1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Külső szűrőt keresel?

Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

Tudtad, hogy az EHEIM 2075-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

Értesítés elrejtése
  3. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Eheim Professionel

Kategória: 'Szűrés és szűrők', témanyitó: raggacs, téma nyitása: Júli 22, 2009.

1. Tusjan
    Épp nem fórumozik ...

Tusjan Kertész tanonc

Tag:
    Jan 25, 2016
    Kedvelik:
    4
    Sziasztok
    Miközben a szűrőt kerestem az aksihoz nagyon sok hozzászólást láttam eheim prof 3 2080 Kapcsán hogy nagyon hangos. Mivel én is vettem egyet használtan és az enyém is hangos volt azért körbe néztem a neten és ezt találtam
    http://www.monsterfishkeepers.com/f...-flow-tried-everything-i-can-think-of.575119/

A lényeg hogy a kifolyó ág egyik gumi alkatrésze ami minimális pénzért be szerezhető és nálam mertekrendekkel csökkentette a zajt és növelte a Teljesítményt.

viktorlantos kedveli.
  2. Caelus
    Épp nem fórumozik ...

Caelus Kertész szaki

Tag:
    Júni 26, 2014
    Kedvelik:
    86
    Helló!

Adott egy Eheim professionel 3 2075 szűrő. A probléma, hogy utóbbi időben elkezdett zúgni (de nem egyenletesen, hanem mintha pár másodperces megszakításokkal erőlködne). A szerkezet csupán 2 hónapos, szűrőt most tisztítottam, rotort nem szereltem, de így benézve nem láttam semmit. Illetve a szűrő sem volt olyan vészesen koszos. Egyébként van egy 2071-esem is, az másfél éve hangtalan, ezért is tűnt fel a zúgás.

Szerintetek mi történt vele?

3. Victor
    Épp nem fórumozik ...

Victor VIP kertész

Tag:
    Aug 26, 2009
    Kedvelik:
    1,237
    Hely:
    Várpalota, Veszprém megye
    Alapvetően nem vagyok ideges, de azért csókoltatom az Eheim mérnökeit. Elöljáróban megjegyezem, hogy szilikonozva voltak a zsanérok, tehát reccsenés nélkül nyíltak. De most záródásnál, reccsent . Pont az utolsót zártam mikor eltört. Gondoltam talán kibírja, míg rendezek egy újat, esetleg teszek rá addig valami pillanatszorítót. Teszem be a helyére, erre az ölembe landol az első is. 22 ezret nem fogok kiadni, kidobni érte az biztos, hogy aztán bármikor megismétlődjön, úgyhogy itt valami módosítás lesz fémből.
    DSC_0154[1].JPG

Szabó Henrik kedveli.
  4. inadsz
    Épp nem fórumozik ...

inadsz Sasszem =) Admin Moderátor Legjobb napló

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    7,486
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
    A 4 fül 22.000.-?

5. Victor
    Épp nem fórumozik ...

Victor VIP kertész

Tag:
    Aug 26, 2009
    Kedvelik:
    1,237
    Hely:
    Várpalota, Veszprém megye
    Nem, a vödörről törtek le a fül tartói:mad:. Bocsi én fogalmaztam rosszul.
    tartaly.

6. pacan25
    Épp nem fórumozik ...

pacan25 Kertész tanonc

Tag:
    Júni 10, 2011
    Kedvelik:
    21
    Hely:
    Gödöllő
    Sziasztok! Itt is megkérdezném, hátha valaki pont ilyet használ: van valakinek tapasztalata EHEIM 2275 professionel 4 600 külső szűrővel? (180 literes aksihoz lenne) Köszi!

7. inadsz
    Épp nem fórumozik ...

inadsz Sasszem =) Admin Moderátor Legjobb napló

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    7,486
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
    Kérlek ne tedd fel egyszerre több helyen a kérdésedet. A szűrőről elég sok infót kapsz, ha beírod a keresőbe, hogy 2275 illetve az elődjét 2075 néven. A naplókban még akváriumokat is tudsz nézni amik ezzel a szűrővel üzemeltek.

180l-re ha kicseréled a töltet benne akkor jó lesz.

8. malor
    Épp nem fórumozik ...

malor VIP kertész

Tag:
    Dec 18, 2012
    Kedvelik:
    720
    Hely:
    Budapest
    Valaki tapasztalt már olyat, hogy a 2075 flowja csökken, miközben tiszták a csövek, semmi sincs meghajolva/megtörve, megtömve sincs a szűrő?

Mindig csobogtatok mostanában. A hétvégén volt szűrő takarítás és csövek tisztítása, de még az adaptert is cseréltem, mert kezdett szorulni. Észrevettem, hogy utána nem hangosan csobog. Először azt hittem a magasabb vízszint miatt. Tegnap reggel már gyanús volt és teszteltem, de nem akart hangosan/zavaróan csobogni, mert a flow egyszerűen lassabb.

Tegnap este szétkaptam az egész szűrőt újra. Minden rendben volt belül. Kínomban kivettem azt a kis fehér műanyagot is a fejből, hátha az állja el a víz útját, de persze semmit sem értem el vele.

A szűrő nem hangos, nem ereszt és nem levegős. Gyakorlatilag semmi sem változott múlt hét óta, csak a flow észrevehetően gyengébb lett.

Már csak arra tudok gondolni, hogy fárad a pumpa...

Ha valakinek van valami tippje, azt megköszönném.

9. malor
    Épp nem fórumozik ...

malor VIP kertész

Tag:
    Dec 18, 2012
    Kedvelik:
    720
    Hely:
    Budapest
    Jól elbeszélgetek magammal, de meglett a megoldás :)

Nem a szűrőben volt a hiba, hanem a külső reaktorban. A dryvit háló úgy összeállt, hogy szépen beépült az alsó részébe, csökkentve így a flowt. Kicseréltem újra, így már minden rendben. Valószínűleg a hétvégi cső és reaktor takarításnál már ki kellett volna cserélni. De csak átmostam, ami meg szépen elállta a víz útját.

viktorlantos, Nigro és Luigi13 kedvelik.
  10. premierpark
    Épp nem fórumozik ...

premierpark Főkertész

Tag:
    Okt 22, 2013
    Kedvelik:
    255
    Hely:
    Budapest VII. Kerület
    Sziasztok,

csőcsere volt a 2075-ös szűrőmnél, GA-s csövek és van egy kis gond. A ga-s csövek nem olyan vastagok mint az eheim, ezért az a szorító műanyag nem jó ami a csöveket "odafogná" az adapternél a két csonkra :D na ezt jól megaszondtam :D

11. viktorlantos
    Épp nem fórumozik ...

viktorlantos Alapító Admin

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    39,781
    Hely:
    Budapest
    Egyenesre vágd le a csövet és a szorítókra nincs szükséged. 1mm van csőátmérőben az eheim és a ga között. Ezért a saját rugalmasabb de az eheim bilincsek klipszek nem szorulnak rá.

12. premierpark
    Épp nem fórumozik ...

premierpark Főkertész

Tag:
    Okt 22, 2013
    Kedvelik:
    255
    Hely:
    Budapest VII. Kerület
    rendben :) köszönöm szépen Viktor :)

viktorlantos kedveli.
  13. patzu
    Épp nem fórumozik ...

patzu Főkertész Legjobb napló

Tag:
    Máj 28, 2009
    Kedvelik:
    739
    Hely:
    Szombathely
    Elnézést kérek, ha nem megfelelő helyen kérem a segítséget.
    Valaki esetleg igazolni tudná nekem ,hogy a mellékelt ábrán látható EHEIM 1048 pumpa méretei helyesek-e, mivel jobb ábrát nem találtam és ez nem éppen megbízható helyről való:
    pg-universal1.

A szívócsonk és talp között a 30 mm magasság ?
    A talpon lévő furatok hosszirányban 53 mm, szélességben pedig 67 mm távolságra vannak ?

Előre is köszönöm!

14. törpesügér
    Épp nem fórumozik ...

törpesügér Kertész szaki

Tag:
    Dec 9, 2013
    Kedvelik:
    204
    Meddig kell a csöveket ráhúzni az adapterre? Koppig nem bírom és az a műanyag bilincs sem igazán szorít.
    Vettem átlátszó csövet jó minőségűt azt meg, rá se bírom rakni.
    2075-ös szűrőről van szó.

Utoljára módosított: Okt 18, 2016
  15. hal111
    Épp nem fórumozik ...

hal111 Kertész szaki

Tag:
    Nov 28, 2012
    Kedvelik:
    43
    Hely:
    Szombathely
    Mire szeretnéd használni?

16. ZoleeG
    Épp nem fórumozik ...

ZoleeG Főkertész

Tag:
    Febr 10, 2014
    Kedvelik:
    743
    Hely:
    Gyöngyös
    Szia!
    Nem árt, ha tövig van rátolva.
    Legalábbis nálam így van 2 éve.
    Nem a gyári csövezést használom, kicsit vékonyabb a külső átmérője az új csőnek így a bilincs lötyögne rajta, nem is tettem rá.
    Próbáld nagyon kicsit megmelegíteni az új csöveket és úgy told rá az óvatosan az adapterre.

törpesügér kedveli.
  17. törpesügér
    Épp nem fórumozik ...

törpesügér Kertész szaki

Tag:
    Dec 9, 2013
    Kedvelik:
    204
    Forró víz allatt volt a cső és egy kis kis kenést is adtam neki, de a az utolsó kb fél centire nem ment rá. Persze mostmár lefele se jön.

18. ZoleeG
    Épp nem fórumozik ...

ZoleeG Főkertész

Tag:
    Febr 10, 2014
    Kedvelik:
    743
    Hely:
    Gyöngyös
    Akkor no para, jó lesz az.;)
    Kicsit hagyjál a csövezés hosszára, hátha később "farigcsálni" kellene a csőből.

törpesügér kedveli.
  19. patzu
    Épp nem fórumozik ...

patzu Főkertész Legjobb napló

Tag:
    Máj 28, 2009
    Kedvelik:
    739
    Hely:
    Szombathely
    Utoljára módosított: Okt 19, 2016
  20. Koncz János
    Épp nem fórumozik ...

Koncz János Főkertész

Tag:
    Szept 12, 2013
    Kedvelik:
    296
    Hely:
    Harsány
    Segítséget szeretnék kérni!
    Eheim 2080as szűrő folyik, mármint ömlik..... Az eddig összekapart tudás a következő: nem a fej és a vödör közt ereszt, hanem valahol magán a fejen belül, mert láttam hogy a piros, elülső nagy gomb mögül is ömlött ki a víz, tehát a fejegység tele lehet vízzel. Már egyszer szétszedtem kitakarítottam az egészet, újra összeraktam, de nem változott semmi. A tömítések jónak tűnnek, nem évelődtek el a gumik. Sőt ami érdekes hogy tegnap még tökéletesen működött minden, ma mozgattam kicsit, átraktam a csövezését máshova és azóta ömlik belőle a víz.
    Tippetek van, hogy javítsam meg? Mert már ott járok, hogy dobom ki az ablakon a szűrőt :mad:

esetleg már ezek nem tömítenek?
    30341424840_b46463d238_c. wrong? by John Koncz, on Flickr

Utoljára módosított: Okt 29, 2016

Aktuális oldal megosztása