• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim SubstratPro

Eheim Substrat Pro 2014-03-17

Nem rossz! Pár dobozzal adtunk el mi is ilyet. A doboz nagyon kellett volna nekem is :)
Gondolom a srác nem is sejtette milyen frankó anyagot árul :)
 
Ha csoki barna a SubstratPro, akkor ugye már nincs csúcsformában? Kuka? Az Aquastyle-omban lévőről van szó, sokkal sötétebb, mint a 2080-ban. Gondolom nem az Amazonia miatt lett ilyen sötét!? Kb. másfél éve megy...
 
Feltuningoltam a szűrőmet Seachem Matrixal, de így viszont nem fér bele a teljes adag Substrat pro, ami gyárilag benne volt, úgyhogy ami nem fért be azt szépen elmostam, megszárítottam és beraktam a Seachem-es műanyag flakonba. A kérdésem az lenne, hogy meddig lehet ezt a cuccot így szárazon eltárolni? Szeretném majd felhasználni a jövőben, mikor nagyobb szűrőre váltok.
 
Feltuningoltam a szűrőmet Seachem Matrixal, de így viszont nem fér bele a teljes adag Substrat pro, ami gyárilag benne volt, úgyhogy ami nem fért be azt szépen elmostam, megszárítottam és beraktam a Seachem-es műanyag flakonba. A kérdésem az lenne, hogy meddig lehet ezt a cuccot így szárazon eltárolni? Szeretném majd felhasználni a jövőben, mikor nagyobb szűrőre váltok.

Sokaig ;)
 
Felmerült egy újabb, valószínűleg bagatell kérdés:

Ezt a szűrőanyagot érdemes betenni szűrőzsákba? A szűrőzsáknak csak kényelmi szerepe van? Biztos, hogy rossz hatással van az átáramlásra, kérdés, hogy mennyire számottevően? Tetratec 400-as lesz, megtömve csak Substrat Pro szűrőanyaggal. Zsákban, vagy anélkül :) Ha ajánljátok, akkor melyiket?​
A papillon ránézésre nagy lyukú, a másik harisnyaszerű. Mi a tapasztalat?​
 
Felmerült egy újabb, valószínűleg bagatell kérdés:

Ezt a szűrőanyagot érdemes betenni szűrőzsákba? A szűrőzsáknak csak kényelmi szerepe van? Biztos, hogy rossz hatással van az átáramlásra, kérdés, hogy mennyire számottevően? Tetratec 400-as lesz, megtömve csak Substrat Pro szűrőanyaggal. Zsákban, vagy anélkül :) Ha ajánljátok, akkor melyiket?​
A papillon ránézésre nagy lyukú, a másik harisnyaszerű. Mi a tapasztalat?​


Nekem zsákban van... Bár egy 2213-ban, ott ugye összevissza kosár van.
 
Zsákkal praktikusabb, mert egyben kivehető. Szerintem áramlásnak mindegy hogy csomagolt, vagy nem csomagolt, a lényeg, hogy mennyire van megtömve, tömörítve. De cáfoljatok meg, ha tévedek.
 
Szerintem áramlásnak mindegy hogy csomagolt, vagy nem csomagolt, a lényeg, hogy mennyire van megtömve, tömörítve
szerintem a substrat pro-t nem lehet tömöríteni. Az ADA Bio Rio-t azt annál inkább, az fojtja is a szűrőt. Még az is lehet, hogy ha több golyót teszel be a pro-ból, akkor az több akadályt jelent a víznek és valamennyit lassít, de tömörödni biztosan nem tömörödik. Úgyogy azt szerintem bátran lehet csurig pakolni. A tisztításnál előnyös lehet, hogy ha zacskóban van, mert akkor nem gurul el belőle az az egy két darab, ahogy nekem néha azért szokott. De semmiképpen sem kötelező mint a Bio Rionál, aminek valamekkora része eleve a felszínen úszik, és zacskó nélkül takarítani kábé olyan mintha egy két három liter bolhát akarnál tenyérrel átmerni az egyik edényből a másikba. Utólag már nem vagyok büszke arra amiket az anyjára mondtam, mielőtt bezacskóztam volna.
 
Ha csoki barna a SubstratPro, akkor ugye már nincs csúcsformában? Kuka? Az Aquastyle-omban lévőről van szó, sokkal sötétebb, mint a 2080-ban. Gondolom nem az Amazonia miatt lett ilyen sötét!? Kb. másfél éve megy...
Erre nem olvastam választ, pedig engem is érdekelne. @viktorlantos SubstratPro-ra is érvényes, a sütős módszer? Jobb lesz sütéstől, vagy csak kiölöm a bacikat?
 
Erre nem olvastam választ, pedig engem is érdekelne. @viktorlantos SubstratPro-ra is érvényes, a sütős módszer? Jobb lesz sütéstől, vagy csak kiölöm a bacikat?

Úgy ismersz engem, aki sütögeti a substrat prot? :)

Fogalmam sincs mi történik sütés után. Nálam szigorúan csak emberi étel lehet a sütőben. Akváriumi motyó, talaj fa mi egyéb kizárva. Egy chef-nél (csak szerényen :D ) ez tabu.

Mikor cserélném a substrat pro-t?
  • Ha én használtam és a mérete jelentősen megváltozott. Fele harmadára kopik idővel
  • Ha én használom és találok valami jobbat
  • Ha mástól venném használtan
  • Ha valami okból kifolyólag lusta vagyok és könnyebb ez mint alaposan lemosni a szűrőanyagot - pl egy elhanyagolt algás akváriumnál.
Minden más esetben inkább bedobok valami finomságot a sütőbe, a substrat pro-t pedig hagyom hogy dolgozzon a szűrőben :)
 
Back
Oldal tetejére