• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Egyéb kérdések, kérések 2. (GreenAqua)

A régi twinstar nanonál M1 mode hány literig van ?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
De lusta vagy olvasni fiam !;):D

Mi a Twinstar Nano modellt teszteljük.
Mode1:
60x35x35 (70l)
45x45x45 (90l)

Mode2:
90x45x45 (180l)
120x45x45 (240l)
 
Most nézem, hogy a Seachem a Flourish általános növénytápjába nem tett káliumot. Mivel csak ezzel tápozok (lowtech), ezért ez biztosan hiányzik a vízből. Továbbá kezdek eléggé pontalgásodni, ami foszfáthiányra utal. Ezért arra gondoltam, hogy kiegészíteném a tápozást. Tehetem ezt Green Aqua Macro-val, ezzel mindkét hiányelemet pótolhatnám?! Működik a Seachem Flourish a GA Macroval?
 
Most nézem, hogy a Seachem a Flourish általános növénytápjába nem tett káliumot. Mivel csak ezzel tápozok (lowtech), ezért ez biztosan hiányzik a vízből. Továbbá kezdek eléggé pontalgásodni, ami foszfáthiányra utal. Ezért arra gondoltam, hogy kiegészíteném a tápozást. Tehetem ezt Green Aqua Macro-val, ezzel mindkét hiányelemet pótolhatnám?! Működik a Seachem Flourish a GA Macroval?
EL fosfo kell neked inkább.
 
Sziasztok!
Nézegetek egy Odyssea T5 Kompakt 24W 6500K+Plant lámpát.
Kérdésem: a Plant "növényes" része a fénycsőnek az hány Kelvines? Milyen fénytartományú?
 
Sziasztok!
Nézegetek egy Odyssea T5 Kompakt 24W 6500K+Plant lámpát.
Kérdésem: a Plant "növényes" része a fénycsőnek az hány Kelvines? Milyen fénytartományú?
Lilás-rózsaszines
Asszem ez a legprofibb megfogalmazas, a gyari ody csovekrol nem nagyon van adat azon kivul hogy a feher resze 6500k
 
Köszi a választ!;)
Még egy kis okoskodás, akkor olyasmi a színtartománya mint a Sylvania Grolux T5-ös fénycsöveknek?
 
Köszi a választ!;)
Még egy kis okoskodás, akkor olyasmi a színtartománya mint a Sylvania Grolux T5-ös fénycsöveknek?
hát a színe hasonló, bár ha magát a csövet nézed, erősebb rózsaszín. a spektrumba azért ez alapján nem mennék bele :)
 
Az addig oké, de mi van a káliummal? Ahhoz meg EL potassium kell. De e kettő helyett mi lenne, ha Green Aqua Macro-val egészíteném ki a tápozást? Végül is a Seachem terméke sok nitrátot sem tartalmaz...
Minden képen a macroval jársz jobban. Ha esy life-ozol külön külön, akkor nyilván meg kell határoznod előbb makró elemek mennyiségét a vízben, hogy tudd mennyi kell még. A Green Aqua Macro csak elkezded adagolni és a tünetekből vagy az alga félékből tudsz mérlegelni mi szaladt túl. Az elosztása is egymáshoz mérten kiegyensúlyozottabb mint ha külön adagolod. Természetesen ez csak akkor számít ha nem akarsz laborkodni 1-2 hetente.
 
Back
Oldal tetejére