• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Professionel

Az adapteren levő kar is erre szolgál.
És melyik a jobb megoldás? Ha az adapteren lévő karral fojtom akkor nem lesz belőle gond? Nem úgy van hogy csak a kimenő ágat kell/lehet/szabad fojtani?Akkor lehet hogy felesleges ez a csap?
 
És melyik a jobb megoldás? Ha az adapteren lévő karral fojtom akkor nem lesz belőle gond? Nem úgy van hogy csak a kimenő ágat kell/lehet/szabad fojtani?Akkor lehet hogy felesleges ez a csap?
A lényeg szerintem, hogy a szívó ágát a szűrőnek ne fojtsuk. Ha mindkét ágat fojtjuk az olyan, mintha kisebb keresztmetszeten áramolna a víz, nem hiszem, hogy baja lesz tőle a szűrőnek.
 
Valahogy meg kellett oldanom, hogy miként is tudnám fojtani a 2075-öt, mert ideiglenesen 54 literben kell majd használnom, míg a 112 literes restartolom.Irány a mezőgazdasági bolt, hogy keresgéljek valami csapot amivel megoldható, és sikerült is megoldani. 330,- volt 1 db csap, vettem kettőt 16/22 mm méretre de volt kissebben is. Jelenleg csak a kimenő ágon van csap, és eddig szépen muzsikál. Szétszedtem és van benne 4 db gumitömítés, bekentem vazelinnel így könnyebben jár...

Hali! Miért építettél bele külön elzárót? A saját szabályzója nem volt elég?
 
A lényeg szerintem, hogy a szívó ágát a szűrőnek ne fojtsuk. Ha mindkét ágat fojtjuk az olyan, mintha kisebb keresztmetszeten áramolna a víz, nem hiszem, hogy baja lesz tőle a szűrőnek.

Elég sokat nyaggatom próba padon a 2075-t. Azt nézem, hogy akár a mind a két ágat lefojthatod, semmi baja nem lesz a szűrő motorjának. Talán furcsán hangzik, de meg is könnyebbül a teljesítmény felvételét nézve. Ezt a részét a németek jól megoldották.
 
Segítsetek, a Prof3 adapterben megroppant valami, és a kart off állásra állítva sem tudom benyomni a piros gombot. Milyen trükkel tudom szétszedni? Közben vettem egy pótadaptert.
 
Továbbra sincs megoldás. A fejegység burkolatának leszedéséhez speciális csavarhúzó kellene. 10 órája áll a szűrő. Grrrr
 
Köszi, ezt a topikot nem találtam, hasznos! Közben egy Torx beszerzése, és némi reszelés után sikerült a csere! :)
 
Hányas torx csavararok vannak a fejben? Milyen csavarhúzót szerezzek be, ha ne adj isten, lenne ilyen esetem.:)
 
Hányas torx csavararok vannak a fejben? Milyen csavarhúzót szerezzek be, ha ne adj isten, lenne ilyen esetem.:)
Én nem torx csavarhúzót használtam hozzá, hanem egy sima lapos csavarhúzót ami pont belepasszolt és óvatosan azzal is ki lehet szedni. Pont volt ilyen méretű csavarom csillagfejűben és arra cseréltem így a későbbiekben ha esetleg szét kell szedni-de ne kelljen- akkor már nincs vele gond.
 
Szerintem érdemes azért egy ilyen csavarhúzó , vagy bitkészletet is tartani a szerszámos ládában, mivel egyre inkább elterjedt ez a típusú csavarfej is. Escorom és a jelenlgei f Astrám is tele van ilyen csavarokkal, de műszaki cikkekben is előszeretettel használják,valószínűleg a mobilod is Torx csavarral van összerakva.
 
Pár éve elcsomagoltam egy 2071-et elég sietve. Már nem emlékszem mit hogyan csináltam, de valószínű nem volt száraz, illetve tele van substrat pro-val, az is még nedves volt.
Mi a teendő, ha ezután használni szeretném a szűrőt? Mit kell ellenőriznem rajta, kell e tömítéseket cserélnem, stb? A substrat pro használható még?
 
Amit megnéznék, hogy nincs meglapulva a fejtömítés, illetve az adapter tömítései, O gyűrűi rendben vannak-e. Szűrőanyagot pedig én átmosnám forró vízzel. Sajna mivel ezeken a szűrőkön a kézi pumpa egy kényes pont, így ott lehetnek gondok ha kiszáradt a tömítés. sajnos ez csak fejcserével vagy ledugózással orvosolható.
 
Köszi! Mi az a ledugózás? Én a pumpát még sosem használtam, mindig a gravitációra bíztam a feltöltést.
A szűrő egyelőre még nincs nálam, ez csak a lelki felkészülés a várható állapotokra.
A biztonság kedvéért rendeltem mindenféle gumi gyűrűt, amit neten találtam. Valamint egy spray-t is.

 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére