy db-ig.
Ha szükségesnek érzed, adj neki több mechanikus szűrést. (szivacsot)
Előszűrő (ha jól emlékszem) a felső kosár jobb és bal oldala (1-1db szivacs).
 
JBL szűrő metszet az áramlási irányokkal.
szerk.:
(F1) JBL előszűrőanyag
Mechanikai előszűrőanyag durva habszivacsból, T-profilként kivágva, hogy lehetőleg sok
durva szennyeződést tudjon felvenni. (forrás: kezelési utasítás)
 

Attachments

  • jbl.jpg
    jbl.jpg
    67.8 KB · Megtekintések: 0
Utoljára módosított:
JBL szűrő metszet az áramlási irányokkal.
szerk.:
(F1) JBL előszűrőanyag
Mechanikai előszűrőanyag durva habszivacsból, T-profilként kivágva, hogy lehetőleg sok
durva szennyeződést tudjon felvenni. (forrás: kezelési utasítás)
De nem értem miért a bio van alul? Elvileg szivacs kellene, hogy a bio előzt felfogja a nagy koszokat, amik esetleg tömitik a biot. Amiket leirtam abbol milyen sorrendet alakítanál ki? Köszi

Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről
 
Szétveri az áramlást, azért van a golyó alul. (szerintem)
Fölé tennék szivacsot (ha kell az erősebb mechanikus szűrés) utána matrix, perlon, Seachem Purigen. Nem kell túlbonyolítani.
A kosarakat ne tömd púpozásig. :) Ha van bacikultúra mehet a vízbe, mert erősen megbolygattad a szűrőd.
 
Back
Oldal tetejére