1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Külső szűrőt keresel?

Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

Tudtad, hogy az EHEIM 2075-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

Értesítés elrejtése
  3. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Eheim Professionel

Kategória: 'Szűrés és szűrők', témanyitó: raggacs, téma nyitása: Júli 22, 2009.

1. Victor
    Épp nem fórumozik ...

Victor VIP kertész

Tag:
    Aug 26, 2009
    Kedvelik:
    1,333
    Hely:
    Várpalota város, Veszprém megye
    Igaz nekem 2080-as van, de azt figyeltem meg, ha víz van a nyomó ágban vagy csak a lilly-ben, akkor nem.akar beindulni az önfeltöltés. Elég csak annyit csinálnom, hogy kiveszem.az akváriumból, és amennyire a cső engedi , köntöm belőle a vizet, és onnantól meg feltölt. Igaz nekem.a nyomóágon van a fütő meg az UV szűrő is

2. Cyberkid
    Épp nem fórumozik ...

Cyberkid Főkertész

Tag:
    Aug 12, 2016
    Kedvelik:
    357
    Hely:
    Budapest
    Hát ha már teszt, 20 percig bírják a szűrőbacik. Ha addig áll, nem lesz bajuk, te meg ellenőrizheted a szivárgást, hátha ez már mutat valamit. (gondolj bele, ha hosszabb áramszünet van és nem vagy otthon mi lehet belőle estére..)

3. lodarazs
    Épp nem fórumozik ...

lodarazs Nézelődő

Tag:
    Jan 10, 2017
    Kedvelik:
    1
    Hely:
    Üllő
    Holnap reggel leállítom úgy is vízet akarok cserélni.

Cyberkid kedveli.
  4. lodarazs
    Épp nem fórumozik ...

lodarazs Nézelődő

Tag:
    Jan 10, 2017
    Kedvelik:
    1
    Hely:
    Üllő
    Sziasztok!
    Reggel vízcsere idejére leállítottam a 2075-öt ahogy tegnap itt beszélgettük. Ahogy gondoltam nem kezdett folyni, szivárogni. Beindult és teszi a dolgát. A víz a kosárból még mindig hiányzik de érdekes módon nem kerreg a rotor nem fúj levegő bubikat a beömlő sem. Kicsit kisebb a nyomás a megszokottnál de elmegy. Mivel nem folyik így gondolom nem érdemes megbontani a pumpa alatti gumiharangot. Na akkor viszont hogyan tovább, hogy a levegő eltűnjön a szűrőből?

5. Cyberkid
    Épp nem fórumozik ...

Cyberkid Főkertész

Tag:
    Aug 12, 2016
    Kedvelik:
    357
    Hely:
    Budapest
    Ez mit takar, hogy a víz a kosárból hiányzik? Volt 2075-öm, de valahogy nem jön át a definíciód.. :)

6. lodarazs
    Épp nem fórumozik ...

lodarazs Nézelődő

Tag:
    Jan 10, 2017
    Kedvelik:
    1
    Hely:
    Üllő
    A szűrő nincs tele vízzel. Ha megnézem a szűrőt oldalról akkor látom hogy kb 2 cm víz hiányzik belőle. Nincs színültig.

7. Imcur
    Épp nem fórumozik ...

Imcur Új regisztrált

Tag:
    Jan 17, 2017
    Kedvelik:
    0
    Hely:
    Püspökszilágy Rózsa U.3.
    Szép napot mindenkinek!

Először is szeretném megköszönni a csatlakozási lehetőséget.
    Azzal a problémámmal fordulnék hozzátok hogy használtan sikerült vennem egy 2071-est. Természetesen nem volt hibátlan, a hiba a szokásos volt, a feltöltő pumpánál folyt. Az eladó nagyon korrekt volt és még a vétel előtt tájékoztatott a hiba meglétéről. Szeretek bütykölni, ezért gondoltam megveszem hátha sikerül megcsinálnom. Én ezt úgy oldottam meg hogy a két fehér műanyag találkozásához vágtam egy polifon szerű anyagból oda illő tömítést. Teszteltem a fej burkolata nélkül, nem folyt! :) Öröm boldogság! Viszont van egy kis üröm az örömben mert azt vettem észre mintha levegős lenne a rendszer. A vizet nyomja rendesen, legalábbis szerintem de néha nyom bele levegőt is, egy nap után is. Létezik az hogy valahol falst szívna és ennek a következménye a levegő? Viszont ebben az esetben a fejbe kéne hogy folyjon a víz a fejbe nem? Véleményetek? Mit lenne érdemes még meg néznem? Vagy esetleg létezne hogy ilyen hosszú idő után is még tol levegőt?

8. Petvik
    Épp nem fórumozik ...

Petvik Kertész szaki

Tag:
    Jan 26, 2015
    Kedvelik:
    68
    Hely:
    Veszprém, Bp. XIII
    Szűrőfeltöltés után érdemes a szűrőt megdöntögetni több irányba, hogy a bent rekedt levegőt kitolja magából.
    Nálam ha ezt nem teszem, kb 1 nap után is tol néha pár pici bubit amiket sikerül elkapnia.
    Ha megdöntögetem, akkor nem.

9. Imcur
    Épp nem fórumozik ...

Imcur Új regisztrált

Tag:
    Jan 17, 2017
    Kedvelik:
    0
    Hely:
    Püspökszilágy Rózsa U.3.
    Köszönöm!

10. hzshalas
    Épp nem fórumozik ...

hzshalas Kertész szaki

Tag:
    Máj 1, 2009
    Kedvelik:
    204
    Hely:
    Kiskunhalas
    Pont ugyan ez az én gondom is. Valkinek ötlete?

11. hzshalas
    Épp nem fórumozik ...

hzshalas Kertész szaki

Tag:
    Máj 1, 2009
    Kedvelik:
    204
    Hely:
    Kiskunhalas
    Nna, fogtam magam és szétszedtem a szűrőt. Kivettem belőle azt a piros kis bizgerét ami talán a pumpálásért felelős. Jött vele egy fehér kis műanyag alkatész is. Összerakva rögtön feltűnnt pár dolog. A flow amivel eddig is elégedett voltam, még nagyobb lett..hm. A szűrő jobban tele lett vízzel, bár még mindig látszik, hogy nincs színültig. Rosszabb végül is nem lett...A pirosság kivétele óta, eltmúlt egy kis zizegő hang is. A szűrő alá raktam kb. 2 cm vastag filcet, ami valamelyest csökkentette a búgásos hangot. Ki fogom cserélni a csövezést is, hátha segít csöndesedni. Majd beszámolok.

12. Smartos
    Épp nem fórumozik ...

Smartos Tapasztalt kertész

Tag:
    Jan 4, 2017
    Kedvelik:
    94
    Hely:
    Szeghalom
    Szia!
    Én is kezdő vagyok, de már hetek óta olvasgatom a 2075 felmerült gondjait, mivel én használtan vettem egy "tökéletes" - hirdetés szerint - állapotút.
    Amikor kipróbáltam, csak enyhén levegősödött és nem nyomott csak 60 cm-t, az akiig sem nyomta fel a vizet, viszont a leszedett fejegység burkolat miatt látható volt, hogy a pumpa egyik "sarkánál" ereszt, néha megcsöppen.
    Teljesen szétszedtem az egész fejegységet, amennyire csak megbontható és kicseréltem az összes tömítést, - a pumpa alatt is van 2 db - kivéve a fej külső keretén, az még nem érkezett meg. A pumpa gumiharangja is elég rideg, így azt már nem fogom használni ezután.
    Így kipróbálva viszont hangtalanul és szépen nyomta a vizet, bár szerintem - üresen, töltet nélkül - nem annyit, mint amit tudnia kellene, igaz, csak 2 literes üvegbe engedtem és mértem stopperrel az időt. Így 760 liter körül van a szállítása, ami kevesebb, amit tudnia kellene.
    A lényeg, nekem nem a fejegység széltömítésénél volt a gondom.
    Érdemes leszedni a fej burkolatát és úgy járatni, akkor meglátod, ha szivárog és szép lassan elkezd megtelni valamelyik belső rekesze.
    A kis piros biz-ba.. a nyomó oldalban az egy visszacsapó szelep a pumpa használatához kell. Amennyiben nem használod ezután, akkor kivehető és megszűnik vele a berregés, amit néha kiad.

ZoleeG kedveli.
  13. ZoleeG

ZoleeG Főkertész

Tag:
    Febr 10, 2014
    Kedvelik:
    863
    Hely:
    Gyöngyös
    Örülök, hogy megoldódni látszik a probléma.;) Végül is a pumpa részét nem iktattad ki?

14. Smartos
    Épp nem fórumozik ...

Smartos Tapasztalt kertész

Tag:
    Jan 4, 2017
    Kedvelik:
    94
    Hely:
    Szeghalom
    Nem, de gondolkodtam rajta. Legközelebb biztosan ledugózom, akkor 3 hibahely kiesek a fej szivárgásából.
    Egyelőre meghagytam mindent, de nem, vagy alig használom a pumpát, mert elég rideg a membránja, azt viszont nem árul senki, csak cseréltetni lehet a szervizben.

ZoleeG kedveli.
  15. Hudi Andor
    Épp nem fórumozik ...

Hudi Andor Kertész tanonc

Tag:
    Jan 2, 2017
    Kedvelik:
    11
    Hely:
    Budapest
    Sziasztok!
    Egy használt Eheim prof 3 2080 vásárlása előtt állok, az eladó állítása szerint 2012 be vásárolta.
    Szerintetek megéri belemenni?

A széria száma: 10113 - e szerint melyik évben gyártották? 2010? (nem tudom megfejteni)

16. Kovács Zsolt
    Épp nem fórumozik ...

Kovács Zsolt Kertész szaki

Tag:
    Jan 26, 2016
    Kedvelik:
    32
    Hely:
    Veszprém
    Sziasztok.

Szert tettem egy Eheim Professional II 2026-t. Viszont nincs rajta a csövek csatlakozó része, (lásd a képen)
    Hol lehetne beszerezni hozzá? Az EHEIM magyarországi forgalmazójánál az adatlap szerint a 7444578 cíkszám alatt találtam csak. Írták hogy ez több típushoz is jó
    (2026, 2028, 2126, 2128)

Nincsen valakinek felesleges darabja kölcsön míg kipróbálom?
    Köszönöm.

Mellékletek:

Utoljára módosított moderátor által: Febr 16, 2017
  17. Kovács Zsolt
    Épp nem fórumozik ...

Kovács Zsolt Kertész szaki

Tag:
    Jan 26, 2016
    Kedvelik:
    32
    Hely:
    Veszprém
    Vagy esetleg egy olvasható bontási rajz alkatrész beazonosításhoz? De ennél jobb mert nem mindegyik számot tudom beazonosítani..
    upload_2017-2-16_11-43-43.

Utoljára módosított moderátor által: Febr 16, 2017
  18. oRphEus
    Épp nem fórumozik ...

oRphEus Főkertész Legjobb napló

Tag:
    Ápr 16, 2009
    Kedvelik:
    389
    Hely:
    Budapest, II. kerület Adyliget, Tel: 0620 473 1513
    eheim2026_28_ersatzteile.