• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Professionel

Mi azért már volt, hogy rágyógyítottuk a 12/16-os csövet is. Öngyújtóval ;-)
Hát erre majdnem írtam egy 18(19)+-ost :D
Inkább csak annyit írok, hogy valahogyan ki kell tágítani.
Olyan ez, mint a nászéjszaka,
valahogy bele kell mennie...
 
De mi a gond a szűkítővel? Itt is használták a srácok, és nem sok helyet foglal el, inline difi-t meg én anno a szűrő mellé csöveztem be. De ilyenből én inkább csak DIY-t használnék, vagy aqua medic-et, mert nálam minden előjel nélkül szétrepedt a külső atomízer
 
Utoljára módosított:
De mi a gond a szűkítővel? Itt is használták a srácok, és nem sok helyet foglal el, inline difi-t meg én anno a szűrő mellé csöveztem be. De ilyenből én inkább csak DIY-t használnék, vagy aqua medic-et, mert nálam minden előjel nélkül szétrepedt a külső atomízer
Nekem most a következőképpen néz ki a csövezés a nyomóágon: szűrő - 16/22 cső - szűkítő - 12/16 cső - 13mm üveg kifolyó (a szívóág is hasonló). Szeretném lecserélni a jelenlegi üveg diffúzoromat (gyakori karbantartás igény), egy inline-diffúzorra, és mivel kevés hely ár rendelkezésre a szekrényben, ezért szeretném elhagyni az átalakítót.
 
Én úgy vagyok vele, hogy inkább egy üveg difi, mint egy inline. Ez utóbbit is takarítani kell, és azt írod, hogy kevés helyed van akkor még macerásabb, ráadásul ilyenkor a csövezést is meg kell bontani ami ugye nem kis pancsolással jár.
Erről meg nem is beszélve, hetekig nem is volt bolygatva, aztán egyszer csak dőlt a víz a szekrényből
Ma megint eltörtem valamit | Page 23 | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
Csatlakozóinál meg csak az eheim vastag zöld csöveit tudod használni. Nekem a visszatekerős csatlakozó is szétment, azért van a képen már bilinccsel rögzítve.
 
Én úgy vagyok vele, hogy inkább egy üveg difi, mint egy inline. Ez utóbbit is takarítani kell, és azt írod, hogy kevés helyed van akkor még macerásabb, ráadásul ilyenkor a csövezést is meg kell bontani ami ugye nem kis pancsolással jár.
Erről meg nem is beszélve, hetekig nem is volt bolygatva, aztán egyszer csak dőlt a víz a szekrényből
Ma megint eltörtem valamit | Page 23 | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
Csatlakozóinál meg csak az eheim vastag zöld csöveit tudod használni. Nekem a visszatekerős csatlakozó is szétment, azért van a képen már bilinccsel rögzítve.
Köszönöm a tanácsod - meggyőztél, hogy felesleges beruházást eszközöljek! Végül is eddig is jól működött az üveg diffúzor.
 
Igen, valóban inline akart lenni, nem pedig online. Ez hátránya a kapkodásnak, figyelmetlenségnek, ...

De milyen jó, hogy elírtad, mert erről jut eszembe amit rég meg akarok kérdezni és azt hiszem nem is nagyon offtopic: EHEIM prof3 rendszerem van nekem is azokkal a pluszban megvehető esőztető és szívó oldallalakkal. (Eheim installation set 1 és 2 a neve, nagyon jó cuccos, össze sem lehet hasonlítani a gyárilag kapott zöld csövekkel. ( EHEIM InstallationsSet 2 )

Szóval a kérdés, valahol hallottam/olvastam, hogy ezekbe áramlás mérőt és be lehet építeni.. ilyennel találkozott már valaki? Elvileg 4009650 (4011708401521) az EHEIM száma, de alig találok róla infót a neten. A fenti linken a tartozékok menüben látom is, de szinte semmit sem írnak róla.
Ja és az online rész úgy kapcsolódik ide, hogy akkor az áramlás szenzor értékeit nyomon tudnám követni online - nagyon hasznos lenne számomra, hogy nem kell azon aggódnom amig haza nem érünk, hogy vajon leállt-e a szűrés a nyaralás alatt. :) Ugyan ez még nem online cuccos, de valahogy hátha fel lehet fejleszteni :)
 
Én úgy vagyok vele, hogy inkább egy üveg difi, mint egy inline. Ez utóbbit is takarítani kell, és azt írod, hogy kevés helyed van akkor még macerásabb, ráadásul ilyenkor a csövezést is meg kell bontani ami ugye nem kis pancsolással jár.
Erről meg nem is beszélve, hetekig nem is volt bolygatva, aztán egyszer csak dőlt a víz a szekrényből
Ma megint eltörtem valamit | Page 23 | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
Csatlakozóinál meg csak az eheim vastag zöld csöveit tudod használni. Nekem a visszatekerős csatlakozó is szétment, azért van a képen már bilinccsel rögzítve.

Én simán úgy takarítom, hogy nem szedem le a csövekről, hanem csőtisztítóval benyúlok az EHEIM szűrő gyorscsatija felől. Így is macerásabb, mint egy üvegdifi és plusz esély a szivárgásra az extra csatlakozások a szőrőcsöveken, de szerintem tisztításkor nem muszáj szétbontani azokat a csatlakozásokat.
 
Sziasztok!

Hozzám került egy Eheim Professional 2329. Pár évet állt a készülék, gondolom a tömítéseket cserélni kellene. A zárókar és az egyik záró csappantyú törött, de ezek filléres tételek. Ami jobban aggaszt, hogy belülről kimondottan "amper" szaga van. Egy pillanatra a konnektorba dugva megnéztem és felpörög. A fűtésének a vezérlője hiányzik, de ezt ahogy néztem nem érdemes pótolni.
Érdemes ezzel foglalkozni egyáltalán? Ha eljuttatom a Fisch Kft-hez (ahogy néztem ők a hivatalos szerviz) akkor rentábilis lehet a javítása?
Megtartani nem szeretném, mert nekem túl nagy, tehát eladásra kerülne a javítás után.
 
Sziasztok!

Hozzám került egy Eheim Professional 2329. Pár évet állt a készülék, gondolom a tömítéseket cserélni kellene. A zárókar és az egyik záró csappantyú törött, de ezek filléres tételek. Ami jobban aggaszt, hogy belülről kimondottan "amper" szaga van. Egy pillanatra a konnektorba dugva megnéztem és felpörög. A fűtésének a vezérlője hiányzik, de ezt ahogy néztem nem érdemes pótolni.
Érdemes ezzel foglalkozni egyáltalán? Ha eljuttatom a Fisch Kft-hez (ahogy néztem ők a hivatalos szerviz) akkor rentábilis lehet a javítása?
Megtartani nem szeretném, mert nekem túl nagy, tehát eladásra kerülne a javítás után.
Ilyet is ritkán látok, hogy "túl nagy a szűrő" :)) Mekkora akváriumod van?
 
Ilyet is ritkán látok, hogy "túl nagy a szűrő" :)) Mekkora akváriumod van?
Egy 275 literes lowtech és egy készülő 22 literes hightech nano. A 275-ösben 25l-es szűrőkamrás szűrés van, a kicsihez meg szerintem erősen overkill lenne a 2329.
 
Üdv!

Segítséget szeretnék kérni meg egy hülyeséget kérdezni! :p
Na szóval adott egy 2075-ös szűrő. Ma takarítottam ki szépen az egészet, leszívott akivízben és a fejet is szépen kisikáltam viszont mióta beüzemeltem újra zörgő hangokat ad ki magából.
A rotor részt szétszedtem újra és a kerámia tengely meg a forgórész tökéletesen a helyén van. Arra a következtetésre jutottam hogy a kifolyóágnál lévő úszó amit a piros kör alakú kis pöcök nem enged kijönni csörög.
Tuti egyszerű a megoldás kérlek ha volt már hasonló gondotok írjátok meg hogy mit csináljak vele, mert fél óra és mennem kell melóba. :(
Köszi előre is!

Megoldottam tárgytalan!
A piros bizbaszról volt lecsúszva a fekete gumi ütköző! :)
 
Utoljára módosított:
Szia Barátom!
Nekem is volt ilyen problémám vele az elején. Kivettem ezt a kis piros izét, e nélkül üzemel másfél éve.
 
Szia Barátom!
Nekem is volt ilyen problémám vele az elején. Kivettem ezt a kis piros izét, e nélkül üzemel másfél éve.
Én is erősen elgondolkoztam rajta hogy kiveszem, mert túl sok gyakorlati hasznát nem látom max hogy visszavesz egy kicsit a flowból! :)
 
HELP! EHEIM 2071 az áldozat. Karbantartás közben le akartam húzni a flowt pontosan fél úton elakadt. Na most kicsit ráhuztam még off irányban és sikerült. vagyis amikor tolnám vissza on ra mintha nem nyitná a kaput a víznek mint amikor a fogaskerék nem akarja elkapni a másikat és csak azt érzem hogy darál. az a baj hogy teljesen off állásban nem tudom kivenni a fejet :( most mit csináljak??? lehet hogy szervíz lesz? :nailbiting: ja és teljesen nyitva nem jön a kifolyón semmi...
 
Eltört az adapterben a fogaskerék! Kell egy új adapter hozzá. A fejet pár torx csavar tartja csak össze kb. 2 perc alatt szét lehet szedni. Ha szétjött, utána már nem olyan nehéz kikapni az adaptert. Ezután az adaptert is szét lehet pattintani és ki lehet herélni. Ha kivetted a fogaskereket simán egy lapos csavarhúzóval ki tudod nyitni a golyóscsapokat és mehet vissza a helyére. Ezzel annyit elérsz hogy működni fog amíg megjön az új, de nem tudod fojtani, elzárni. A szűrőt célszerű beleállítani egy edénybe amíg így üzemel, mert nálam is folyatott amíg így ment, amint bekerült az új adapter onnan minden ok volt. Remélem tudtam segíteni.
 
Eltört az adapterben a fogaskerék! Kell egy új adapter hozzá. A fejet pár torx csavar tartja csak össze kb. 2 perc alatt szét lehet szedni. Ha szétjött, utána már nem olyan nehéz kikapni az adaptert. Ezután az adaptert is szét lehet pattintani és ki lehet herélni. Ha kivetted a fogaskereket simán egy lapos csavarhúzóval ki tudod nyitni a golyóscsapokat és mehet vissza a helyére. Ezzel annyit elérsz hogy működni fog amíg megjön az új, de nem tudod fojtani, elzárni. A szűrőt célszerű beleállítani egy edénybe amíg így üzemel, mert nálam is folyatott amíg így ment, amint bekerült az új adapter onnan minden ok volt. Remélem tudtam segíteni.

Ezer köszönet! Láttam én hogy szét lehet kapni, de akkor garancia elszáll nem?
 
Back
Oldal tetejére