• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Professionel

Csöveket visszavágtad csapoknál vagy az adapter csonkoknál, ott is előfordulhat, hogy levegőt tud beszívni.

Már minden cső vissza lett vágva. Ez volt a legelső amire gyanakodtam. Sajna nem oldotta meg.

Mindegy szerdán megyek hozzátok 10-re. :)
 
Sziasztok !
Aszt szeretném kérdezni . Vettem a héten egy 2080 as eheim szűrőt töltettel 240 l es aksihoz . Ha rákötőm a sera flove 500 as co2 aktiv reaktort akkor az rontja a szűrő teljesítményét ? :cool:
A külső reaktort jelenleg is használom . Most egy 1200 plus tetrán .
Előre is köszi . ;)
 
Sziasztok !
Aszt szeretném kérdezni . Vettem a héten egy 2080 as eheim szűrőt töltettel 240 l es aksihoz . Ha rákötőm a sera flove 500 as co2 aktiv reaktort akkor az rontja a szűrő teljesítményét ? :cool:
A külső reaktort jelenleg is használom . Most egy 1200 plus tetrán .
Előre is köszi . ;)

Garantáltan.

Érdemes egy bypass-ra kötni ha nem akarsz sokat bukni a szűrő teljesítményén.

16/22-es szimpla csap
2db 16/22-es T-idom
50cm 16/22-es szűrőcső.

Ennyi kell hozzá.
 
Jelzem a reaktorod a tetrát is tuti visszafogta.
Köszi !
De azért azt hiszem megtartom most már a 2080 ast ;):D .
Valószínűleg a 1200 assal is igy kellet volna csináljam .
Sajnos erről a lehetőségről sehol nem olvastam és a előző gazdi is igy használta a technikát . De nála nem is volt enyi növény a aksiban .
 
Nekem az a tapasztalatom a 2080-assal kapcsolatban, hogy minden eszköz amit a nyomó ágára pakolunk, főleg úgy, hogy mivel nagy a szűrő, ezért plusz csövezéssel a szűrő mellé kell beszerelni mindent, szóval ezek nem csak visszafogják, hanem még a hangját is növelik a szürőnek. Szerintem ilyenkor jobban erölködik a szűrő, és a rotor nem tud olyan egyenletesen pörögni. Mióta kivettem a külső fűtőt, a CO2 reaktor pedig egy másik szűrőn van, azóta lényegesen csendesebben megy
 
Most elég sok minden jár a fejemben hogyan is csináljam meg .
- ben marad a 1200 es tetra a külső reaktorral valamilyen szűrőanyagal .( van hozzá 2-2 liter mechanikai szűrő anyag , substrat pro 1 liter biológiai matrix és van 2*250 ml Seachem Purigen váltva használva . Lassan 3 hónaposak . Kivéve a egyik csomag Seachem Purigen aszt a héten vettem. )
-simán berakom a 2080ast a hozzá kapot töltettel .
A másik verzió
-egy vízpumpa s rászerelve a külső reaktor
-2080 as eheim simán .
De igazából még rágódom a dolgon hogy is legyen :banghead::banghead:
Help!
Kezdődik a káosz a fejemben:nailbiting:
 
Most elég sok minden jár a fejemben hogyan is csináljam meg .
- ben marad a 1200 es tetra a külső reaktorral valamilyen szűrőanyagal .( van hozzá 2-2 liter mechanikai szűrő anyag , substrat pro 1 liter biológiai matrix és van 2*250 ml Seachem Purigen váltva használva . Lassan 3 hónaposak . Kivéve a egyik csomag Seachem Purigen aszt a héten vettem. )
-simán berakom a 2080ast a hozzá kapot töltettel .

Ez a nyerő.
 
Nekem is van ebből kettő.
Utánamentem anno, még az eheimnek is írtam. A 950l/h a pumpa gyári értéke, a 650l/h a valós vízhozam megpakolt szűrővel. Elvileg. :)
 
Sziasztok!

2080-as szűrőnél ha nem akarom mindkét szívót használni, hogyan kell kiiktatni a nem használtat?

Köszi!
 
Back
Oldal tetejére