• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Egyéb kérdések, kérések 2. (GreenAqua)

Köszi, már nagyon fogfájós szitu ez az algakaparó nálam, csak halogatom... akkor Eheim a kosárba, és a héten pont lesz dolgom felétek...;)
Még egy kérdésem lenne, lyukacsosodnak a régi levelek, káliumhiányra gyanakszok. Jelenleg a Seachem flourish tápját használom, táptalaj nincs. Kálium pótlásra "poros" tápra gondoltam, de 3 féle is van nálatok (nitrát, foszfát, szulfát vegyületben). A Seachem táp mellé melyiket javasoljátok? Nitrát értékem nem túl magas, illetve zöld pont egy kevés van az üvegen...
 
Eheim. Nem véletlenül írtuk. :) nem egy gagyi hajlított penge van benne mint a tetraban, sokkal jobban használható.
A kevesebb vélemény azert van mert az Eheim fel éves termek.
Még egy kérdésem lenne! :shy:Látok még OASE algakaparót is ebben a kategóriába: http://www.greenaqua.hu/hu/oase-penges-algakaparo.html?nosto=nosto-page-product3
Az Oase és az Eheim között a leírtakon kívül van különbség? A kettő közül melyiket ajánlanátok?
Jól látom, hogy az oase inkább egy merev acéllap, mint penge?
 
Még egy kérdésem lenne! :shy:Látok még OASE algakaparót is ebben a kategóriába: http://www.greenaqua.hu/hu/oase-penges-algakaparo.html?nosto=nosto-page-product3
Az Oase és az Eheim között a leírtakon kívül van különbség? A kettő közül melyiket ajánlanátok?
Jól látom, hogy az oase inkább egy merev acéllap, mint penge?

Az OASE rövid, tömzsi, merev, kis helyekre nehéz beférni. A penge acéllap.
Az Eheim kecsesebb, hosszabb emiatt nagyobb akváriumokhoz is jó.
 
Még egy kérdés, és nem akadékoskodok tovább. Korábban Nálatok vásárolt haltápot (bontatlan) be tudok cserélni másikra? Sok lett a 2 doboz belőle (JBL Nanomix), és lemezes tápot pedig vennék!
 
Nem vagyok egy kukacoskodó-kötözködő elmebeteg :) de a minap fotózott Marsilea Hirsuta szinte teljesen elfeketedett. :( Lefotózom majd ha lesz rá időm (muterhez vittem el az ablakba a növényeket nála egész nap kapják a fényt, nálunk nincs erre megfelelő ablakpárkány :) ).

Parvula minik nem romlanak tovább ahogy tegnap este néztem.
 
Sziasztok!
Seachem replenish gh+ ról van tapasztalat? Ára elég csábító, egy kis akváriumhoz nagyok sokáig elégnek tűnik.
Koszi!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok!
Seachem replenish gh+ ról van tapasztalat? Ára elég csábító, egy kis akváriumhoz nagyok sokáig elégnek tűnik.
Koszi!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Kiprobaltuk, nagyon hatekony, 40 literig szerintem sokkal jobb megoldas mint a porok.
 
Uff!
Nagy dög fák kőhöz ragasztásához jó az a Seachem reefglue amit Jurijs használt a workshopban? vagy inkább fúrjam ki a követ (andezit)?
az FBS leválik a kőről, hiába van patikatisztára nyalva. :(
 
Uff!
Nagy dög fák kőhöz ragasztásához jó az a Seachem reefglue amit Jurijs használt a workshopban? vagy inkább fúrjam ki a követ (andezit)?
az FBS leválik a kőről, hiába van patikatisztára nyalva. :(

Szerintem erre bármilyen pillanatragacs alkalmatlan. Minimális felületen tapad a kettő. Egy nagy fa simán leszakítja magát.
Sziló, vagy valami két komponenses cucc. Furás faragás csapolás stb. Van néhány járható út.
 
Szerintem erre bármilyen pillanatragacs alkalmatlan. Minimális felületen tapad a kettő. Egy nagy fa simán leszakítja magát.
Sziló, vagy valami két komponenses cucc. Furás faragás csapolás stb. Van néhány járható út.
Akemi.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Nem vagyok egy kukacoskodó-kötözködő elmebeteg :) de a minap fotózott Marsilea Hirsuta szinte teljesen elfeketedett. :( Lefotózom majd ha lesz rá időm (muterhez vittem el az ablakba a növényeket nála egész nap kapják a fényt, nálunk nincs erre megfelelő ablakpárkány :) ).

A múltkori beszélgetésünket nem fűztem tovább. De itt meg tudod nézni milyen fura is tud lenni egy dobozos marsilea. Levelek zöldek és barnásak. A györék full barna ahogy a nevelő folyadék is.
A Tropica korábbi növényes könyvében ültetéskor minden levél levágását javasolta. Cserepesnél is.

Marsilea TCs minták

De legközelebb adunk egy másikat nem gond.
 
Uff!
Nagy dög fák kőhöz ragasztásához jó az a Seachem reefglue amit Jurijs használt a workshopban? vagy inkább fúrjam ki a követ (andezit)?
az FBS leválik a kőről, hiába van patikatisztára nyalva. :(

Én gyorskötözőt szoktam erre használni. A legjobb oldható kötés, de csak akkor jó, ha nincs szem előtt.
 
A múltkori beszélgetésünket nem fűztem tovább. De itt meg tudod nézni milyen fura is tud lenni egy dobozos marsilea. Levelek zöldek és barnásak. A györék full barna ahogy a nevelő folyadék is.
A Tropica korábbi növényes könyvében ültetéskor minden levél levágását javasolta. Cserepesnél is.

Marsilea TCs minták

De legközelebb adunk egy másikat nem gond.

Köszi, igazából csak azért írok ennyit mert nem tudom hogy elültessem-e majd. Igazából már majdnem fekete a gázos doboz. A másik simán szép. Majd lövök fotót holnap!
 
Köszi, igazából csak azért írok ennyit mert nem tudom hogy elültessem-e majd. Igazából már majdnem fekete a gázos doboz. A másik simán szép. Majd lövök fotót holnap!

Ha a gyökér indák még kemények, akkor elültetném.
Ha foszlik/bomlik akkor kuka.
 
Köszi, igazából csak azért írok ennyit mert nem tudom hogy elültessem-e majd. Igazából már majdnem fekete a gázos doboz. A másik simán szép. Majd lövök fotót holnap!

Kihajt gyökérről, simán elültetném, úgyis át fog alakulni emersből. ;)
 
Back
Oldal tetejére