• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

(egyelőre) Nagyonlótekk 200l növényes-halas, avagy Miért nézünk 2 hektó vizet egy üvegtartályban...

A nitrivecket én is cak javasolni tudom. A halakról annyit a gombás betegségeket simán legyőzik ha nem nagymértékű. Amit a képeken láttam nem vészes. Én raknék egy kis vitamint a halaknak (pl:Sera fistamin és Aquatan ) az nem árt a növényeknek.
 
A halakról annyit a gombás betegségeket simán legyőzik ha nem nagymértékű

JBL-es vitamint kapnak, 2 napja az evéshez... Majd meglátjuk a gyógyulást, az egyikőjükön nagyon elhatalmasodott, a másik gyógyulóban van...
 
Sajna a rosszabbik állapotban lévő kalász nem bírta, 3-4 nap után feladta a küzdelmet...

Más: Volt már szó DIY szűrőről, másról is, de valamit kell kezdenem a szűréssel, hogy nem bolygassam annyit a biológiai anyagot (Siporax), szóval gondolkodom egy EHEIM 2075-ösön (
Eheim Professionel 3 - 2075 külső szűrő - töltettel)
... A GA-s srácok 150-180l-ig ajánlják, a 200l-es akiban nagyjábol 170 l nettó víz van... Az ára megoldható lenne, némi Seachem Matrixszal turbózva...
Vélemény? Jó ez nekem?
Köszi!
 
Sajna a rosszabbik állapotban lévő kalász nem bírta, 3-4 nap után feladta a küzdelmet...

Más: Volt már szó DIY szűrőről, másról is, de valamit kell kezdenem a szűréssel, hogy nem bolygassam annyit a biológiai anyagot (Siporax), szóval gondolkodom egy EHEIM 2075-ösön (
Eheim Professionel 3 - 2075 külső szűrő - töltettel)
... A GA-s srácok 150-180l-ig ajánlják, a 200l-es akiban nagyjábol 170 l nettó víz van... Az ára megoldható lenne, némi Seachem Matrixszal turbózva...
Vélemény? Jó ez nekem?
Köszi!
Mindenféleképpen jó! De vess szemügyre pár adatot és hogy milyen igényeid vannak. Ha pénzt akarsz spórolni, én a sok "kényelmi funkciót" mellőzni tudod (ami a pro 3 szériát jellemzi és drágábbá is teszi) akkor a Eheim Classic szériát javasolnám inkább neked. Takarításnál picit macerásabb a szétszedés (de úgyis csak nagyon ritkán van rá erre szükség) és úgymond hangosabb is. A 2075-snek a 6 liternyi szűrőtérfogatához csupán 1 liternyi subtrat pro-t kapsz, míg a 2217-eshez már ugyanekkora helyhez 4 litert! Csupán teljesítményben van 250 l/h-val hátrébb mint a 2075, de árban jóval kedvezőbb. S nem mellékes tény, hogy a Eheim Classic széria tagjai az Eheim külső szűrők legbiztosabb darabjai, jóval megelőzve a Pro 3-at. (tökéletes megoldásnak én két 2217-est ajánlanék neked gyári töltettel (y))
 
Pont az a bajom, amiért váltani szeretnék a mostani classicról, hogy az alján van a mechanikus szűrés, ahhoz, hogy hozzáférjek, ki kell szedni az egész hóbelebancot, utána pedig jön kb. egy napos bacivirágzás, amit én ennek tulajdonítok... Egyébként semmi baj a Eheim Classic-kal, meg vagyok vele elégedve...
A Substrat Pro mellé pedig egy vagy két lityi Mátrix csak belemenne...
 
Pont az a bajom, amiért váltani szeretnék a mostani classicról, hogy az alján van a mechanikus szűrés, ahhoz, hogy hozzáférjek, ki kell szedni az egész hóbelebancot, utána pedig jön kb. egy napos bacivirágzás, amit én ennek tulajdonítok... Egyébként semmi baj a Eheim Classic-kal, meg vagyok vele elégedve...
A Substrat Pro mellé pedig egy vagy két lityi Mátrix csak belemenne...
Létezik olyan, hogy előszűrő. Előszűrők - EHEIM Előszűrő 400432 - Google keresés
A külső szűrő bevezető ágához kell tenni, és akkor a mechanikai szűrésed ő maga lesz, könnyen tisztítható.
Biológiai szűrőanyagod, meg ajánlatos a bruttó térfogatodnak az 5%-ának legalább lenni. Tehát ez nálad már 10 liter....viszont azt is figyelembe kell venni, hogy minél nagyobb az akváriumnak annál kevésbé kell ragaszkodnunk ehhez az arányszámhoz. Így kevesebb is elég lehet. Egy jó példa erre inadsz 182 literes akváriuma, ahol a 9 liter helyett 2 l subtrat pro-t és 4 liter seachem matrixot használ, és tökéletesen működik.
 
Szerintem gyönyörű az akváriumotok! (y)
Nekem személy szerint nagyon tetszik a kis világos rész és a gömbmoha is! ;)
Persze nem hat természetesnek, de nem csinálhat mindenki egy kaptafára akváriumot! :)
 
Szerintem gyönyörű az akváriumotok!
Nekem személy szerint nagyon tetszik a kis világos rész és a gömbmoha is!
Persze nem hat természetesnek, de nem csinálhat mindenki egy kaptafára akváriumot!

Köszi!
Azóta a gömbmoha már elkerült onnan. A természetesség egy jó kérdés... Van egy-két scape, ami nem is hajt a természetesre, és mégis működik.. Azért ha lassan benőnek a növények, lesz itt dzsungel, bár írtom őket rendesen... Lassan lesz képes frissítés is...
Kösz, hogy megnéztél bennünket!
 
Sas vagyok, de hogyan kell beilleszteni növénynél vagy technikánál, hogy "borsos sertéskaraj - a Greenaquában most csak 120 Ft". ?
 
Rég volt már hír az akiról, most megteszem.
A legfontosabb, hogy szív-tüdő transzplantáció történt, mostmár egy prof 2075 dobog az aki alatt...(Eheim Professionel 3 Limitált széria - 2075 külső szűrő - töltettel most csak 67990 Ft - Green Aqua El sem tudom mondani a különbséget... :D:D
Bekerült @Nigro segítségével egy Ludwigia repens Rubin most csak 1600 Ft - Green Aqua valamint egy Limnophila sessiliflora most csak 1300 Ft - Green Aqua.
A sallangos csaknem kezelhetetlen méreteket öltött, így rendesen megritkítottuk, valamint a Hygrophila Rosaneviget szaporítjuk..
De jöjjenek inkább a képek...
Uacutejsz1710r1510aki034_zps573ecaff.jpg
Uacutejsz1710r1510aki030_zps8658b3c8.jpg
Uacutejsz1710r1510aki019_zps71739f96.jpg
Uacutejsz1710r1510aki015_zps9a0cd921.jpg
Uacutejsz1710r1510aki014_zpsb868122d.jpg
Uacutejsz1710r1510aki011_zpsa92d82e5.jpg
Uacutejsz1710r1510aki041_zpsfbdce3ab.jpg
 
Kikapcsol. Felelős vagy. Szép. Megnyugtat. Fejlődik. Még szebb. Küzdesz. Nyersz.
Csak a miértre...

Egyszer régen '13 elején ramaty ügyelet, éjfél. 300as vérnyomás. Küzdelem kollégákkal, betegekkel. Le kell nyugodni, reggel 8tól tovább-tovább.
Bonobo szól a fülbe, de valami kell a szemnek is. Dzsatube. Valahogy elkeveredtem egy Aquascaping Contest videóhoz, majd 3-ig 4-ig ott is ragadtam.
Megindult a sejtosztódás.
Fórum.
Novemberben Édesanya ötlete Édesapa 60, úgyhogy legyen akvárium. Lett. Szuperöröm. Buli vége. Másnap (mondom MÁSNAP :D). Lecsüccsentünk az aki elé és ott ragadtunk néhány órára. Hazafelé út, a nagy Ő :love: kérdése nekünk lehet?
Lehet. Sőt.
Sejtosztódás után ekkor lettem, lettünk Csíra. ( Hamár növényes fórum... Nem lehetne az új regiszrált helyére azt írni, hogy Csíra? :cool:)
Fórum.
Pénzmaggyűjtés, család.
Tervek. GA. Kő, gyökér. (cc. 200 km... fájérkőjér????? mennyiiii???? magyarázkodás... )
Fórum.
Halas. Inkább növényes. Halasnövényes? Rendben. Nagy Ő halak, én növények. (Mostmár Ő is kicsit növények és én is kicsit halak is... )
Bazaltmosás. :mad:
Tegyünk bele halakat. Még ne. Tegyünk bele halakat. Még ne. Tegyünk bele halakat. Még ne. :cautious:
Na jó. Tegyünk (2 hét):nailbiting:.
Elkövettünk sok-sok kezdő hibát, és még követjük is (halaföldön, fűtőakibatörés, stb...)
Kb. másfél hónap telt el.. Van ami bírta, van ami nem. Tapasztalat már van egy pici, Gyűjtögetünk...


Technika: 200l, domború, hagyományos üveg
(nagyonlótekk vagy majdnemzérótekk, a cél a "Low-tech" szint elérése, egyelőre.)
2x30W Daylight + Sylvana Grolux ( a rózsaszín), zárt aki, nyitott nem jön szóba, mert így is iszonyú penészes a lakás és Szegeden nagyon kemény a víz, úgyhogy a vízszint sem mutatna túl jól.
Eheim Classic 2215 (620l/h a gyári)
Easy Carbo 8ml/die; Profito 2x20 ml hetente
5-6 naponta 50% vízcsere

Lakók:Anubias; Cladophora Aegagrophila; Echinodorus; Egeria Densa; Microsorium; Taxiphillum; Hemianthus (az igénytelenebb, nem tudom pontosan mellik); Sallangos páfrány, Alternanthera reineckii Mini TC; Hygrophila polysperma Rosanervig; Ludwigia; és még 2 fajta amit nem tudok, majd együtt beazonosítjuk...
Boesemani kalász, Zajos Dánió horda; Bamba Neonok; Magamutogató Vitorlások; És a takarítóbrigád: Coryk, Algaevő Csík, Sziámi Algaevő; Ancipár; és elvileg 5 Amano Úr, de utoljára 10 napja láttam kettőt, azóta nem, szóval...

Örülünk Nektek, remélem egy idő után már teszünk (írunk) olyat, hogy Ti is örülhettek Nekünk...

Itt egy kép indításnak, még néha picit opálos a víz, de egyre ritkább... (még nagyon fiatal aki)

Akinaploacutehoz003_zps4e660f3e.jpg
Nagyon fain akvárium lett. Kíváncsi l3nnék a mai nap hol tart?
 
Back
Oldal tetejére