• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

(egyelőre) Nagyonlótekk 200l növényes-halas, avagy Miért nézünk 2 hektó vizet egy üvegtartályban...

Köszi! Nekem is a valisneria jutott eszembe először... Karbantartásban tudnál ötletet adni? Tartok a nagy árnyéktól, de egy barna szélű levágott levelet nem nem lenne szívem nézni... :cry:
 
Köszi! A Nagy Ő kérése, hogy valami nagyon fehérrel törjük meg a fekete bazaltot, ha majd többségében zöld alja lesz, valószínűleg kikerülnek... Jó szemed van, az az egyetlen nem annyira természetes dekor elem..

Oksa! :) Majd rakj új képeket is!!! ;)
 
Egy kis frissítés... Tudom, hogy növényes, de a türkisz Kalász Urat nem hagyhatom ki...

Halak006_zps425eee69.jpg

Halak003_zpsd92e3de9.jpg

Halak029_zpsd1a6441a.jpg


Egyelőre ennyi...
 
Vicces, hogy 60W alatt, csak EasyCarbo-val is nap, mint nap látható módon nőnek a növénykék. A Valisneria levelei napi 4-5 cm-t, a Sallangos Páfrány összesen 2-3 cm-t emelkedik naponta. :jawdrop:
 
Nekem 250 literre van 6 kifejlett kalászhal és a 20 db kis pontylazacom, ami már max így is. Inkább a 300 litert preferálnák. De neked még vannak vitik is, amik megint másik tészta már, ők nem szeretik a gyorsan úszkáló nagyobb halakat (mint pl pont a nagyobb kalászok). Szóval tanácsom az lenne ha döntenél a kalászok vagy a vitik irányába, és a kis halakból se pótolnád a természetes elhullást még egy darabig. Ezt mind a halucik érdekében írtam le. :)
 
Szóval tanácsom az lenne ha döntenél a kalászok vagy a vitik irányába

így gondoltam én is... Amint olvashattad, a Menyasszonyom az inkább halas kettőnk közül (bár én is nagyon szeretek órákat gyönyörködni bennük), de tudod nehéz néha meggyőzőnek lenni... :D
Ha nagyon megnőnek, szomorúan, de valamelyik állományt szerintem is el kell ajándékozni... :cry:
 
Kb 8 centisek a hímek vagy nagyobbak, a nőstények kicsit kisebbek. Boesemanik mind. Elszínesednek? Épp az hogy a korral jön meg a színűk. Még életemben nem láttam ilyen színpompás halakat mint ők!! Ja és még azt is megfigyeltem, hogy másodpercenként is változtatják a színüket! Imádom őket :)
 
Miért van ilyen magasan a szűrő beszívó csöve?

Próbálgatom... A Coryk olyan jól dolgoznak, hogy a talajon kevés, a vízben lebegve néha igencsak több a mulm. Ráadásul ott van egy felfelé áramlás az esőztető felé. Ebben az áramlásban emeltem meg, de hétvégén a szűrőtakkerolásnál kiderül mennyire hatékony így..
 
Szerintetek néhány (5-10) RC jól érezné magát nálunk? Ők is takarítgatnak, vagy az kifejezetten csak Amano Urakra/Hölgyekre igaz?
 
Back
Oldal tetejére