• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

(egyelőre) Nagyonlótekk 200l növényes-halas, avagy Miért nézünk 2 hektó vizet egy üvegtartályban...

Meg ők azért csak sokka nagyobbak. Én utána néztem, és se vitik, se akár nagyobb kalászok mellé nem javasoltak a garnélák, csak az amano és társai méretűek. :/
 
Csak ne felejtsd el azt sem hogy így elég stresszes nekik,nehogy elkezdjenek szökni nálad is

Ha nem lennék érző lelkű, azt mondanám, hogy zárt az aki..:mask:, de az vagyok szóval úgy tűnik, hogy jól elvannak, a nagy redmoor bújkálóiban.. Tegnap uborkateszt volt, forrázva... Senki nem nyúlt hozzá egy órát, azután a sziámik kicsit szopogatták, majd egy óra múlva eltűnt... nagyon gyanúsak az Amanók.. a Manók...:vamp:
 
Egy kis update. Kb. 5 hetes az Aki.
Ami változott, hogy készíttettem üveg szűrő és esőztetőt:
Aki002_zps8e72be0a.jpg

Aki005_zpsf1a370c1.jpg

Egészen jól mutattak, de sajnos elkövettem azt a hibát, hogy lustaságból 16mm-es külső átmérőset kértem, hogy a csövekkel ne kelljen szórakozni, és sajna az üveg vastagsága miatt nagyon lefojtotta a szűrőt, áramlásilag és szűrésileg is, úgyhogy kikerültek... Tanulópénz (7e Ft.) :oops: A következő már 12 mm-es belső átmérőjű lesz, csak beledugom a csövet és kész... :geek:
A Hygrophila polysperma Rosanevig gyönyörűen nő, igazi éke az akinak. A sallangos páfrány "sallangosodott", felnőtt a felszínre, majd egyszerűen kettévált középen, elültettük, azok is nőnek, mint a bolond...
Szerintünk jól üzemel a rendszer, némi pontalga van a frontüvegen, de nem vészes...
Néhány kép, hogy ne csak hallgassatok/olvassatok... :barefoot:

Aki015_zps1b7dc581.jpg
Aki016_zpsf57cc1b7.jpg
Aki023_zpsf4a70415.jpg
Aki019_zps769afcfd.jpg
 
Szép tiszta víz és egészséges növények!
Öröm nézni a képeket!

Köszi!
Igazi sikerélmény, mikor ilyet írtok... :joyful:

Sajna, most nem túl szép már a víz, mivel ma került bele 30 ml XANTA-MIX - az egyik kalász hátúszóján jelent meg egy pici vattaszerű fehér csomag - úgyhogy most tiszta marslakóvíz, mert neonzöld, mint a raverparty ruházat... remélem egy hét alatt túl leszünk rajta..
 
Segítség!!!
Néhány napja kerültek hozzánk ezek a rubin (jav.: lazacvörös) kalászok, és egy- két nap múlva észleletük rajtuk ezeket a fehér foltokat.
Azt gondoltuk, hogy gomba, úgyhogy Xanta-mixszel kezeltük, de csak az egyikőjük hátúszójáről kezdett el eltűnni, és a másiknak az orrán is megjelet...
Mi ez?
Mit csináljunk vele?
Ha tényleg gomba, ismételjük a kezelést?
Tudom, hogy növényes, de hátha... :cry:
kerteszre_zpsdb3b090d.jpg
kerteszre3_zpsd91bcd9c.jpg
kerteszre2_zps6ed5b268.jpg

Köszönjük!
 
Annyit tudok mondani, hogy én nem kezdtem el semmilyen kezelést, idővel eltűntek ezek, de nem biztos, hogy mindenkinél így lesz ez. :unsure:
 
Halpenészre vagy uszonyrothadásra tippelnék!
Nem megfelelő víz,stresszes élettér!
De ha most kerültek hozzád akkor bízzunk benne,hogy elmúlik magától!
Gyógyszer károsíthatja a bacikúltúrát a szűrőben!
Régen használtam gyógyszert de ma már semmi pénzért!
 
Nem megfelelő víz
Holnap megyek tesztekért...
Kivettem a kezelésre a Purigent, de van egy vadi új aktívszenem is... Gondoljátok, hogy feles vízcsere + puri + szén még most este, holnap meg a tesztek?
Kellene még egy kis biológiai szűrés? 1l siporax mellé? Még egy lityi Seachem Matrix?
 
Back
Oldal tetejére