• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Professionel

Köszi! Mi az a ledugózás?
Pontosan én sem tudom ez milyen megoldás, mert nekem 2080-as van annak pedig más megoldású a pumpája. De én sem használom, mert használhatatlan, úgy meg főleg, hogy a nyomó oldalon is van pár szerelvény(fűtő. UV-C szűrő) , gravitáció sem tudja így feltölteni, ezért kellett bele egy T idom rajta egy csappal, amin feltöltéskor el tud távozni a levegő.
A lényeg, hogy a szűrő kézipumpájának gumiharangja idővel hajlamos kiszáradni, eldeformálódni, még akkor is ha nincs használva, így pedig elválik a szűrőháztól és el kezd folyatni a szűrő, akár egyik napról a másikra. Most pl olyan megoldást olvastam, hogy valaki beszilikonozta az egészet, és úgy is jó lett neki.
Ez a téma foglalkozik a szűrővel kapcsolatos problémákkal:
EHEIM PROFESSIONEL széria kérdések | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
 
Egy kis segítséget szeretnék kérni. A 2075-nek 3 vagy 4 szűrőkosara van? A GA-s képeken 4 van, de a Fich oldalán csak 3 ?!
 
A lényeg, hogy a szűrő kézipumpájának gumiharangja idővel hajlamos kiszáradni, eldeformálódni, még akkor is ha nincs használva, így pedig elválik a szűrőháztól és el kezd folyatni a szűrő, akár egyik napról a másikra.
Meglepetésemre teljesen ép a gumiharang. Le volt zárva a szűrő két évig és még párás volt belül néhány helyen.
Befújtam minden fontos alkatrészt Eheim ápoló spray-vel. Remélem jól fog szolgálni a továbbiakban.

2071 membrán, on Flickr
 
Eheim Professional 2071-esem van kb. 3 hónapja, ma mikor a vizet cseréltem, azt vettem észre, hogy alig nyomja ki a vizet az esőztetőből. Kitakarítottam a szűrőt és a csöveket, valamennyivel javult a helyzet, de szerintem még nem olyan mint a kezdetekben volt. Hogyan tudnám leellenőrizni, hogy megfelelő e a nyomás?
 
Eheim Professional 2071-esem van kb. 3 hónapja, ma mikor a vizet cseréltem, azt vettem észre, hogy alig nyomja ki a vizet az esőztetőből. Kitakarítottam a szűrőt és a csöveket, valamennyivel javult a helyzet, de szerintem még nem olyan mint a kezdetekben volt. Hogyan tudnám leellenőrizni, hogy megfelelő e a nyomás?
rotort, és rotorházat is pucold ki! Sokat tud jelenteni.
 
Köszi, megnézem. A rotort megtisztítottam, de a házat nem néztem. Az normális, hogy ki/bekapcsolásnál zörög?
Ellenőrizd, hogy a rotort megfelelően raktad-e helyére, és a fedél is rendesen a helyén van. A kezdeti zörgés amúgy lehet levegős működés is. Indításnál mindig üres legyen a szűrő, és úgy töltsd el az akvárium vizével!
 
Ellenőrizd, hogy a rotort megfelelően raktad-e helyére, és a fedél is rendesen a helyén van. A kezdeti zörgés amúgy lehet levegős működés is. Indításnál mindig üres legyen a szűrő, és úgy töltsd el az akvárium vizével!
Ma kitisztítottam a perlonvattát és a szűrőkosarak sarkait is és helyreállt a víznyomás. Most már csobog mint egy erdei patak. :)
Köszi a segítséget!
 
Skaccok,
Lecseréltem a jó öreg Atman szűrőmet egy Eheim 2073-ra (2075 kosarával).
Az Atmannál világos volt, hogy egy erre kialakított csövön keresztül lejutott a víz a szűrőkosár aljára, majd onnan kénytelen volt a szűrőkosarakon keresztül feljönni.
Az Eheimnél másképp működhet a dolog, itt nem találtam egyértelmű csövet a szűrő aljára (hacsak nem az a háromszögletű rés a kosarak szélein).
Csupán szakmai kíváncsiságból: hogyan jut le a víz a szűrő aljára?
 
Skaccok,
Lecseréltem a jó öreg Atman szűrőmet egy Eheim 2073-ra (2075 kosarával).
Az Atmannál világos volt, hogy egy erre kialakított csövön keresztül lejutott a víz a szűrőkosár aljára, majd onnan kénytelen volt a szűrőkosarakon keresztül feljönni.
Az Eheimnél másképp működhet a dolog, itt nem találtam egyértelmű csövet a szűrő aljára (hacsak nem az a háromszögletű rés a kosarak szélein).
Csupán szakmai kíváncsiságból: hogyan jut le a víz a szűrő aljára?
Ott. :)
 
Van valakinek abban tapasztalata, hogy rá lehet-e tenni a 2073 szűrő csonkjaira az ADA 13mm csövet közvetlenül? Hogyan lehet kitágítani? Nekem a forró vizes melegítés nem vezetett eredményre.
Most egy 16/13mm átalakítóval van beüzemelve, de szeretném megspórolni az a 5-10cm helyet (egy online diffuzort szeretnék beépíteni)
 
Van valakinek abban tapasztalata, hogy rá lehet-e tenni a 2073 szűrő csonkjaira az ADA 13mm csövet közvetlenül? Hogyan lehet kitágítani? Nekem a forró vizes melegítés nem vezetett eredményre.
Most egy 16/13mm átalakítóval van beüzemelve, de szeretném megspórolni az a 5-10cm helyet (egy online diffuzort szeretnék beépíteni)

A 2073-as csövezése 17-es, nem 13-as. Ezért nem megy rá, ennyit pedig nem tud tágulni a 12/16-os cső.
 
Back
Oldal tetejére