• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim SubstratPro

Eheim Substrat Pro 2014-03-17

Vennék pár liter Substrat Pro-t,ami használt több éves. Ez a szűrőanyag is "örök" mint a siporax? Úgy tudom idővel a golyócskák megkopnak de nem porladnak,csak elfogynak.
Érdemes olcsó pénzért használtat vennem? /negyed ára van az újhoz képest/
 
Vennék pár liter Substrat Pro-t,ami használt több éves. Ez a szűrőanyag is "örök" mint a siporax? Úgy tudom idővel a golyócskák megkopnak de nem porladnak,csak elfogynak.
Érdemes olcsó pénzért használtat vennem? /negyed ára van az újhoz képest/

Senki sem tudja, hogy mennyi ideig lehet használni a Substrat Pro-t? :(
 
Szerintem nem nagyon cserélgeti senki, max ha tényleg elfogy akkor vesz hozzá az ember. Használt eladót, hirdetésekben én is csak olyan indokkal láttam, hogy más "szűrőanyagra váltás miatt....."
 
Szerintem nem nagyon cserélgeti senki, max ha tényleg elfogy akkor vesz hozzá az ember. Használt eladót, hirdetésekben én is csak olyan indokkal láttam, hogy más "szűrőanyagra váltás miatt....."

Akkor megveszem szerintem.
Ugye jól tudom, hogy a Substrat Pro az golyó, a sima Substrat meg zúzott kavics alakú? Minta a Martix trop?
 
Meg tudná nekem mondani valaki, hogy az Eheim Substrat pro-ból kb milyen nehéz egy liter? /szárazon/
Használtan veszem ezért lenne fontos.
 
Utoljára módosított:
Megérkezett a használt Eheim Substrat Pro. Megerősítenétek, hogy ez tényleg az? Én még nem használtam ilyet. Közepes borsó méretű golyócskák.
Ki is főzném fertőtlenítés céljából,bírja a forró vizet?

220148_img_4002_1.thumb.jpg
 
Sziasztok!
EHEIM Substrat Pro-t és a szivacsot milyen sűrűn kell cserélni?
Most 7 hónapos az akva, a perlon cseréje már abszolút indokolt volt. A gyári ajánlás viszont a szivacsra is fél évet mond, valamint elvileg a Substrat Pro 1/3-át is cserélni kellene...
 
Sziasztok!
EHEIM Substrat Pro-t és a szivacsot milyen sűrűn kell cserélni?
Most 7 hónapos az akva, a perlon cseréje már abszolút indokolt volt. A gyári ajánlás viszont a szivacsra is fél évet mond, valamint elvileg a Substrat Pro 1/3-át is cserélni kellene...

Perlon csere 1,5-2 hónap, nem 7. :eek: Substra pro és minden más bio szűrőanyag több évig használható.
 
Sziasztok!
EHEIM Substrat Pro-t és a szivacsot milyen sűrűn kell cserélni?
Most 7 hónapos az akva, a perlon cseréje már abszolút indokolt volt. A gyári ajánlás viszont a szivacsra is fél évet mond, valamint elvileg a Substrat Pro 1/3-át is cserélni kellene...

Kicsit félreértelmezted,a gyári ajánlás az, hogy az 1/3 részt a szűrőanyagnak tisztítás nélkül helyezzük vissza a szűrőbe a többit akváriumvízzel kell kimosni a szűrő takarításakor.
A szivacsokat meg miért kellene kicserélni fél év után?
 
Ha alapul vesszük egy Eheim Prof3-as szűrőszivacs szettjét amiben 4 perlon és egy előszűrőbe való szivacs van akkor a következő a helyzet. Használati utasítás szerint 2 havonta kell takarítani a szűrőt, ekkor cserél az ember perlont is, és az utolsónál bemegy a dobozban található kék szivacs is, így 8 havonta előszűrő szivacs csere is van , eddigre amúgy elég tré állapotban is kerül ,és mintha kicsit össze is fonnyadna.
Eheim 5 db.-os szűrőszivacsszett 2080, 2180 szűrőhöz most csak 4 390,00 Ft - Green Aqua
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére