• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Egyéb kérdések, kérések 2. (GreenAqua)

Ezt át olvastam már. Kiegészítés, tapasztalat érdekelt. De akkor ennyi amit tudnom kell róla?
Pont ennyit. Azert irjuk le ezeket az infokat :) ezen felul a tapasztalat, hogy rengetegen hasznaljak elegedetten. A lebomlasat senki nem fogja neked lemerni, vagy elhiszed a gyartonak, vagy nem.
 
Pont ennyit. Azert irjuk le ezeket az infokat :) ezen felul a tapasztalat, hogy rengetegen hasznaljak elegedetten. A lebomlasat senki nem fogja neked lemerni, vagy elhiszed a gyartonak, vagy nem.
Rendben. Köszönöm! Még egy olyan kérdésem lenne, hogy bármilyen táp-párossal használható? Én TF tápokkal használnám...
 
Sziasztok Srácok,

Következő a helyzet: lassan elfogynak a GA-s tápjaim és azon gondolkodtam, hogy kipróbálnám az ÚJ ADA tápokat. Tudtok mondani valamit az átállásról?
illetve 1 hónapos akváriumhoz mit kellene használni az ADA tápok közül? :)
köszönöm szépen
 
Sziasztok Srácok,

Következő a helyzet: lassan elfogynak a GA-s tápjaim és azon gondolkodtam, hogy kipróbálnám az ÚJ ADA tápokat. Tudtok mondani valamit az átállásról?
illetve 1 hónapos akváriumhoz mit kellene használni az ADA tápok közül? :)
köszönöm szépen
Szerintem ezt az új Ada tápok topicjaban kéne feltenned ezt a kérdést!
 
Sziasztok Srácok,

Következő a helyzet: lassan elfogynak a GA-s tápjaim és azon gondolkodtam, hogy kipróbálnám az ÚJ ADA tápokat. Tudtok mondani valamit az átállásról?
illetve 1 hónapos akváriumhoz mit kellene használni az ADA tápok közül? :)
köszönöm szépen
működő akváriumban a tápváltást mindig megsínylik a növények, de természetesen kivitelezhető. lesz 1-2 hét, amíg a növények nem értik, mi történik, utána rendben megy minden

új ada tápok menete:
1-2. hónap - brighty K (lágy vízhez sima, csapvízhez neutral k) + mineral
3. hónap - előzőek + iron
nitrogen használatát "látványos növekedés eléréséhez" javasolják, bármit is jelentsen, szerintem high-techben azért érdemes adagolni az első 5-6 hónapban
 
Üdv.

Mértem az akváriumban víz értékeket:
Az egyik: májusban indítottam.
Ph:5
Gh:10
Kh:0.

Másik: februárban lett újraindítva.
Ph:6
Gh:11
Kh:0.

Vízlágyító készüléket használok és visszasózom gh plusszal, de az nem emeli a kh-t, ezért alacsony a ph(szerintem). Most tettem hozzá kezelt(Prime) csapvízet, jó lett, de csak tisztított vizet szeretnék használni.
Mivel tudnám emelni a kh-t, tanácsok, termék?
Köszönöm a segítséget.
 
Érdemes lenne előbb megnézni egy másik pH teszterrel ami pontosabb képet ad. 5, 6 ez nem sokat mond és ráadásul lehet azt is rosszul.
http://www.greenaqua.hu/hu/jbl-ph-6-0-7-6-teszt.html
Ez lehet az első hónapban még nem, de utána viszonylag pontosan használható aktív aljzatra.

KH-val egyébként egyáltalán nem foglalkozunk. Ha agyagos aljzatot használsz annak van egy beállása. Lágy víznél eleinte alacsonyabb pH-val később 6-6.7 körül megáll. (Ez kb 2-3 hónap)
Semmilyen hátrányát nem láttuk eddig, hogy túl alacsony lett volna a pH ezekben az első hetekben.
 
Nem homogén. Kicsit "mákos-tészta" jellege van, de aki élőben látta, az mind megvette :)
(Majd olvasd el a termékhez írt véleményeket)
Gondolkodtam hogy a rendelésnél kicserélem vmi más, sötét talajra, de akkor kipróbálom(y)
 
Sziasztok.

Flourish excell szállítmány mikor várható? Összeraknék egy nagyobb rendelést amiben neki is szerepelni kéne, de addig nem akarom leadni a többit míg ez nem elérhető. Előre is köszi!
 
Sziasztok.

Flourish excell szállítmány mikor várható? Összeraknék egy nagyobb rendelést amiben neki is szerepelni kéne, de addig nem akarom leadni a többit míg ez nem elérhető. Előre is köszi!
1-1,5 hónap. Már úton van.
 
Back
Oldal tetejére