• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Professionel 3 2075 - adapter para reloaded

Hát nekem is sikerült elrottyantanom az adapterem a 2073-on:banghead:. Hála nektek cirka 3 perc alatt kiműtöttem. Jótanács: ha valaki más is így járna, ha kis csavarhúzóval szétpattintjátok az adaptert és kiveszitek belőle a két fogaskereket meg az elzárókart, akkor hozzá lehet férni a golyóscsaphoz, egy nagyobbacska csavarhúzóval el lehet őket forgatni és így kiherélve és kinyitva simán visszamegy a helyére. Igaz ne vegye ki senki menet közben az adaptert, mert úszni fog a lakás, de nincs para amíg megjön az új, szűrő megy, baci nem döglik, halak lobognak:D. Gondoltam hátha segít másnak is a tipp és nem lesz algabumm ha nincs cseredarab.
 
Nálam is beütött a krach pár napja. Egy dolgot nem értek: végig használtam az Eheim sprayt, de sosem segített igazán a könnyebb mozgásban, sőt száradás után inkább ragacsos lett a felület.
Szóval most az volt, hogy a legutóbbi takarításkor a szürke kart off állásba fordítva halk reccsenést hallottam, és enyhén "kikönnyült" a mozgása is, sejthető volt a végeredmény. Akkor még vissza tudtam fordítani nyitott állásba, és gyorsan rendeltem egy új adaptert. Amikor az megérkezett, gondoltam gyorsan kicserélem, de ekkor off-ra fordítás után már hiába mozgattam a kart, az egyik oldalon zárt állásban maradt a retesz, viszont az egyik golyóscsap elfordult, és az is lezárt. Se kivenni nem tudtam az adaptert, se tovább használni így a szűrőt. Patthelyzet. 12 órát állt a rendszer, a szűrőtakarítás miatt víz se volt a vödörben. Sajnos nem találtam ezt a topikot, úgyhogy nyomozni kellett, mire rájöttem, ehhez Torx kell! :D Másnap délelőttre szereztem is egy ilyen csavarhúzót, majd a fejegység burkolatának leszedése után az adapter kis műanyag reteszét kellett lereszelnem, mert visszatolni nem lehetett, de nem is volt hely, hogy igazán hozzáférjek. A Fisch szervízese adta a tippet, hogy kis csípőfogóval lehet levágni. Ez épp nem volt itthon, úgyhogy maradt a recés élű, kis konyhakés, és fél órás kitartó reszelés. Vigyázni kell közben, hogy a piros kioldógomb ide belógó nyúlványát nehogy megsértsd, vagy letörd. Szerencsére nem volt annyira vészes a művelet, megoldódott. Tanulság, hogy legyen otthon egy tartalék adapter is. Lassan annyi alkatrészem van, hogy egy fél szűrő kijönne belőle :D
 
Utoljára módosított:
Óriási!!Eltört a 2075-ös adaptere!!!Már vártam.Eleve alig tudtam kiszedni vízcserekor,akadt folyamatosan,nem lehetett teljesen , vagy erőltetve
zárt állásba tenni.Zsíroztam is gyógyszertári cuccal(most nem jut eszembe,mi),hogy könnyebben menjen,de továbbra is akadt.Ha minden igaz garis,akkor szerencsém van.
Pár éve ez történt a másikkal,2073-assal. Akkor az egész fejet kicserélték 2075-ösre.
Most mire cserélik a 2075-öst?
 
Óriási!!Eltört a 2075-ös adaptere!!!Már vártam.Eleve alig tudtam kiszedni vízcserekor,akadt folyamatosan,nem lehetett teljesen , vagy erőltetve
zárt állásba tenni.Zsíroztam is gyógyszertári cuccal(most nem jut eszembe,mi),hogy könnyebben menjen,de továbbra is akadt.Ha minden igaz garis,akkor szerencsém van.
Pár éve ez történt a másikkal,2073-assal. Akkor az egész fejet kicserélték 2075-ösre.
Most mire cserélik a 2075-öst?

Szerintem ezért garantáltan nem fognak fejet cserélni manapság. Egy pár perces művelet az eltávolítás.
https://www.greenaqua.hu/hu/eheim-szurojavitas
 
Megnéztem,garis. Egyébként tőletek vettem.
Ez egy széria hiba,ez sajnos benne van.Csak az nem hogy 2x.Kicsit bosszantó,úgy általában egyszer is.
Még szerencse,hogy a 2073-ös is üzemben van . Pont a másik hajtotta a reaktort.Lehet átcuccolni.
 
Sziasztok!
Ma beragadt az adapter a Green aquaba vett eheim 2075 limited edition szűrőbe, garancia még van rajta 2020 ig.
Nem fogom szétszedni a garancia miatt.
Ma rendeltem hozzá egy adaptert a Greenaquaától.
Tudna nekem valaki segíteni hogy most mit csináljak vele?
Köszönöm előre is!
 
Sziasztok!
Ma beragadt az adapter a Green aquaba vett eheim 2075 limited edition szűrőbe, garancia még van rajta 2020 ig.
Nem fogom szétszedni a garancia miatt.
Ma rendeltem hozzá egy adaptert a Greenaquaától.
Tudna nekem valaki segíteni hogy most mit csináljak vele?
Köszönöm előre is!

Ha nem akarod szétszedni a garancia miatt ---> Eheim szervíz
Ha már rendeltél hozzá adaptert ---> https://www.greenaqua.hu/hu/eheim-szurojavitas
 
Na, ma nálam is beadta a derekát az adapter(2071). Zárt állásba volt.. 4csavar kiszed.... Piros kioldó finoman kifeszít.... Adapter kiszed, majd lapos csavarhúzóval kinyitottam a golyóknál. Vissza tettem és rendelek egy újat.
 
Back
Oldal tetejére