• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Egy kezdő kapálózása

Köszönöm! Természetesen még vár rájuk egy jó kis kifőzés, csak még lábas méretűre kell kalapácsolnom! Viszont ilyen mosózsákot hol lehet kapni? Én még csak rasel zsákról halottam!

Szia! Mosózsákot nagyobb hipermarketben szerintem lehet kapni, ahol a mosópor és társai vannak csak egy a baj szerintem ezzel (ha elolvasod a naplómat láthatod mit szívtam a manadoval):

Van benne so sok könnyű, lebegő szemecske, ezért mindenképp áztasd előre be (szerintem több napra is), A mosózsából nem szöknek a szemek, viszont az a kockázat, hogy a lebegő szemek is benne maradnak és a víz tetejét fogják díszíteni...
Javasolták nekem a mágnessel való tisztítást is meg az átmosás után vizesen az akváriumba pakolást. Utána levegőtlenítsd (pl. hurkapálcával megszurkálod). Bocs, ha ezeket már tudod, sajnos sok információ között nekem ez a lényegi dolog elveszett és utólag szembesültem a problémával...amikor már beleültettem...
 
Én konkrétan a J betűvel kezdődő és egy magánhangzót sem tartalmazó nevű, magát pingvinnel jelképező lakberendezős áruházban vettem a pénztárnál

Hosszan gondolkodtam, hogy az "i" mitől nem magánhangzó, de rájöttem, hogy ipszilon :D
 
(ha elolvasod a naplómat láthatod mit szívtam a manadoval)
Olvasom a naplódat és figyelemmel kísérem a "szenvedéseid" ha fogalmazhatok így és sokat tanultam belőle. Hurkapálca bekészítve, áztatás, mosás, mágnesezés.... mindenre felkészültem :)
Közben kaptam két méretben is mosózsákot........csak úgy a szekrényből! Mert egy angyallal lakom együtt! (y)
 
Ma megtörtént a Manado mosás. Köszönöm szépen a mosózsák nagyon jó ötlet volt, nagyban megkönnyítette a dolgomat. Miután a zsákból kiráztam a port, szinte alig kellett átmosni egy párszor.Most egy vödörben ázik és várja, hogy a helyére kerülhessen.
A kövekkel is haladtam, most már csak a kifőzés vár rájuk, elnyerték az akváriumba való méretüket.
F%25C3%25A9nyk%25C3%25A9p0293.jpg


A második kifőzést követően a szőlőtőkéről teljesen eltűnt a fehér hab. A vizet nem színezi, viszont egy kicsit zavarossá vált tőle a víz. Most kicseréltem rajta a vizet, kíváncsi leszek holnapra milyen lesz.
 
Egy kérdésem lenne! Az akvárium feltöltése előtt állok, az előző akváriumból maradt még Sera Bio nitrivec és Sera Aquatan. Kell-e beletenni a vízbe valamelyikből. Ugye az előző akváriumba csak sima kavicsos talaj volt, de ebbe már lesz JBL aquabasis plus éa manado is.
Egyszóval nem tudom tegyek bele vagy sem? (n)
 
Köszönöm a gyors válaszokat, akkor teszek bele! ;) Húúúú de hosszú délután lesz ez a mai! Már előre félek a manadotól, de a hurkapálca beélesítve:)
 
Vasárnap elkészült az akvárium, de csak most jutottam oda, hogy fényképeket is fel tudjak tölteni róla.
Röpke 6 órás művelet végén összeállt, amit szerettem volna. Az már az eszközök beszerzésekor kiderült, hogy olyan igazi növényes akvárium - mint amelyeket ezen a honlapon lehet megcsodálni - nem lesz belőle. Ahhoz még kell egy kicsit spórolgatnom, viszont remélem sokat tanulok majd belőle és ha minden jól megy őszre össze tudok állítani egy növényest. Szakmai leírást senki ne várjon tőlem, mert a növények is úgy lettek kiválasztva, amelyek a páromnak megtetszettek. Mégis sokat elnézett nekem az utóbbi hetekben! :) Sajnos a szűrőalkatrész még ezideig sem érkezett meg, ezért egyelőre belső szűrővel üzemeltetem.
Itt szeretném megköszönni mindenkinek, aki segített a Manadoval kapcsolatban. A hurkapálcika, mosózsák, hosszú csipesz, stb. nagyon sokat segített. Annak ellenére, hogy nagyon átmostam ezt a talajt, minden nap vékony por réteget tisztítok az akvárium üvegéről, illetve a mohákon is szépen látszik egy kis vékony barna réteg. A szőlőtőkén már másnapra megjelent a már sokat olvasott fehér "trutyi". Ha nem olvastam volna róla, hogy ez természetes most nagyon meg lennék ijedve.
De jöjjön néhány kép, szakmai dolgokról úgy sem tudok írni! :)

Variációk egyike:
P4220073.JPG


Nekikészülés:
P4230076.JPG


Sikerült a talaj elválasztása:
P4230078.JPG


Bekerült a tőke és a két réteget elválasztó kövek:
P4230091.JPG


És feltöltve a növényekkel:
P4230100.JPG


Egy nap múlva kicsit letisztulva, mint a lakás kis ékszere :)
P4250206.JPG


P4250210.JPG


P4250214.JPG


Szóval ide lőjjetek!!! a világítás, a növények, a szűrő miatt!! De mint a cím is elárulja, ez "egy kezdő kapálózása!" :D
 
Nekem is nagyon tetszik! Ha Szeged felé jársz szívesen adok pár szál ezt azt ;) Meg egy pár RC-t is ;) Sok sikert! Pár követ rakj még a fehér részbe össze vissza.
 
Húúú, de régen jártam erre! Már alig találtam a naplót :)
A héten múlt 30 napos az aki. Teljesen low tech üzemmódban üzemel, tápozás, co2 és minden hasonló dolog nélkül. Aminek nagyon örülök - és amire nem számítottam az ültetésnél - hogy a hátsó növények szép élénk pirosak és hozzák az új hajtásokat a levelek tövében. Egy időben szenvedtem a fehér foltokkal, melyek az üvegen jelentek meg, de többszöri üvegtakarítás után a jelenség teljesen eltűnt. Egy dolgot viszont már ilyen rövid idő alatt is megtanultam, SOHA TÖBBÉ MANADO!! Borzasztó, hogy egy hónap után is minden tele van barna porral. A szűrő takarításánál a mosdókagyló egy barna mocsárhoz hasonlít. Sajnos a fehér köves részt is belepte a barna trutyi. :(
Szeretném beindítani a tápozást. Viszont jelenleg nyoma sincs algának és nagyon félek tőle, hogy ha ilyen low tech körülmények között tápozni kezdek, akkor megjelenik az alga. Ezzel kapcsolatban hozzáértők segítségét kérném, hogy lehet-e tápozni. Pontosabban erre gondoltam tápozásként: Green Aqua Növény wellnesscsomag 250ml (10% kedvezménnyel) most csak -tól 5 103 Ft -ig 5 103 Ft - Green Aqua

Jó hír, hogy a tegnapi napon megérkezett végre a külső szűrő kerámiatengelye és a rotor. Már csak szűrőanyagot+csöveket, ki- és beömlőket kell hozzá vennem és végre kikerülhet a belső szűrés.

Most néhány kép: (a minőségért elnézést kérek)
P5250002.JPG


P5250003.JPG


P5250010.JPG


P5250006.JPG


És a barna Manado trutyi mindenhol :mad:

P5250011.JPG
 
Háááát, úgy néz ki nem vagyok egy rendszeres, napi posztoló felhasználó! :D Egy kicsit megváltozott az akvárium mióta utoljára erre jártam.
Az igazság az, hogy rá kellett jönnöm kevés a fényem azokhoz a növényekhez, amiket telepítettem. Bárhogyan is próbálkoztam sajnos mindig elhullajtották a leveleiket, a pirosak kifakultak, elszáradtak, hiába tápoztam. Ezért úgy döntöttem, hogy átalakítom teljesen low-tech akivá.
Eddig Szegeden vásároltam a növényeimet, de most eldöntöttem, hogy elmegyek a helyi kisállat kereskedésbe, ami növény ott, olyan körülmények közt megél, az szerintem nálam is megfog, ennyi fény mellett. A Manadoval sem voltam megelégedve, sajnos teljesen összeporolta a fehér kavicsos részt, ezért vettem 15 kg-nyi sódert és azt terítettem le.
Ami fejlesztést végre tudtam hajtani az egy szűrő csere volt. Sikerült vennem egy JBL e900-as külső szűrőt. Tudom, ez a szűrő méret is kicsi, éppen ezért is döntöttem a low-tech iránynál.
Felteszek néhány (telefonos) képet. Az akvárium jelenleg 1 hónapja működik ebben a formában és eddig minden rendben van. A bal oldali növény kifejezetten szereti a körülményeket, tele van friss hajtásokkal. A szőlőágat minden vízcserénél kiveszem és a mohát zuhany alatt kimosom, mert kicsit megragad benne a trutyi.
Néhány adat:
tápozás: Hétfő/szerda/péntek 2,5 ml Micro/Macro ; hétfőtől-péntekig napi 2,5 ml easycarbo
világítás: 14-22 h (2x18 W)
Vízcsere: heti 50%
20131111_202250.jpg


20131111_202437.jpg


20131111_202730.jpg
 
Szia

Az első elrendezéshez képest nagy változás történt. Érdekes az a gyökér forma:)o_O számomra egy kicsit talán klasszikus halas formát öltött így az akid..
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére