• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim SubstratPro

Eheim Substrat Pro 2014-03-17

Sziasztok!mennyi ideig használható a substrat pro ,most 2 éves és így néz ki:
ddcf185fdd88f6a561e311540afb1e36.jpg
 
Sziasztok!mennyi ideig használható a substrat pro ,most 2 éves és így néz ki:
ddcf185fdd88f6a561e311540afb1e36.jpg
Az enyém már bő 3 éves, de nem vettem észre rajta semmi negatív jelenséget. Még valakinél olvastam, hogy kopik, ezért csökken a felületi porozitása, de Nálam 3 év után is pontosan kitölti a tálcát, mint a legelején, így ezt sem tudom megerősíteni.
 
Az enyém már bő 3 éves, de nem vettem észre rajta semmi negatív jelenséget. Még valakinél olvastam, hogy kopik, ezért csökken a felületi porozitása, de Nálam 3 év után is pontosan kitölti a tálcát, mint a legelején, így ezt sem tudom megerősíteni.
Köszönöm !
 
Sziasztok!
Nekem van egy tálcányi ami februárban lesz öt éves és úgy néz ki mint a képen és mint régen.
Kérdés mit látna az ember mikroszkóp alatt ha össze hasonlítaná egy ujjal.
 
Heló!
Mi a külőmbség : EHEIM SUBSTRATpro / EHEIM SUBSTRAT között.
A sima substrat mindenféle alakú, a pro pedig kerek golyókból áll. Utóbbi szerintem jóval kevésbé fogja vissza az áramlást a szűrőben, de nem hiszem, hogy hatékonyságban jelentős különbség lenne.
 
Jajj de butus vagyok :dummy1: ... igen a PH -ra gondoltam!!! szóval emeli a ph-t és ha igen akkor mi ajánlott helyette?
Én nem végeztem semmi kísérletet, de @dexkill és @Tibi megfigyelései alapján a sub pro és a siporax emeli a pH-t, a bio rio meg csökkenti (ezen kívül úgy tudom, hogy a bio rio, a S mátrix és a mátrix trop is azonos kőzetből van, csak a kitermelés helye más, így ez vélhetően a másik kettőre is igaz lehet).
DE! Ha igaz, ha nem, az egész biztos, hogy idővel meg kell szűnnie ennek a hatásnak, hiszen vagy megkötésről, vagy kioldódásról van szó, ami mindenképp véges, lassan lecsengő folyamat.
Nálam van bio rio is, sub pro is. A pro volt előbb, és a pH-m 7,4-7,6 körül mozgott folyamatosan, akkor még méregettem ezt-azt. Sajnos mióta van 2 liter bio rio is mellette, még nem mértem, de a csapvizem is eleve 7,3-7,4 körül mozog, úgyhogy sokat (legalábbis ebben a tartományban!) nem emelt rajta.
 
Én nem végeztem semmi kísérletet, de @dexkill és @Tibi megfigyelései alapján a sub pro és a siporax emeli a pH-t, a bio rio meg csökkenti (ezen kívül úgy tudom, hogy a bio rio, a S mátrix és a mátrix trop is azonos kőzetből van, csak a kitermelés helye más, így ez vélhetően a másik kettőre is igaz lehet).
DE! Ha igaz, ha nem, az egész biztos, hogy idővel meg kell szűnnie ennek a hatásnak, hiszen vagy megkötésről, vagy kioldódásról van szó, ami mindenképp véges, lassan lecsengő folyamat.
Nálam van bio rio is, sub pro is. A pro volt előbb, és a pH-m 7,4-7,6 körül mozgott folyamatosan, akkor még méregettem ezt-azt. Sajnos mióta van 2 liter bio rio is mellette, még nem mértem, de a csapvizem is eleve 7,3-7,4 körül mozog, úgyhogy sokat (legalábbis ebben a tartományban!) nem emelt rajta.

Köszi a kimerítő választ! Ezek szerint 2 év használat után már nem illene emelnie a ph-t? Akkor valami más lesz a ludas...
 
Köszi a kimerítő választ! Ezek szerint 2 év használat után már nem illene emelnie a ph-t? Akkor valami más lesz a ludas...
Tegyél egy pohárba vizet, várj 2-3 napot, mérd meg a pH-ját, majd szórj bele egy marékot a szűrőanyagból, és megint várj 2-3 napot, majd mérj újra. Ebből biztosan látni fogod, ha az a ludas...
 
Köszi a kimerítő választ! Ezek szerint 2 év használat után már nem illene emelnie a ph-t? Akkor valami más lesz a ludas...

2 év még nem feltétlenül jelent sok időt. Akikkel beszélgettem, mind 3-4 éves Siporax-ról, Matrixról számoltak be - nekik savas volt a vizük. Nálam Sipo és Matrix Trop van, megmértem körültekintő módon, és az jött ki, hogy emeli a pH-t. Azóta az akváriumban a heti vízcserét pH 5 körüli vízzel csinálom (a vizet kénsavval savanyítom), meglepetésre épp ma mértem, hogy végre elkezdett csökkenni a pH: 8,05 volt a csúcsa, ma már "csak" 7,65. Azt, hogy ezek a kvarc alapú szűrőanyagok miért emelik a pH-t, nem tudom megmondani, de abban biztos vagyok - és a tapasztalatok is azt mutatják -, hogy ahogy @Beni is írja, idővel csökkenni fog.

Nem tudom megmagyarázni, okoskodni pedig nem szeretnék, én egyelőre a direkt savazásban látom a megoldást. Természetesen kis adagokban, körültekintően, megbízható és folyamatos pH mérés mellett. Kísérletezek, és ha végre 7 alatt lesz a pH, akkor igazam volt. Max nem sikerül, nagy bajt nem tudok csinálni.

(240 literes az akva, 20% vizet cserélek, sem a halakat, sem a garnélákat nem veszélyeztetem! Ezt csak az állatvédők miatt írtam le :p )
 
Üdv Substrat Pro Használók!

Most készülök "kidobni" kb. 4 liter Substrat Pro-t. :wacky: Kb. 3 év használat után. Arra gondoltam, hogy tuti eltömődött már időtlen idők óta. Hogy miért gondolok erre? Mert az a "kóla", ami a szűrőtakarításkor a perlonból kijön előbb a Substrat Pro szemcséket simogatja végig, így tuti, hogy csinál valamit. Meg nem véletlenül sokkal sötétebb, mint a nedves, de "0 km"-es anyag. Viszont van egy ötletem, hogy lehetőleg objektív képet kapjunk a dologról. Megpróbálom kiégetni a "ganét" a szemcsékből, és megnézzük, hogy mennyi a tömegveszteség a hőkezelés után. Korrigálunk néhány dologgal, és ha mindent jól csinálunk, akkor megtudjuk, hogy mennyi a szűz és mennyi a "lestrapált" Substrat Pro szerves anyag tartalma. Előrebocsájtom a már leölt baktériumtelep tömegét valószínűleg nem tudom elválasztania többi szerves eredetű retek tömegétől. Én magam is kíváncsi vagyok, hogy mi lesz az eredmény. ;)

Üdv: Robi
 
Back
Oldal tetejére