• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Liberty széria

Sziasztok,

én is egy liberty 2041-est használok egy 10l nanonál. Valóban lehet igazság a hatásosságára vonatkozó negatív kritikákban. A 10l-es vizet villámgyorsan átforgatja és a lebegő szutykot rendkívül gyorsan kiszedi ugyanakkor másfél hónap működés után is barnaalgás a kifolyója úgy hogy az első 3 hétben egy jól bejáratott kicsi belsőszűrő is működött vele. Ha jól tudom a barnaalga jelenléte a nem megfelelő biológiai szűrésre utalhat. Sok minden nem volt rendben már az akvárium indításánál sem, (sajnos akkoriban még nem voltam olvasója ennek a kitűnő fórumnak :)) így még adnék neki egy esélyt. Heti 1x 40%-os vízcserét csináltam, egy szinte haszontalan növénytápot adagoltam, igen erős fény (1,1W/l) és CO2 volt az akviban ennek ellenére.
A következővel próbálkoznék és kiváncsi lennék a véleményetekre a helyzetet illetően:
Mi lenne ha a gyári szivacsbetétek mellett a befolyó résznél lévő - gyárilag totál üres - részhez bevágnék egy plusz szivacsot, erre kerámiagyűrűket/biolabdát?
Egyébként most már 2 naponta csinálok 50%-os vízcserét és GA Makro+Mikro-t adagolok. A DC szerint a CO2 szint tökéletes. Az előbbi szűrőtuningnak van értelme? Vagy lehet hogy már az utóbbi gondolatban leírtak alkalmazása is javít a helyzeten? (a vízcserék gyakorisága miatt gondolom igen... de hosszútávon?

Egy serafil külsőszűrőm van egy másik felszámolásra váró akvin amire szeretném majd a liberty-t kicserélni, csak senkinek nem tudom elajándékozni a 3 KOI-t és 4 aranyhalat... még fizetnék is ha valaki elvinné őket :mrgreen:
Bocs az OFF-ért
 
Kiszedtem az aktívszenet belőle, mert sokak szerint megköti a vasat és a helyére Seachem Matrix-ot raktam.
Az elején kicsit zavaros lett tőle a víz, de mára eltűnt. Kíváncsi vagyok mennyivel lesz így jobb. :thumbup:
 
raggacs said:
Én használtam 20 literhez is és a flow-n kívül szerintem hatástalan. Miért? Mert olyan kicsi a szűrőfelülete hogy mechanikai szűrésen kívül semmi mást nem tud produkálni. Egy hagyományos módon tartott akváriumban vagy egy low tech növényesben el tudom képzelni de össze sem lehet hasonlítani egy külsővel. Szerintem pénzkidobás!
Mennyibe is kerül most egy ilyen? Ha megfejeled egy kicsivel veszel egy használt külső eheimet vagy nézd meg a tetrák árait.... Szerintem érdemes kivárni azt a havi "zsebpénzt" és élvezni a különbséget mint (ahogy már itt sokan mondták) kínlódni a sok nem megfelelő cuccal!
Ha mindenképp ilyen kell a legnagyobbnál alább ne add!!!

És még ráadásul hangosak is ezek az akasztós szűrők a motorzúgásuk miatt, mert a legtöbbjüknél a rotor tengely végek közvetlenül a műanyagházban vannak gumibakok nélkül, meg be lehet hugyozni az állandó csobogástól. ;)
 
Míg felkapja a vizet nekem is berreg, de belövök 100 ml vizet a résen és már nyomatja is. Rendesen passzoltattad a csövet a kis propellerre?
 
Míg felkapja a vizet nekem is berreg, de belövök 100 ml vizet a résen és már nyomatja is. Rendesen passzoltattad a csövet a kis propellerre?
Nekem fel sem kapja a vizet :( milyen résen lövöd be a vizet? A cső nekem rákattant.
 
Nekem fel sem kapja a vizet :( milyen résen lövöd be a vizet? A cső nekem rákattant.
Leszívom a vizet és ilyenkor belevegősödik, visszatöltöm az akiba a vizet és mivel a kis vödör víz a szűrő tetején van, így csak a kifolyó résén tudok menet közben belőni egy fecskendővel.
 
Leszívom a vizet és ilyenkor belevegősödik, visszatöltöm az akiba a vizet és mivel a kis vödör víz a szűrő tetején van, így csak a kifolyó résén tudok menet közben belőni egy fecskendővel.
na ezt kipróbálom, köszi
 
Kb 30 másodperc és el kell hogy kapja a fonalat de ennél kevesebb szokott lenni.Utána meg úgy elhalkul a rendszer hogy a mechanikus időkapcsoló zizegése hangosabb mint a 2041-es bunker :D
 
Igen, ott fecskendezzek be? Próbáltam, hogy folyamatosan öntöm be fentről a vizet, de nem jött be.
 
Back
Oldal tetejére