• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim SubstratPro

Eheim Substrat Pro 2014-03-17

Úgy ismersz engem, aki sütögeti a substrat prot? :)

Fogalmam sincs mi történik sütés után. Nálam szigorúan csak emberi étel lehet a sütőben. Akváriumi motyó, talaj fa mi egyéb kizárva. Egy chef-nél (csak szerényen :D ) ez tabu.

Mikor cserélném a substrat pro-t?
  • Ha én használtam és a mérete jelentősen megváltozott. Fele harmadára kopik idővel
  • Ha én használom és találok valami jobbat
  • Ha mástól venném használtan
  • Ha valami okból kifolyólag lusta vagyok és könnyebb ez mint alaposan lemosni a szűrőanyagot - pl egy elhanyagolt algás akváriumnál.
Minden más esetben inkább bedobok valami finomságot a sütőbe, a substrat pro-t pedig hagyom hogy dolgozzon a szűrőben :)
Höhö elég kimerítő választ sikerült összehoznod :)
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy mennyire kell "kitakarítani" a substratot? Már kifőztem és át is mostam jó párszor. Lesz az ugyan olyan fehéres színű, mint új korában vagy ennyire már elég?
Jelenleg ilyen, bár nem tudom mennyire adja vissza a kép a tényleges színt.
IMG_20140124_173831.jpg
 
Olyan kérdésem lenne, hogy mennyire kell "kitakarítani" a substratot? Már kifőztem és át is mostam jó párszor. Lesz az ugyan olyan fehéres színű, mint új korában vagy ennyire már elég?
Jelenleg ilyen, bár nem tudom mennyire adja vissza a kép a tényleges színt.

Milyen idősek a golyók?
 
Ha megbízható helyről vetted, akkor nem kellett volna csinálni vele semmit sem. Ha ismeretlen helyről, akkor egy kifőzés elég lesz. Olyan világos már sosem lesz, mint új korában. A kis apró résekből lehetetlen mindent kiszedni.
 
Olyan világos már sosem lesz, mint új korában. A kis apró résekből lehetetlen mindent kiszedni.
Köszönöm, erre voltam kíváncsi. Egyébként innen vettem a fórumról, de nem tudom milyen körülmények között volt. A kifőzés már meg volt, meg átmostam párszor, akkor már teszem is be a szűrőbe.
Még egy kérdést ha megengedsz. Egy JBL cristalprofi e900ba szeretném tenni. eddig úgy voltam vele, hogy a négy kosár közül az alsóban hagyom a kerámia gyűrűt, felette két kosárnyi substrat és a legfelsőbe marad a szivacs. Viszont ahogy nézem lehet, hogy három kosárra is elegendő a substrat. Kihagyhatnám a kerámia gyűrűket alulról? Mert olvastam olyat is, hogy azt az áramlás megtörésére és a nagyobb koszok felfogására érdemes meghagyni. Bár a nagyobb koszoknak ott az előszűrő szivacs. Szóval nem tudom, hogy három tálcányi substrátot tegyek-e be vagy csak kettőt?
 
A befolyás irányából:
1. kerámiagyűrű
2. szivacs
3. biológiai szűrőanyag
4. perlon vatta
Ha nagyon sok a biológiai szűrőanyag, akkor a helyedben elhagynám a kerámia gyűrűket, esetleg a szivacsot is. Viszont ebben az esetben az első tálcára sűrűbben rá kell nézni egy tisztítás erejéig.
 
A befolyás irányából:
1. kerámiagyűrű
2. szivacs
3. biológiai szűrőanyag
4. perlon vatta
Köszi! Akkor meghagyom ezt a sorrendet (én is hajlottam afelé, hogy maradjon a kerámia gyűrű), főleg úgy hogy van itthon perlon vatta is. Bár szerintem annyit módosítok rajta, hogy a kerámia gyűrűt és a szivacsot egy tálcába teszem, a 2. és 3. tálcába pedig biológiai megy.
 
Nem ismerem a márkát, de szerintem a perlont rakhatod a legfelső tálca tetejére, mert gondolom nem akarsz egy egész tálcát porlenvattával berakni.
Mert én úgy tudom abból elég egy réteg is. Így alá fér még substrat pro is bőven.
 
Már összeraktam úgy ahogy az előbb írtam. A legfelső tálcába egy szivacs ment és egy réteg perlon. De a köv. szétszedésnél megnézem, hogy működik-e a perlon alá rakott substrat verzió.
 
Sziasztok, van egy szűrőm (Tetratec Ex400) amivel indítottam 8 hónapja egy akváriumot, manado talajjal. Kb 1.5 hónap után úgy döntöttem, hogy kuka az egész (mármint a talaj, stb) és félreraktam a szűrőt és minden egyebet. Az akváriumban se garnélák se halak nem voltak, bejáratás alatt volt. A kérdésem, hogy tele van substrat pro-val, tök világosak csak álltak 6 hónapot. Kimoshatom sima csapvízzel és mehet egy új akvárium alá vagy ezekután is javasolt a cseréje? Feleslegesen nem dobnék ki két lityit.

Köszönöm

Tibor
 
Sziasztok, van egy szűrőm (Tetratec Ex400) amivel indítottam 8 hónapja egy akváriumot, manado talajjal. Kb 1.5 hónap után úgy döntöttem, hogy kuka az egész (mármint a talaj, stb) és félreraktam a szűrőt és minden egyebet. Az akváriumban se garnélák se halak nem voltak, bejáratás alatt volt. A kérdésem, hogy tele van substrat pro-val, tök világosak csak álltak 6 hónapot. Kimoshatom sima csapvízzel és mehet egy új akvárium alá vagy ezekután is javasolt a cseréje? Feleslegesen nem dobnék ki két lityit.

Köszönöm

Tibor
Használd nyugodtan ennyitől nem megy tönkre :)
 
Sziasztok, van egy szűrőm (Tetratec Ex400) amivel indítottam 8 hónapja egy akváriumot, manado talajjal. Kb 1.5 hónap után úgy döntöttem, hogy kuka az egész (mármint a talaj, stb) és félreraktam a szűrőt és minden egyebet. Az akváriumban se garnélák se halak nem voltak, bejáratás alatt volt. A kérdésem, hogy tele van substrat pro-val, tök világosak csak álltak 6 hónapot. Kimoshatom sima csapvízzel és mehet egy új akvárium alá vagy ezekután is javasolt a cseréje? Feleslegesen nem dobnék ki két lityit.

Köszönöm

Tibor
Nehogy kidobd. Nincs annak semmi baja. Át kell öblíteni és kész.
 
Szasztok! A Substrat pro-t szerintetek ki szabad főzni, fertőtlenítés gyanánt? (1-2 éves, idegen akváriumból kaptam egy szűrővel együtt.) Ti szoktatok ilyen esetben hasonlót tenni?
 
Legvadabb az éjféli mulmozás... szeretem az extrémsportokat!

Azt mondja a csajom: "ez a cucc olyan, mint a csokis reggeliző golyócskák!" :D
 
Utoljára módosított:
Legvadabb az éjféli mulmozás... szeretem az extrémsportokat!

Azt mondja a csajom: "ez a cucc olyan, mint a csokis reggeliző golyócskák!" :D
hát nekem valahogy nem ez jut eszembe a szombat éjjelről, bár ez sem rossz program az tuti :D
igen eléggé hasonlít rá, csak lényegesen nehezebb elrágni :D az hogy milyen íze lehet még kérdés... :D
 
Back
Oldal tetejére