• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Professionel

Egy kérdésem lenne, ez új szűrő? (tudom, hogy nem rég szerezted)
használtan vettem három éve, széria szám alapján 2005-ös évjáratú
Most atomjaira szedtem a fejegységet, és össze újra, most fogom tesztelni. A tömítéseket és mindent alaposan áttisztítottam, és a tömítések még ruganyosak, újnak tűnnek. Szerintem ez onnan lehetett, hogy a szűrő alig volt még eddig használva, talán fél évet max.
 
Reméljük működni fog, én is szétszedném ha nem garis. (ezért is kérdeztem) Lehet, hogy sokat állt ami nyomot hagyott a tömítéseken.
Nincs szerencséd, a múltkor meg a másik Eheim folyt a tömítés hiány miatt.
 
Reméljük működni fog, én is szétszedném ha nem garis. (ezért is kérdeztem) Lehet, hogy sokat állt ami nyomot hagyott a tömítéseken.
Nincs szerencséd, a múltkor meg a másik Eheim folyt a tömítés hiány miatt.
Ugyanúgy folyik minden... Nem tudok többet csinálni, elrakom a szekrénybe a szűrőt szerintem egyelőre. A piros gombja mögül ömlik ki a víz, pedig ott is mindent aprólékosan átnézve szereltem egybe vissza a dolgokat... Az a gond, hogy nekem időm nincs ezekkel foglalkozni, direkt azért vettem újakat, hogy ne legyen vele plusz időpocsékolásom (kivéve ezt a szűrőt igaz). A növények csak állnak az akváriumban, nem tudom elültetni őket szépen, mert a szűrés nincs meg egyszerűen, nincs kész. És most nem tudom, ki fogja nekem megcsinálni nekem ezt a szűrőt :( Lehet ezt is el kell adjam áron alul, és venni újat ami "pöccre indul".
 
Utoljára módosított:
Ez elég bosszantó. 2260 is egy komoly szűrő, azért ne add fel azzal is lehet, hogy el tudsz indulni minőségi szűrőanyaggal. Max. hal nem nagyon lesz még benne.
Rémlik, mintha lenne youtube videó, amin úgy rakták össze a 2080-at, hogy a fej burkolata nem volt a helyén és lehetett látni, hogy hol folyik.
 
Rémlik, mintha lenne youtube videó, amin úgy rakták össze a 2080-at, hogy a fej burkolata nem volt a helyén és lehetett látni, hogy hol folyik.
Anno en is igy lottem be, honnan ereszt egy 2075-os, probald ki burkolat nelkul. Csak arra vigyazz, hogy az adaptert jol rogzitsd a fejhez mielott kinyitod a csapot, mert azt alapesetben a burkolat tartja.
 
Van arra tapasztalat, hogy a nyomóágra aggatott dolgok mennyit fognak a szűrőn? Alap esetben ugye annyira nem számít az emelési magasság, mert a szűrő inkább csak forgat. Kicsit zavar, hogy a külső fűtőt csak úgy lehet bekötni ha az akvárium mellé csövezem be, ami persze plusz 0,5-1 méternyi csövezést is jelent mivel a Hydort fűtőjét csak függőlegesen szabad bekötni, plusz ott van az UV szűrő is. Viszont így meg azt gyanítom, hogy ez levesz a szűrő teljesítményéből , mert nem úgy tűnik, hogy rendes áramlás lenne az akváriumban, pedig nincs erősen benövényesítve, amik magasabb növények azok anubiasok.
Atomízer már nincs a rendszeren.
https://img1.indafoto.hu/1/1/141691...37425_c39b024b099f91ece2652b117a6e6101_xl.jpg
 
Van arra tapasztalat, hogy a nyomóágra aggatott dolgok mennyit fognak a szűrőn? Alap esetben ugye annyira nem számít az emelési magasság, mert a szűrő inkább csak forgat. Kicsit zavar, hogy a külső fűtőt csak úgy lehet bekötni ha az akvárium mellé csövezem be, ami persze plusz 0,5-1 méternyi csövezést is jelent mivel a Hydort fűtőjét csak függőlegesen szabad bekötni, plusz ott van az UV szűrő is. Viszont így meg azt gyanítom, hogy ez levesz a szűrő teljesítményéből , mert nem úgy tűnik, hogy rendes áramlás lenne az akváriumban, pedig nincs erősen benövényesítve, amik magasabb növények azok anubiasok.
Atomízer már nincs a rendszeren.
https://img1.indafoto.hu/1/1/141691...37425_c39b024b099f91ece2652b117a6e6101_xl.jpg
Számszerű adatokat valószínűleg senki nem fog Neked mondani, de abban biztos lehetsz, hogy minél több kanyar, törés, toldás, mókolás és ketyere van a csövön, annál kevesebb lesz a vízforgatás.
Képzelj el egy autót, ami dombon akar felmenni. Minél többen ülnek benne, minél több rakományt visz, és minél nagyobb és nehezebb utánfutót akasztasz rá, annál lassabban és nehezebben fog felmenni a dombon. Ha ez a sebesség nem elég, erősebb autót kell szerezni, vagy könnyíteni amennyit csak lehet, tehát ha kevés a vízforgatás, vagy szűrőcsere, vagy leveszed a cuccokat a csövezésről.
 
Számszerű adatokat valószínűleg senki nem fog Neked mondani, de abban biztos lehetsz, hogy minél több kanyar, törés, toldás, mókolás és ketyere van a csövön, annál kevesebb lesz a vízforgatás.
Képzelj el egy autót, ami dombon akar felmenni. Minél többen ülnek benne, minél több rakományt visz, és minél nagyobb és nehezebb utánfutót akasztasz rá, annál lassabban és nehezebben fog felmenni a dombon. Ha ez a sebesség nem elég, erősebb autót kell szerezni, vagy könnyíteni amennyit csak lehet, tehát ha kevés a vízforgatás, vagy szűrőcsere, vagy leveszed a cuccokat a csövezésről.
Köszi a választ!
Nagyobb szűrő fele nem igazán tudnék menni;), vagy ugyanekkorát fűtőssel. A tuti az volna ha kapnék bele fűtőszálat, mert a helye meg van a szűrőben, de ez esélytelen.
Talán jobb lett volna anno venni még egy kicsit az akkori 1200liter/órás mellé. Jelenleg azon gondolkodom, hogy a fűtőt, és a tervben lévő DIY CO2 reaktort is külön szivattyúra kellene tenni és a kapcsolását, a pumpával külső hőkapcsolóra bízni . Csak a csövezést akkor még ki kell találnom.
 
Köszi a választ!
Nagyobb szűrő fele nem igazán tudnék menni;), vagy ugyanekkorát fűtőssel. A tuti az volna ha kapnék bele fűtőszálat, mert a helye meg van a szűrőben, de ez esélytelen.
Talán jobb lett volna anno venni még egy kicsit az akkori 1200liter/órás mellé. Jelenleg azon gondolkodom, hogy a fűtőt, és a tervben lévő DIY CO2 reaktort is külön szivattyúra kellene tenni és a kapcsolását, a pumpával külső hőkapcsolóra bízni . Csak a csövezést akkor még ki kell találnom.

Esetleg tedd át a szívócsövet az aksival egy szinten lévő 10 literes vödörbe, és nézd meg mennyi idő alatt szippantja át az akváriumba a 10 liter vizet. Vagy a nyomócsöveket egy vödörbe és mennyi idő alatt tölti meg a vödröt. Mindezt megcsinálod mind a két rendszerrel, és nem csak neked, de nekünk is lesznek konkrét adataink :)
 
Sziasztok!
Gondban vagyok, mert az utóbbi pár hétben azt vettem észre, hogy kicsit ereszt az Eheim Professionel II szűrőm! Ki- és bekapcsolásnál illetve ha fojtva van a szűrő, akkor a teteje és a szűrőház közötti illeszkedésnél észlelek szivárgást. Eddig nem volt vele gond. Ma a szűrőtakarítás után figyeltem meg jobban a jelenséget. Újra levettem a tetőt és visszaraktam ugyanúgy, ahogy eddig is, de mégis ereszt. Egyelőre súlyt raktam a tetejére.
Van valakinek valami ötlete, hogyan lehetne orvosolni a problémát? Lehet, hogy elfárad a műanyag ennyi idő alatt? Min. 3 éve van meg...
 
Nekem egyszer egy apró csiga került a fejtömítésre, attól volt ugyanez a jelenség. Ezek a tömítések amúgy idővel elfáradhatnak , így lehet a te szűrődben is csereértett már.
http://www.greenaqua.hu/hu/technika/szures/szuro-alkatresz.html
Köszi a tippet, valószínűleg valami ilyesmiről lesz szó. Sajnos a fejet mostanában nem szedtem szét, egyszer kivettem a rotort és visszatéve csak kerregett. Csak sokadik újraindításra sikerült rendbetenni, így később nem mertem hozzányúlni. Lehet, hogy kellett volna...?
Egyelőre le van súlyozva, így nem ereszt. :) Azt hiszem nem úszom meg a szétszedést, csak előtte tájékozódnom kell az alkatrészekről.
 
Csak egy napig voltam távol Karácsonykor, de pont volt egy áramszünet és az idő alatt szépen kifolyt 5-10 l akváriumvíz a bútorba! Működő szűrő mellett nem ereszt, de leállításkor - gondolom ilyenkor nő a nyomás a szűrőházban - ereszt egy kicsit. Próbálom orvosolni a problémát, de a héten biztos nem fogok tudni foglalkozni vele.
Másik gond, hogy a kifolyt víz egy része eltűnt a szekrényben és alul a fólia néhány helyen kezd leválni. Volt már másnak is hasonló gondja? Statikailag mennyire érinti ez a szekrényt? Félnem kell, hogy összeroppan a 100 l-es akvárium alatt???
 
Csak egy napig voltam távol Karácsonykor, de pont volt egy áramszünet és az idő alatt szépen kifolyt 5-10 l akváriumvíz a bútorba! Működő szűrő mellett nem ereszt, de leállításkor - gondolom ilyenkor nő a nyomás a szűrőházban - ereszt egy kicsit. Próbálom orvosolni a problémát, de a héten biztos nem fogok tudni foglalkozni vele.
Másik gond, hogy a kifolyt víz egy része eltűnt a szekrényben és alul a fólia néhány helyen kezd leválni. Volt már másnak is hasonló gondja? Statikailag mennyire érinti ez a szekrényt? Félnem kell, hogy összeroppan a 100 l-es akvárium alatt???
Szia!a laminált bútorlap nagyon nem szereti a vizet.ha rendesen elázik,megdagad és fellazúl a szerkezete.nézd át alaposan.
 
Szia!a laminált bútorlap nagyon nem szereti a vizet.ha rendesen elázik,megdagad és fellazúl a szerkezete.nézd át alaposan.
Köszi, ez nem túl megnyugtató... Csak bízni tudok benne, hogy ment bele annyi víz, ami komoly károkat okozhatott benne. Nagyon nem szeretném most megbontani a setupot! Szorosan figyelgetem pár napig, aztán meglátjuk. A következő setupnál viszont így erősen érik a bútorcsere...
 
Tegnap bementem a helyi akvarisztikába és vettem egy olyan gumigyűrűt, amit a fejegység köré kell beilleszteni. Ezenkívül jól kipucoltam a rotor környékét, ráfért! :D Most már nem ereszt annyira, de áramtalanításnál még mindig kilötykölődik egy kevés víz... Lehet, hogy a sarkokon a zárókapcsok is elengedtek kicsit, mert már kicsit elállnak a szűrőháztól, nem tudom, hogy az természetes-e és ha nem, cserélhető-e... Amit még lehetne cserélni, az a csatlakozóknál lévő kis gumigyűrűk meg úgy tudom a pumpánál is van valami nagyobb O-ring, de azt egyelőre nem akartam szétszedni. Szerintetek ezeket is cserélni kell?
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Először is üdvözlök itt mindenkit, mert ez az első hozzászólásom itt.
Egy 2075 -ös szűrő teszi borúsabbá a napjaimat mostanában. Az utolsó vízcserénél tapasztaltam azt, hogy a vízszint csökkenésével a kifolyóág nyomása is kezdett csökkenni. Feltöltöttem az akváriumot és elkezdett levegősen működni a szűrőm. Gondoltam szétszedem kitakarítom, a csövek is sorra kerültek. Az üres szűrő feltöltésekor hiába pumpáltam a víz nem kezdett zubogni a tartályba mint régebben. Más nem volt megszívtam a csövet így kezdett megtelni a szűrő. Beindítás után még mindig levegős volt a szerkezet és amikor kivettem az akvárium alól észrevettem, hogy 2-3 cm víz hiányzik a szűrőből. Tehát nem töltött fel max-ra vagy kinyomta az aksiba és tele van levegővel.
Olvastam a légtelenítéssel már másnak is volt problémája de nekem a levegősödésen kívül nincs bajom, nem folyik a víz a fej alól. Gondolom falst szív a szűrő valahol. Lehet hogy nekem is a pumpa alatti gumi ment tönkre?
Sajna garanciám már nincs.
 
Azt nézted, hogy ha leállítod folyik-e? Mondjuk ha picit szivárog nem biztos, hogy egyből látod, mert a fej burkolata alatti üregekbe megülhet a víz egy darabig.
Én szinte sosem használtam a pumpát, pont ettől féltem, hogy bekrepál.
 
Back
Oldal tetejére