• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Élesztős CO2 zselével

ok, nem vállaltam a lakásfestést, kivittem a kertbe. A palack el van deformálódva, leszedtem a diffúzort, hogy kedvére távozzon. Mesélne valaki nekem erről a 9 bárról meg a biztonsági tényezőkről? Ez szétrobbanhat diffúzor mellett? Hogy lehet a hatásfokát csökkenteni? 5L az fix, Rakjak bele kevesebb cukrot?
 
Én ezt a receptet használom. Talán ebben a topikban a második hozzászólás. Coca-Colas palack, folyamatosan megy, DC kellemes fűzöld.

7dl víz,hozzá 4dl cukor összekeverve.
20 g zselatin fix (1 tasak) a 7dl cukros vízhez hozzáadva. összekeverve!Három óra a hűtőbe.
5dl vízhez hozzáadok 1 teáskanál instant élesztőt,jól összekeverem.
Az élesztős vizet hozzáadom a cukros zselatinhoz.
ok, nem vállaltam a lakásfestést, kivittem a kertbe. A palack el van deformálódva, leszedtem a diffúzort, hogy kedvére távozzon. Mesélne valaki nekem erről a 9 bárról meg a biztonsági tényezőkről? Ez szétrobbanhat diffúzor mellett? Hogy lehet a hatásfokát csökkenteni? 5L az fix, Rakjak bele kevesebb cukrot?
 
Nos várjunk, nem tudom mennyi az a 9 bár de brutál soknak tűnik, főleg, hogy 2 bárt küldünk a diffuzorra. Lehet hogy felrobban az egész reggelre? Vagy holnapra? Nincs nyomáscsökkentő. Rá van kötve a diffuzor

@dhorvath tanácsára vettem egy 5L-es palackot beletettem az 1kg cukrot felöntöttem majdnem tetejéig vízzel plusz 1 élesztőt feloldottam. Nem ráztam fel. Nincs nyomáscsökkentőm csak a cső jön ki a palackból, bubiszámláló és visszafolyásgátló majd diffúzor van és most már másodpercenként 5 bubi kb a pörgés.
Milyen palack?
Felrobbanni nem valószínű, de rosszabbik esetben, valamely csatlakozásnál, le fogja rúgni.
Az enyém ilyen:
DSCF4615.jpg
 
Milyen palack?
Felrobbanni nem valószínű, de rosszabbik esetben, valamely csatlakozásnál, le fogja rúgni.
Az enyém ilyen:
View attachment 62971

Adrián ezt a képet már mutattad nekem is az enyémmel kapcsolatban. Azt tanácsoltad, hogy a kart szedjem ki. Az lenne a kérdésem, hogy a kar helyén mit csináltál a lyuk betömésére? Kinyomtad szilóval?
 
Én ezt a receptet használom. Talán ebben a topikban a második hozzászólás. Coca-Colas palack, folyamatosan megy, DC kellemes fűzöld.

7dl víz,hozzá 4dl cukor összekeverve.
20 g zselatin fix (1 tasak) a 7dl cukros vízhez hozzáadva. összekeverve!Három óra a hűtőbe.
5dl vízhez hozzáadok 1 teáskanál instant élesztőt,jól összekeverem.
Az élesztős vizet hozzáadom a cukros zselatinhoz.
A zselatin fix mit ad a végtermékhez? Az miért kell?


Mekkora akvát akarsz ellátni, eféle gázzal ? mert van elfekvőben még egy ilyen palackom felszerelve, csak tűszelep kell hozzá.
Köszönöm a felajánlást, lehet el is fogadom, de előbb kivárom, hogy mi van ezzel amit csináltam. Reggelre mintha kicsit lassult volna. De visszadugtam a kertbe a diffúzort. Estig kíváncsi vagyok mit alkot. Mármint leold-e valahol vagy felrobban-e a palack.

Viszont most jut eszembe, hogy éri a nap, ami nem tudom milyen hatással van rá.
 
Nos várjunk, nem tudom mennyi az a 9 bár de brutál soknak tűnik, főleg, hogy 2 bárt küldünk a diffuzorra. Lehet hogy felrobban az egész reggelre? Vagy holnapra? Nincs nyomáscsökkentő. Rá van kötve a diffuzor

@dhorvath tanácsára vettem egy 5L-es palackot beletettem az 1kg cukrot felöntöttem majdnem tetejéig vízzel plusz 1 élesztőt feloldottam. Nem ráztam fel. Nincs nyomáscsökkentőm csak a cső jön ki a palackból, bubiszámláló és visszafolyásgátló majd diffúzor van és most már másodpercenként 5 bubi kb a pörgés.
1 élesztőt? 10g élesztőt mondtam, az az egy darabnak kábé negyede! :D

A 9 bar nem olyan sok, a PET palackok tűréshatára 7 bar.
 
Látszik, hogy mikor fog kimerülni.
Azért a teljesen átlátszó palackokban is prímán látszik, hogy mikor fogy el a cukor, aztán zselés vagy nem zselés, mindkettőben egyaránt leáll a reakció, ha a víz alkoholtartalma elérte a 11-12%-ot. Ezért kell kiöntögetni meg utántölteni ha még van benne cukor, vagy eleve nagyobb tartályt kell használni.
 
1 élesztőt? 10g élesztőt mondtam, az az egy darabnak kábé negyede! :D

A 9 bar nem olyan sok, a PET palackok tűréshatára 7 bar.
:D tehát pont nem bírja el a 9 bárt. :D :D

Opps valamiért az maradt bennem, hogy 1 élesztő.

Kezdjem elölről vagy mi legyen?
 
:D tehát pont nem bírja el a 9 bárt. :D :D

Opps valamiért az maradt bennem, hogy 1 élesztő.

Kezdjem elölről vagy mi legyen?
Ok, nem olvastam elég alaposan, említettél valami alumíniumot is, annak meg sem kottyanna a 9 bar. A kannák tűréshatárát nem tudom, de mivel vastagabb műanyagból vannak mint a PET palackok szerintem picit többet bírnak (bár ugye itt is van különbség kanna és kanna között, ahogy a Pepsi-re is bíznék 7-bar-t, a Dennis málnaszörp palackjára már hatot sem). Sajnos mivel pont az élesztő határozza meg a reakció hevességét, ja, újra kell kezdeni, kivenni már nem tudod, ha feloldódott.
 
Adrián ezt a képet már mutattad nekem is az enyémmel kapcsolatban. Azt tanácsoltad, hogy a kart szedjem ki. Az lenne a kérdésem, hogy a kar helyén mit csináltál a lyuk betömésére? Kinyomtad szilóval?
A kart azért szedtem ki , mert egy idő után elkezd ereszteni. A egész fejet kifúrtam egy M10 fúróval. Ebbe belemegy egy olyan hosszú csavar , ami átmegy a fejen, de ki is lógjon. A csavart, először szárazon tekered be, mert így vágod bele a menetet. A csavart végig kell fúrni, bármilyen fúrószárral, a lényeg hogy ki tudjon jönni a gáznak. A csavar fejét csak ezután vágod le. Ami kilóg, ara jön rá egy bővítés(mert 1/4 idomokat nem fogsz találni), szabad választás 3/8 vagy 1/2, amilyen idomokkal akarod tovább építeni. Így ezzel kiiktattad azt a nagy lyukat, amiből a kar lógott ki.

Mindenmenetes idomot tömíteni kell, beleértve a csavart is amit beletekersz a fejbe. A nyomásmérő óra nekem inkább ara a célra szolgál, hogy lássam mikor kell cserélni a löttyöt.
 
Utoljára módosított:
Értem.
Viszont lehet, hogy én nem fogom így szét barkácsolni. Munkahelyen minden gép nagynyomású levegővel működik így van mindenféle szimering rogyásig. Arra gondoltam, hogy első körben kicserélem benne az összeset aztán meglátom, hogy mennyire hatékony. Ha ereszt akkor jön a barkács.
 
Értem.
Viszont lehet, hogy én nem fogom így szét barkácsolni. Munkahelyen minden gép nagynyomású levegővel működik így van mindenféle szimering rogyásig. Arra gondoltam, hogy első körben kicserélem benne az összeset aztán meglátom, hogy mennyire hatékony. Ha ereszt akkor jön a barkács.
Az is egy jó megoldás (ha van rá lehetőséged), pneumatikai dolgokkal csinálod, de a kart akkor is kiszedném, mert az a dugattyú amit a kar kezel, nekem egy idő után elkezdet ereszteni, hiába cseréltem tömítést. Meguntam a bajlódást vele, és így jutottam ere a megoldásra.
Kíváncsi vagyok hogy mikor fogod te is megunni.:D
 
Mivel túlélte a kertet és nem robbant fel 18 óra alatt :D visszavittem az akvárium mellé. Előtte egy kicsit megrugdostam, szó szerint. S még erre se pukkant ki. :D

Reggelre a zöld DC sárgára vagy még inkább narancssárgára váltott. Szóval jön ebből durván. Még 120L-re is elég lenne :D

Most akkor az a problémám, hogy tudom ezt szabályozni? Felemeltem a felszínhez közel, a diffuzort kb 2CM-re. Hogy rossz legyen a beoldás. Mire hazaérek ez a verzió lesz immár 18 órája, kíváncsi vagyok a narancs DC javul-e. Nincs ötletem, hogy lehetne csökkenteni a beoldást.
:D
Még jó, hogy nem telepítettem át a halakat.
 
Mivel túlélte a kertet és nem robbant fel 18 óra alatt :D visszavittem az akvárium mellé. Előtte egy kicsit megrugdostam, szó szerint. S még erre se pukkant ki. :D

Reggelre a zöld DC sárgára vagy még inkább narancssárgára váltott. Szóval jön ebből durván. Még 120L-re is elég lenne :D

Most akkor az a problémám, hogy tudom ezt szabályozni? Felemeltem a felszínhez közel, a diffuzort kb 2CM-re. Hogy rossz legyen a beoldás. Mire hazaérek ez a verzió lesz immár 18 órája, kíváncsi vagyok a narancs DC javul-e. Nincs ötletem, hogy lehetne csökkenteni a beoldást.
:D
Még jó, hogy nem telepítettem át a halakat.
Kizárólag az élesztő mennyiségének a változtatásával tudod befolyásolni a bpm-et. Ha sok az élesztő, egy 3 ágú elosztóval kell egy plusz tűszelepet ráaggatnod a rendszerre, hogy a felesleget kieressze a levegőbe. Este meg mennie kell a levegőztetőnek, hogy kicsapja az akváriumból.
 
Back
Oldal tetejére