• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Professionel

Sziasztok
Miközben a szűrőt kerestem az aksihoz nagyon sok hozzászólást láttam eheim prof 3 2080 Kapcsán hogy nagyon hangos. Mivel én is vettem egyet használtan és az enyém is hangos volt azért körbe néztem a neten és ezt találtam
http://www.monsterfishkeepers.com/f...-flow-tried-everything-i-can-think-of.575119/

A lényeg hogy a kifolyó ág egyik gumi alkatrésze ami minimális pénzért be szerezhető és nálam mertekrendekkel csökkentette a zajt és növelte a Teljesítményt.
 
Helló!

Adott egy Eheim Professionel 3 2075 szűrő. A probléma, hogy utóbbi időben elkezdett zúgni (de nem egyenletesen, hanem mintha pár másodperces megszakításokkal erőlködne). A szerkezet csupán 2 hónapos, szűrőt most tisztítottam, rotort nem szereltem, de így benézve nem láttam semmit. Illetve a szűrő sem volt olyan vészesen koszos. Egyébként van egy 2071-esem is, az másfél éve hangtalan, ezért is tűnt fel a zúgás.

Szerintetek mi történt vele?
 
Alapvetően nem vagyok ideges, de azért csókoltatom az Eheim mérnökeit. Elöljáróban megjegyezem, hogy szilikonozva voltak a zsanérok, tehát reccsenés nélkül nyíltak. De most záródásnál, reccsent . Pont az utolsót zártam mikor eltört. Gondoltam talán kibírja, míg rendezek egy újat, esetleg teszek rá addig valami pillanatszorítót. Teszem be a helyére, erre az ölembe landol az első is. 22 ezret nem fogok kiadni, kidobni érte az biztos, hogy aztán bármikor megismétlődjön, úgyhogy itt valami módosítás lesz fémből.
DSC_0154[1].JPG
 
Sziasztok! Itt is megkérdezném, hátha valaki pont ilyet használ: van valakinek tapasztalata EHEIM 2275 Eheim Professionel 4 600 külső szűrővel? (180 literes aksihoz lenne) Köszi!

Kérlek ne tedd fel egyszerre több helyen a kérdésedet. A szűrőről elég sok infót kapsz, ha beírod a keresőbe, hogy 2275 illetve az elődjét 2075 néven. A naplókban még akváriumokat is tudsz nézni amik ezzel a szűrővel üzemeltek.

180l-re ha kicseréled a töltet benne akkor jó lesz.
 
Valaki tapasztalt már olyat, hogy a 2075 flowja csökken, miközben tiszták a csövek, semmi sincs meghajolva/megtörve, megtömve sincs a szűrő?

Mindig csobogtatok mostanában. A hétvégén volt szűrő takarítás és csövek tisztítása, de még az adaptert is cseréltem, mert kezdett szorulni. Észrevettem, hogy utána nem hangosan csobog. Először azt hittem a magasabb vízszint miatt. Tegnap reggel már gyanús volt és teszteltem, de nem akart hangosan/zavaróan csobogni, mert a flow egyszerűen lassabb.

Tegnap este szétkaptam az egész szűrőt újra. Minden rendben volt belül. Kínomban kivettem azt a kis fehér műanyagot is a fejből, hátha az állja el a víz útját, de persze semmit sem értem el vele.

A szűrő nem hangos, nem ereszt és nem levegős. Gyakorlatilag semmi sem változott múlt hét óta, csak a flow észrevehetően gyengébb lett.

Már csak arra tudok gondolni, hogy fárad a pumpa...

Ha valakinek van valami tippje, azt megköszönném.
 
Jól elbeszélgetek magammal, de meglett a megoldás :)

Nem a szűrőben volt a hiba, hanem a külső reaktorban. A dryvit háló úgy összeállt, hogy szépen beépült az alsó részébe, csökkentve így a flowt. Kicseréltem újra, így már minden rendben. Valószínűleg a hétvégi cső és reaktor takarításnál már ki kellett volna cserélni. De csak átmostam, ami meg szépen elállta a víz útját.
 
Sziasztok,

csőcsere volt a 2075-ös szűrőmnél, GA-s csövek és van egy kis gond. A ga-s csövek nem olyan vastagok mint az eheim, ezért az a szorító műanyag nem jó ami a csöveket "odafogná" az adapternél a két csonkra :D na ezt jól megaszondtam :D
 
Sziasztok,

csőcsere volt a 2075-ös szűrőmnél, GA-s csövek és van egy kis gond. A ga-s csövek nem olyan vastagok mint az eheim, ezért az a szorító műanyag nem jó ami a csöveket "odafogná" az adapternél a két csonkra :D na ezt jól megaszondtam :D

Egyenesre vágd le a csövet és a szorítókra nincs szükséged. 1mm van csőátmérőben az eheim és a ga között. Ezért a saját rugalmasabb de az eheim bilincsek klipszek nem szorulnak rá.
 
Elnézést kérek, ha nem megfelelő helyen kérem a segítséget.
Valaki esetleg igazolni tudná nekem ,hogy a mellékelt ábrán látható EHEIM 1048 pumpa méretei helyesek-e, mivel jobb ábrát nem találtam és ez nem éppen megbízható helyről való:
pg-universal1.jpg

A szívócsonk és talp között a 30 mm magasság ?
A talpon lévő furatok hosszirányban 53 mm, szélességben pedig 67 mm távolságra vannak ?

Előre is köszönöm!
 
Meddig kell a csöveket ráhúzni az adapterre? Koppig nem bírom és az a műanyag bilincs sem igazán szorít.
Vettem átlátszó csövet jó minőségűt azt meg, rá se bírom rakni.
2075-ös szűrőről van szó.
 
Utoljára módosított:
Elnézést kérek, ha nem megfelelő helyen kérem a segítséget.
Valaki esetleg igazolni tudná nekem ,hogy a mellékelt ábrán látható EHEIM 1048 pumpa méretei helyesek-e, mivel jobb ábrát nem találtam és ez nem éppen megbízható helyről való:
View attachment 19302

A szívócsonk és talp között a 30 mm magasság ?
A talpon lévő furatok hosszirányban 53 mm, szélességben pedig 67 mm távolságra vannak ?

Előre is köszönöm!

Mire szeretnéd használni?
 
Meddig kell a csöveket ráhúzni az adapterre? Koppig nem bírom és az a műanyag bilincs sem igazán szorít.
Vettem átlátszó csövet jó minőségűt azt meg, rá se bírom rakni.
2075-ös szűrőről van szó.
Szia!
Nem árt, ha tövig van rátolva.
Legalábbis nálam így van 2 éve.
Nem a gyári csövezést használom, kicsit vékonyabb a külső átmérője az új csőnek így a bilincs lötyögne rajta, nem is tettem rá.
Próbáld nagyon kicsit megmelegíteni az új csöveket és úgy told rá az óvatosan az adapterre.
 
Forró víz allatt volt a cső és egy kis kis kenést is adtam neki, de a az utolsó kb fél centire nem ment rá. Persze mostmár lefele se jön.
 
Segítséget szeretnék kérni!
Eheim 2080as szűrő folyik, mármint ömlik..... Az eddig összekapart tudás a következő: nem a fej és a vödör közt ereszt, hanem valahol magán a fejen belül, mert láttam hogy a piros, elülső nagy gomb mögül is ömlött ki a víz, tehát a fejegység tele lehet vízzel. Már egyszer szétszedtem kitakarítottam az egészet, újra összeraktam, de nem változott semmi. A tömítések jónak tűnnek, nem évelődtek el a gumik. Sőt ami érdekes hogy tegnap még tökéletesen működött minden, ma mozgattam kicsit, átraktam a csövezését máshova és azóta ömlik belőle a víz.
Tippetek van, hogy javítsam meg? Mert már ott járok, hogy dobom ki az ablakon a szűrőt :mad:

esetleg már ezek nem tömítenek?
30341424840_b46463d238_c.jpgwrong? by John Koncz, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére