• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Liberty széria

maximas

Tapasztalt kertész
Eheim Liberty széria

Külső akasztós szűrők,melyek nagy hatékonysággal dolgoznak, és a szűrőkártyák gyors cseréjével leegyszerűsítik a tisztítást is.
Jellemző rájuk az alacsony fogyasztás, és a tartályban különböző szűrőanyagokat is elhelyezhetünk. Gyárilag 2 szivacs és aktív szén van benne.

Háromféle méretben lehet kapni, sorszámuk 2040, 2041, 2042.

egy kis info:
http://eheim.de/eheim/inhalte/index.jsp ... 27413_ehen

nekem 35l hez van egy 2041-esem, tökéletesen működik.
Ha valakinek van véleménye róla azt nyugodtan megoszthatja itt :)
 
Én is ilyennel kezdtem!
Szerintem a márka megbízhatóságát és minőségét kivéve én úgy mondanám hogy "hatástalan"...
 
30 liter vagy alatti növényes akváriumokhoz is használhatatlan..? Miért?
 
Én használtam 20 literhez is és a flow-n kívül szerintem hatástalan. Miért? Mert olyan kicsi a szűrőfelülete hogy mechanikai szűrésen kívül semmi mást nem tud produkálni. Egy hagyományos módon tartott akváriumban vagy egy low tech növényesben el tudom képzelni de össze sem lehet hasonlítani egy külsővel. Szerintem pénzkidobás!
Mennyibe is kerül most egy ilyen? Ha megfejeled egy kicsivel veszel egy használt külső eheimet vagy nézd meg a tetrák árait.... Szerintem érdemes kivárni azt a havi "zsebpénzt" és élvezni a különbséget mint (ahogy már itt sokan mondták) kínlódni a sok nem megfelelő cuccal!
Ha mindenképp ilyen kell a legnagyobbnál alább ne add!!!
 
Tervezek egy nano akváriumot a szobámba. Egyelőre csak elméletben, képzelődök róla.. Gondoltam egy ilyen jó opció lehet a szűrésére, de akkor maradok egy Eheim Classic vagy Tetratec megoldásban..
 
Mily furcsa, pont ezt kérdezte valaki az akvaristán.

ott is csak ezt tudtam írni:Mondhatni, hogy ez semmire nem elég, azaz talán kémiai removereknek.Nekem is volt , nem voltam elhalva tőle. (Na ez az a szűrő aminek én semmi hasznát nem látom.)
 
Dyin said:
Tervezek egy nano akváriumot a szobámba. Egyelőre csak elméletben, képzelődök róla.. Gondoltam egy ilyen jó opció lehet a szűrésére, de akkor maradok egy Eheim Classic vagy Tetratec megoldásban..


Ha terv akkor kívánom hogy sikerüljön és ha szabad akkor azt is hogy ne Eheim Classic hanem 2222=< dübörögjön majd
 
Én sem használtam még akasztós szűrőt, de ilyen volt tervbe véve 6 l-es nanomhoz. Ezidáig. A szűrőfelület tényleg kicsi, de nem lenne elég ekkora térfogathoz? Ekkora akihoz külső szűrés elég nehezen oldható meg. Persze jobb lenne az tuti. A 20 literesemhez azt használok.
 
bocs, nem értek egyet, gyönyörűen megszűri a vizet, mondjuk egyelőre nincs telepakolva növénnyel. a hatástalan alatt mit értetek? 7 rugó volt amúgy. nekem tükör tiszta a víz mondom...
 
raggacs said:
Én is ilyennel kezdtem!
Szerintem a márka megbízhatóságát és minőségét kivéve én úgy mondanám hogy "hatástalan"...

Érdekes .
Minden akváriumom mögött van egy ilyen ill. egy ehhez hasonló szűrő.
Biztosan hatástalan , hiszen némelyikre 200-300 neonhalat is " rábízok" és valóban az utóbbi 10 évben bebizonyosodott a rossz minőség.
Talán 1 db elromlott a kb 40 -ből.
Persze lehet azt meg a kollegám elejtette.
 
mmikee said:
Én sem használtam még akasztós szűrőt, de ilyen volt tervbe véve 6 l-es nanomhoz. Ezidáig. A szűrőfelület tényleg kicsi, de nem lenne elég ekkora térfogathoz? Ekkora akihoz külső szűrés elég nehezen oldható meg. Persze jobb lenne az tuti. A 20 literesemhez azt használok.

Ha problémád lesz a 20 literes nanóddal , az nem a szűrőd miatt lesz.
 
Egyszerűen össze kell hangolni a komponenseket. Gyenge, közepes fénynél elég lehet egy egyszerűbb szűrés is. Ugyanerre a konfigra általános tápozást mondanék pl Tropica.

Aztán jönnek a nanók a durva fényekkel. Sok fényhez sok co2 kell és ezt megfelelően áramoltatni sűrű telepítésnél is. Itt a tápozából is egy magasabb kategóriát választanék, pl EI módszer stb. És a szűrésnek is toppon kell lennie, hogy minimalizálva legyen az algásodás.

Tökéletesen üzemeltettem 20-as nanót szivacs sarokszűrővel is. Igaz a fény csak pislákolt felette. Most meg a 27wattos lámpa a 20 liter fölött olyan teljesítmény amihez mindent hadrendbe kell állítani.
 
Nem vitatkoznék a nálam sokkal tapasztaltabbakkal! :silent:
Azt hiszem amit mondani akartam volna azt Viktor bölcsessége öntötte szavakba (én inkább csak Vacsutu-ul tudok! :mrgreen: )
 
Amit adnak hozzá szivacsot az kevés. Én kiszedtem a szivacsot, tettem bele substral pro-t, egy terelővel hosszabb ideig utazik a víz benne és szivacsot húztam a beszívójára. Így már elég hatékonyan dolgozik.
Először a 10 l-es nanomhoz szántam, de nagyon ronda volt rajta. Igazán ez zavar az akasztós szűrőkben, nem szép az akváriumon, de ha az akvárium hátsó része takarva van, akkor jó lehet a kisebbekre, szűrőanyag cserével. (Aktív szénnel is jól dolgozna például)
 
valaki nem tudja h ennek az aktív szenét h kell tisztítani? eléggé bemocskolódik, a szivacs nem hatékony a körömkefe meg túl erős :/
 
Igaz nem aktív szén de! Van egy 2617401-es szivacsom amit nem használtam soha és nem is fogok...
Ha kell a Liberty-s brigádnak ingyen odaadom csak nem viszem sehova...
 
Nekem is volt anno egy ilyenem (a középső) jah és 100 L-re....2 hónap múlva úgy rúgtam ki az erkélyen keresztül, hogy szegény azt is megbánta, hogy a németek megalkották. Egy dolog tetszett benne, szépen megmozgatta a víz felszínét...ennyi. Vettem egy 2226-ost egy darabig még megvolt a liberty együtt dolgoztak a 100L-en, és hangosabb volt mint a 25W-os 2226-os külső szűrő, este kénytelen voltam kikapcsolni az akasztósan mert nem tudtunk mellette aludni, azért ez is megdöbbentő!!!
 
Szerintem indokolatlanul leszóltátok ezt a szériát..tény,hogy nagyon kicsi a szűrőfelület,amivel rendelkezik,de nem láttam sohol a dobozon olyan feliratot,hogy csak növényes akikhoz lehet használni.Otromba-tény,de megbízható és amire kitalálták,szerintem azt maximálisan ellátja."Low tech" akváriumon hibátlanul működik évek óta és teljesen jól végzi a feladatát..én szeretem.
 
Back
Oldal tetejére