• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Egy kezdő kapálózása

Ja! Jövőhéten szabadságon leszek és végre lejutok Szegedre. Már kinéztem az akváriumot, aztán szépen lassan hátha a többi kelléket is be tudom szerezni hozzá. A szőlőtőkéknek addig úgy is jót tesz egy kis ázás.
 
Szerintem is elso korben egy szep low tech akváriumot kellene csinalni, de legalabb is mukodot, hogy legyen idod belemerulni. Aztan lehet ra kolteni jo sokat. Most egy jo szurot vegyel elso korben mert anelkul nem fog menni.
Igen most ezen dolgozom gőz erővel. Kaptam üzenetben egy kis segítséget a Fluval 203as szűrő tengelyével kapcsolatban, úgyhogy még arról sem mondtam le.
 
Nos! Ma megvettem az akvárium állványt, egy szép kis komódot és holnap megyek az akváriumért. Az mennyire probléma, hogy a komód 70 cm hosszú az akvárium 80 cm lesz?! Így 5-5 cm le fog lógni mind két szélén. Ha ez gond, akkor még be kell szereznem egy vékony bútorlapot a tetejére.
 
Nos! Ma megvettem az akvárium állványt, egy szép kis komódot és holnap megyek az akváriumért. Az mennyire probléma, hogy a komód 70 cm hosszú az akvárium 80 cm lesz?! Így 5-5 cm le fog lógni mind két szélén. Ha ez gond, akkor még be kell szereznem egy vékony bútorlapot a tetejére.

Az nagy gáz! Feltétlenül szerezz be egy lapot alá. És ne is olyan vékonyat!
 
Az nagy gáz! Feltétlenül szerezz be egy lapot alá. És ne is olyan vékonyat!

Köszönöm, valahogy sejtettem! Akkor el kell mennem a bútorlap szabászatba egy 80x40-es lapot vágatni.

Sajnos a Fluval szűrő project befulladt, mert nem találtam sehol sem hozzá alkatrészt. Viszont az alábbi szűrőkre alkudozom:
Eheim prof. 2026 15.000.-
JBL e700 20.000.-
Eheim prof. 2071 22.000.-

Melyiket lenne érdemes megvenni? Én a 2026-os felé húzok és bevallom őszintén az ár miatt.

JA! A JBL vadonatúj, még soha nem volt használva, gyári csomagolásban.
 
Köszönöm, valahogy sejtettem! Akkor el kell mennem a bútorlap szabászatba egy 80x40-es lapot vágatni.

Sajnos a Fluval szűrő project befulladt, mert nem találtam sehol sem hozzá alkatrészt. Viszont az alábbi szűrőkre alkudozom:
Eheim prof. 2026 15.000.-
JBL e700 20.000.-
Eheim prof. 2071 22.000.-

Melyiket lenne érdemes megvenni? Én a 2026-os felé húzok és bevallom őszintén az ár miatt.

JA! A JBL vadonatúj, még soha nem volt használva, gyári csomagolásban.

Figyelj arra, hogyha sokat áll, akkor lehetnek folyásos tünetek. Szűrőanyag jön vele?
 
Akkor érdemes lenne a vadiújat megvenni? Gondolom annak még nem számít, hogy mennyit állt.

Az újra tuti van garancia és a szűrőanyagokkal sem kéne pepecselni (mert ugye a használtat célszerű előtte sütőben fertőtleníteni...)
 
2026 elég olcsó persze ki tudja hány éves. Nekem 2026 van és nagyon meg vagyok elégedve vele. 5éve gyűröm de sztem még kiszolgál vagy 5 évig.
 
Igazából nem azért kell alá egy akkora lap, mint az akvárium, hogy le ne essen, hanem azért, hogy védje a sarkait és az élét, amik nagyon sérülékenyek.
 
Igazából nem azért kell alá egy akkora lap, mint az akvárium, hogy le ne essen, hanem azért, hogy védje a sarkait és az élét, amik nagyon sérülékenyek.

Ennél azért többről van szó... Feltöltve az akksi van, vagy 200 kiló. Azt azért rendesen alá kell támasztani, kis mozgás is elég, hogy elrepedjen...
 
Annyit írnék hozzá, hogy nekem van már külső szűrő, aki, lámpa, fűtés, bútor és így is alsó hangon 50 000-be lesz az átnyergelés halasból növényesbe ( és ebben még a növények és halak ára nincs benne).
 
Annyit írnék hozzá, hogy nekem van már külső szűrő, aki, lámpa, fűtés, bútor és így is alsó hangon 50 000-be lesz az átnyergelés halasból növényesbe ( és ebben még a növények és halak ára nincs benne).

Na és a co2 rendszert még nem is említetted;):)
 
És ne felets ek valami puhát tenni az aki alá! Pl. Polifoam
Pont ma találtam édesanyám polifomjára! Úgy döntött felajánlja a jó ügy érdekében, bár nem volt választása :D

Annyit írnék hozzá, hogy nekem van már külső szűrő, aki, lámpa, fűtés, bútor és így is alsó hangon 50 000-be lesz az átnyergelés halasból növényesbe ( és ebben még a növények és halak ára nincs benne).
Ez már nekem is kezd körvonalazódni! Nem tudom mi fog ebből kialakulni, de igyekszem, hogy a pénztárca és a családi béke közti egyensúly nehogy felboruljon:)
 
Kicsit eltűntem az éterben, de a háttérmunkálatok folytak tovább. :D Úgy néz ki vasárnapra össze áll az akvárium, legalábbis én így tervezem. A szűrőn kívül már minden meg van. Egy Fluval 203-as szűrőt szereztem, aminek törött a kerámia tengelye és még sajnos nem érkezett meg a megrendelt alkatrész. :( Addig marad egy belső szűrő ideiglenesen.
Táptalajnak JBL aquabasis plust, míg talajnak JBL Manadot vettem. Természetesen miután megvettem a Manadot utána olvastam el Szacsi84 naplóját, hogy mennyire szuperul formálható talaj :devil: , de már marad ez! Viszont a naplójából tanulva hurkapálcát már beszereztem egy köteggel! :)

Megvásároltam az akváriumot is. Végül is egy 112l-es 80*35*40-es akváriumra esett a választás. Sajnos világítás téren spórolnom kellett és nem tudtam megvenni, amit szerettem volna, így egyelőre a gyári tetőt fogom használni, egy kis tükör fóliával megspécizve. Tudom, hogy 2*18W semmire sem elég, vagyis növényes akváriumba biztos nem, de ha a családi béke és az akvárium között kell választani, akkor inkább békeidőben gyűjtögetek még egy kicsit tovább! :D

Aminek nagyon örülök, hogy a szőlőtőkék nagyon szépen áznak. Már lent maradnak az alján a lábasnak, igaz még a hét elején egy kis fehér színű hab úszott a lábas tetején, de mára ez is egye csökkenni látszik és ahogy olvasgattam ez normálisnak mondható. Viszont a vizet már nem színezi, de aminek jobban örülök, hogy édesanyám kertjéből van és nem került semmibe!

A hételeji állapot
F%C3%A9nyk%C3%A9p0271.jpg


És itt készül a finom szőlőtőke leves! :D (második kifőzés)
F%C3%A9nyk%C3%A9p0272.jpg


És a kész termék leszűrve.
F%C3%A9nyk%C3%A9p0276.jpg


Megvettem a köveket is a helyi tüzépen. Lávakövet vettem kb. 7 kg-t 500 Ft-ért, mert a raktárosnak nem volt kedve elgyalogolni a mázsáig, így adott egy papírt, hogy a kövek súlya 2 kg. Néha a lustaság kifizetődő! :D (egy másik valakinek) Még egy kis kalapácsolás vár rájuk, hogy igazán "konyhakészek" legyenek.

F%C3%A9nyk%C3%A9p0279.jpg


Nos! Hirtelen ennyi, most éppen ebben a fázisban van az akváriumom!
 
Szia! Szépek nagyon a szőlőtőkék! Ha már ilyen pedánsan ki is főzted őket, szerintem tedd ugyanezt a lávakövekkel is! Én is kifőzök mindent, ha másért nem, hát a lelki békémért.
A Manado-val valóban nem lehet nagy hegyeket formálni, de azért pár centiméteres emelkedést még elbír. Viszont én nagyon féltem, hogy nem tudom majd kezelni, de őszintén szólva meg vagyok vele elégedve. Egy tippet ha szabad adnom: szerezz be mosózsákot a Manado mosásához. Ez egy zipzáras tasak ami sűrű hálóból készül. A szemcsék pont nem férnek át rajta, így még szárazon egyszer szitaként funkcionál, vagyis ki lehet rázni a port belőle, utána pedig sokkal hamarabb és kevesebb vízzel tisztára mosható.
További sok sikert és kitartást az akváriumhoz!
 
szerezz be mosózsákot a Manado mosásához.
Köszönöm! Természetesen még vár rájuk egy jó kis kifőzés, csak még lábas méretűre kell kalapácsolnom! Viszont ilyen mosózsákot hol lehet kapni? Én még csak rasel zsákról halottam!
 
Köszönöm! Természetesen még vár rájuk egy jó kis kifőzés, csak még lábas méretűre kell kalapácsolnom! Viszont ilyen mosózsákot hol lehet kapni? Én még csak rasel zsákról halottam!
Hát szerintem elég sok helyen lehet kapni. Ha megkérdezel egy hölgyet a családban, egyből tudni fogja miről beszélsz. Ebbe szoktak kényesebb ruhákat tenni, és úgy be a többi közé a mosógépbe. Én konkrétan a J betűvel kezdődő és egy magánhangzót sem tartalmazó nevű, magát pingvinnel jelképező lakberendezős áruházban vettem a pénztárnál 300 Ft-ért:)
 
Back
Oldal tetejére