• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Egy kezdő kapálózása

!!!!SEGÍTSÉGET SZERETNÉK KÉRNI!!!!


Már a szűrők takarítása topicba is írtam, de hátha itt olyanok is olvassák, akik ott nem. Szóval van egy JBL cristalprofi e900as külső szűrőm, ami most 20-án lesz még csak három hónapos. Újonnan vettem és eddig semmi probléma nem volt vele, szépen halkan működött. Viszont egy ideje minden ok nélkül elkezdett zörögni, amire kezdetben megoldást jelentett, ha kihúztam a konnektorból és újra indítottam. Kb. egy hete viszont már semmi nem segít, tegnap este már odáig jutottam - mivel egy légtérben alszunk az akival - hogy ki kellett húznom, mert nem tudtunk aludni tőle. Szombaton teljes takarítást tartottam, átmostam a szivacsokat, a csöveket, a csatlakozókat, egyszóval mindent. Aztán vasárnap néhány órára beáztattam a rotort és a tengelyt ecetbe, hátha vízköves, majd az ecettel átmostam mindkettőt, teljesen tisztára, de semmi változás. A tengelyt átnéztem, nem sérült, nem görbe, szemmel láthatóan semmi baja.
A szűrő mégis olyan hangot ad ki, mintha a tengely folyamatosan szántaná az oldalát vagy mintha egy csiga lenne beszorulva és azt folyamatosan forgatja. Hangosan zörög.
Nagyon el vagyok keseredve! :cry:
A szűrő még garis, de neten keresztül rendeltem és mire visszaküldöm és megjárja a szervizt addig tönkremegy az aki szűrés nélkül. Hátha valakinek volt hasonló gondja és megoldható házilag. Már arra is gondoltam, hogy venni kellene új rotort tengellyel, de sajnos ahhoz is utaznom kell, mert nálunk nincs hasonló üzlet.

Minden ötletet szívesen veszek és előre is hálásan köszönöm!!
 
Nem lehet levegős?!
Nem lehetséges,hogy levegő jutott a rendszerbe miközben este levegőztettél?
Üzem közben próbáltad oldalra megdűteni,mozgatni és úgy sem halkult el?
 
Nem lehet levegős?!
Nem lehetséges,hogy levegő jutott a rendszerbe miközben este levegőztettél?
Üzem közben próbáltad oldalra megdűteni,mozgatni és úgy sem halkult el?
Nekem nincs levegőztető beszerelve az akiba. A takarítás után meg szoktam egy kicsit "lökdösni" akkor szépen jönnek is ki a levegő buborékok. Most viszont, hogy írtad kipróbáltam és olyan mintha lötyögne benne a víz, ott a rotor magasságában, de levegő bubi nem jön. Lehetséges, hogy azért lötyög mert levegős és ezért zörög, mert lötyög? De hogyan lehet légteleníteni?
 
A levegősödés lesz a gond! Már csak azt szeretném tudni, hogy hogyan lehet levegőtleníteni. Ahogy megdöntöttem egy párszor csak jött ki belőle légbuborék, de még mindig hallom, ahogy csobog benne a víz.
 
Nézd meg a csapokat, én jártam úgy hogy ott szívott levegőt a rendszer. Kiráztam a levegőt és kb fél egy óra múlva megint levegő volt benne és arra keltem, hogy köpködi a levegőt a szűrő az akváriumba és csobog.Hajnal 4 körül fogtam neki nyomozni és kicserélni a csapot :mad:
 
El tudod dűteni egy kicsit?
Ha igen dűtsd el és ha jön levegő várj egy kicsit majd ha elcsendesedik
állitsd vissza és fülelj!
Ha nem fog zörögni akkor sikeresen kilégtelenítődött
ha zörög egy idő után akkor valahol levegőt szív be!
 
Nézd meg a csapokat, én jártam úgy hogy ott szívott levegőt a rendszer. Kiráztam a levegőt és kb fél egy óra múlva megint levegő volt benne és arra keltem, hogy köpködi a levegőt a szűrő az akváriumba és csobog.Hajnal 4 körül fogtam neki nyomozni és kicserélni a csapot :mad:
Most már egyre valószínűbb az amit írtok, hogy levegőt szívhat be valahonnan, mert hiába rázom ki a levegőt belőle, mindig ugyanannyi marad benne. Az mit jelent, hogy kicserélni a csapot? Melyik csapra gondolsz?
 
Most már egyre valószínűbb az amit írtok, hogy levegőt szívhat be valahonnan, mert hiába rázom ki a levegőt belőle, mindig ugyanannyi marad benne. Az mit jelent, hogy kicserélni a csapot? Melyik csapra gondolsz?
A szívó oldalon szed le a csövet, igazítsd meg a csapnál, ha úgy látod vágd vissza a tömlőt, mozgasd meg a csapot, pucold ki, ha szükséges kend meg.
Most nézem hogy ezen nincs is csap :( Akkor a cső csatlakozást mindenképp bontsd le és ellenőrizd, hogy megfelelő e az illeszkedés és a cső. A Közös csap körül gondolom van valami tömítés, azt alaposan pucold le ha van pl szilikonzsírod akkor lehet azzal óvatosan be is kenheted a tömítést. A cső befolyó csatlakozásánál is ellenőrizd a csövet. Kb ennyi ötletem van hirtelen. Remélem megoldódik ezzel a probléma.
 
Esetleg ha a fejtömítésnél szív levegőt, akkor arra átmenetileg megoldás lehet, ha a szűrő tetejére súlyt raksz.
 
Köszönöm az ötleteket mindenknek a levegősödéssel kapcsolatban!!!!!

Megvan a probléma forrása!! Ezen a vonalon elindulva, a szűrő 25szöri szétszerelése után vettem észre, hogy a legfelső szűrőkosár tömítőgyűrűje hiányzik. Valószínű a legutolsó szűrő takarítás közben valahogy "eljátszottam". :( Valószínű így nem tud annyi vizet felszívni és ezét csobog. Szerencsére találtam egy üzletet és már meg is rendeltem az újat.
Viszont nem értem, hogy hova tudott eltűnni egy akkora négyzet alakú tömítés, de sajnos eltűnt.

Még annyi segítséget szeretnék kérni, hogy ilyen formában működtethetem-e a szűrőt? Lesz-e valami baja, ha így hagyom, hogy nem dolgozik teljes kapacitással? Lehet addig vissza kellene szerelnem a belső szűrőt?
 
Én anno mikor vettem, akkor nem volt a gyári dobozba benne ez a tömítő jeleztem az üzletnek, és persze küldtek egyet postán. Ezt én nem vártam meg és megoldottam, úgy hogy lemértem, mekkora tömítés kéne és fbs-ből megcsináltam. Kinyomtam egy üveglapra az fbs-t téglalap formára reggel egy pengével leszedtem és már volt is tömítésem. Mikor megjött az új, be se raktam csak három hónap múlva szűrőtakarításkor.:D
 
Én anno mikor vettem, akkor nem volt a gyári dobozba benne ez a tömítő jeleztem az üzletnek, és persze küldtek egyet postán. Ezt én nem vártam meg és megoldottam, úgy hogy lemértem, mekkora tömítés kéne és fbs-ből megcsináltam. Kinyomtam egy üveglapra az fbs-t téglalap formára reggel egy pengével leszedtem és már volt is tömítésem. Mikor megjött az új, be se raktam csak három hónap múlva szűrőtakarításkor.:D
Ezen már én is gondolkodtam, mondtam is a páromnak, hogy szerintem már a kezdetek óta nincs benne. Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy takarításnál nem vettem észre egy ekkora tömítést, amint kipotyog. Bár akkor talán már a kezdetek óta zörögnie kellene. Nem tudom, már nagyon sokat gondolkodtam rajta, hogy mikor tűnhetett el.
Köszönöm az ötletet, holnap megpróbálom én is megcsinálni, mert csak hétfőre jön meg a rendelés.
 
Back
Oldal tetejére