• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

(egyelőre) Nagyonlótekk 200l növényes-halas, avagy Miért nézünk 2 hektó vizet egy üvegtartályban...

gyuszaka

Tapasztalt kertész
Kikapcsol. Felelős vagy. Szép. Megnyugtat. Fejlődik. Még szebb. Küzdesz. Nyersz.
Csak a miértre...

Egyszer régen '13 elején ramaty ügyelet, éjfél. 300as vérnyomás. Küzdelem kollégákkal, betegekkel. Le kell nyugodni, reggel 8tól tovább-tovább.
Bonobo szól a fülbe, de valami kell a szemnek is. Dzsatube. Valahogy elkeveredtem egy Aquascaping Contest videóhoz, majd 3-ig 4-ig ott is ragadtam.
Megindult a sejtosztódás.
Fórum.
Novemberben Édesanya ötlete Édesapa 60, úgyhogy legyen akvárium. Lett. Szuperöröm. Buli vége. Másnap (mondom MÁSNAP :D). Lecsüccsentünk az aki elé és ott ragadtunk néhány órára. Hazafelé út, a nagy Ő :love: kérdése nekünk lehet?
Lehet. Sőt.
Sejtosztódás után ekkor lettem, lettünk Csíra. ( Hamár növényes fórum... Nem lehetne az új regiszrált helyére azt írni, hogy Csíra? :cool:)
Fórum.
Pénzmaggyűjtés, család.
Tervek. GA. Kő, gyökér. (cc. 200 km... fájérkőjér????? mennyiiii???? magyarázkodás... )
Fórum.
Halas. Inkább növényes. Halasnövényes? Rendben. Nagy Ő halak, én növények. (Mostmár Ő is kicsit növények és én is kicsit halak is... )
Bazaltmosás. :mad:
Tegyünk bele halakat. Még ne. Tegyünk bele halakat. Még ne. Tegyünk bele halakat. Még ne. :cautious:
Na jó. Tegyünk (2 hét):nailbiting:.
Elkövettünk sok-sok kezdő hibát, és még követjük is (halaföldön, fűtőakibatörés, stb...)
Kb. másfél hónap telt el.. Van ami bírta, van ami nem. Tapasztalat már van egy pici, Gyűjtögetünk...


Technika: 200l, domború, hagyományos üveg
(nagyonlótekk vagy majdnemzérótekk, a cél a "Low-tech" szint elérése, egyelőre.)
2x30W Daylight + Sylvana Grolux ( a rózsaszín), zárt aki, nyitott nem jön szóba, mert így is iszonyú penészes a lakás és Szegeden nagyon kemény a víz, úgyhogy a vízszint sem mutatna túl jól.
Eheim Classic 2215 (620l/h a gyári)
Easy Carbo 8ml/die; Profito 2x20 ml hetente
5-6 naponta 50% vízcsere

Lakók:Anubias; Cladophora Aegagrophila; Echinodorus; Egeria Densa; Microsorium; Taxiphillum; Hemianthus (az igénytelenebb, nem tudom pontosan mellik); Sallangos páfrány, Alternanthera reineckii Mini TC; Hygrophila polysperma Rosanervig; Ludwigia; és még 2 fajta amit nem tudok, majd együtt beazonosítjuk...
Boesemani kalász, Zajos Dánió horda; Bamba Neonok; Magamutogató Vitorlások; És a takarítóbrigád: Coryk, Algaevő Csík, Sziámi Algaevő; Ancipár; és elvileg 5 Amano Úr, de utoljára 10 napja láttam kettőt, azóta nem, szóval...

Örülünk Nektek, remélem egy idő után már teszünk (írunk) olyat, hogy Ti is örülhettek Nekünk...

Itt egy kép indításnak, még néha picit opálos a víz, de egyre ritkább... (még nagyon fiatal aki)

Akinaploacutehoz003_zps4e660f3e.jpg
 
Azta ,csak kapkodtam a fejem ennél a furcsa ,de klafa Intro-nál,plusz még a kép is(y).Szépek a növények ,és az akva is ,de a gömbmohát én kivenném:)
 
Tudom, hogy kicsi a 620 l/h... most kék EHEIM szivacs - siporax - perlon - Seachem Purigen - perlon van benne. Gondolkodom 1 l Seachem Mátrixon pluszban. Szerintetek érdemes?
 
Szerintem nagyon szép, színes, csak a középső-hátrább lévő fehér kavicsok nem illenek bele..

Köszi! A Nagy Ő kérése, hogy valami nagyon fehérrel törjük meg a fekete bazaltot, ha majd többségében zöld alja lesz, valószínűleg kikerülnek... Jó szemed van, az az egyetlen nem annyira természetes dekor elem..
 
Üdv Csíra!

Mi is örülünk Nektek!:)

Gömbmohákat imádom. Valahogy építsd rá a gyökér "ágaira".

Én az elülső középen lévő fehér félkörös medencés dizájnt venném ki, a többi pöpec hard loótekk.
 
Gömbmohákat imádom. Valahogy építsd rá a gyökér "ágaira".
Én az elülső középen lévő fehér félkörös medencés dizájnt venném ki, a többi pöpec hard loótekk.

Egy még mindig az ágon van, kettő lepottyant, de egy rugóra jár az agyunk... :D
A medencés dizájn szerintünk a layout "lelke", oda járnak páváskodni a Bőzmanyik és a türkisz kalászok is... A Coryknak meg kell egy kis homok, hogy megpihentessék a bajuszkáikat... Szóval ebben meg nem hallgatunk rád, de 1:1 így is ;)

Üdv!
 
Pár hónap múlva a húsvéti nyúl rá sem fog ismerni erre az akváriumra. Meg Ti sem!
Egy tálca sörbe fogadok - vagy aminek nagy Ő jobban örülne -, hogy coryk legnagyobb bánatára szép lassan át fog rendeződni a kecójuk. Felőlem maradjon a homok turkálni, meg fekete egyhangúságot megtörni, csak valami lájtosabb formában, ha már a LowTech a cél!
Vagy hagyjátok így, tök cool & nécsör, ha Nektek tetszik.
 
Pár hónap múlva a húsvéti nyúl rá sem fog ismerni erre az akváriumra. Meg Ti sem!
Egy tálca sörbe fogadok - vagy aminek nagy Ő jobban örülne -, hogy coryk legnagyobb bánatára szép lassan át fog rendeződni a kecójuk. Felőlem maradjon a homok turkálni, meg fekete egyhangúságot megtörni, csak valami lájtosabb formában, ha már a LowTech a cél!
Vagy hagyjátok így, tök cool & nécsör, ha Nektek tetszik.




Ha Szeged környékén jársz, egy-két korsó búzasör befigyelhet... :p
 
Halihó Látogatók!
WP_000089_zpsebb5381a.jpg


Tudnátok segíteni, hogy a háttérben lévő vékony levelű növény mi lehet? A felszínen, ahol sok fény éri, ott rózsaszínes... A másik kérdésem, hogy hogyan tudnám megmetszeni, mert naponta 5-10 cm nő, lassan eléri az aki szélét, és nem szeretném, ha a kis 60W-unkat nagyon leárnyékolná... Gondolom szimplán levágni a levél közepénél nem érdemes... :(
A képminőségért bocs, csak a teló volt kéznél...
Köszi!

Sokak tanácsára a gömbmohák kikerültek az öbölből... :whistle:
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére