• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Easy-Life folyékony növénytáp

  • Sziaszto. észrevételem van a profitoról.
, színezi a,vizet, eleg rendesen. Napi lebontásban tolom egy low-tech 100-asba, és komolyan színezi,:/
Mit kezdjek vele?
Szén, ilesmyi a tápanyagot is felfogná nem? Akkor ezt kilőttem.....
Valami más megoldás a táp - váltáson kívül?
 
  • Sziaszto. észrevételem van a profitoról.
, színezi a,vizet, eleg rendesen. Napi lebontásban tolom egy low-tech 100-asba, és komolyan színezi,:/
Mit kezdjek vele?
Szén, ilesmyi a tápanyagot is felfogná nem? Akkor ezt kilőttem.....
Valami más megoldás a táp - váltáson kívül?
Szia!
Mennyi adagolsz pontosan napi szinten? Nem szabadna eszméletlenül színeznie, szerintem. Legalábbis nálam ebből nem volt probléma.
 
  • Sziaszto. észrevételem van a profitoról.
, színezi a,vizet, eleg rendesen. Napi lebontásban tolom egy low-tech 100-asba, és komolyan színezi,:/
Mit kezdjek vele?
Szén, ilesmyi a tápanyagot is felfogná nem? Akkor ezt kilőttem.....
Valami más megoldás a táp - váltáson kívül?
A szént azért ne lődd ki teljesen, én is használom, plusz vasat adagolok.
Másik dolog a szín ellen a Seachem Purigen, az viszont nem nyúl hozzá a táphoz, így plusz vas se kell.
 
  • Sziaszto. észrevételem van a profitoról.
, színezi a,vizet, eleg rendesen. Napi lebontásban tolom egy low-tech 100-asba, és komolyan színezi,:/
Mit kezdjek vele?
Szén, ilesmyi a tápanyagot is felfogná nem? Akkor ezt kilőttem.....
Valami más megoldás a táp - váltáson kívül?
Menyit adagolsz? Milyen gyakran és mennyi vizet cserélsz?
 
Bocsi elfelejtettem leírni
Easy carbo+ pro-fito
A gyartó által írt adagot bontom Napi adagolással. 100L hez.
Co2 nincs még. :/

Het 2X 20% vizcsere.

A Purigenre én is gondoltam már. Lehet kiprobálom ha visszajöttem nyaralásból.
 
Annyit még.
Gondolom nem lényeg, de a csepegtetős tubus nálam nem nyert úgyhogy fecskendővel nyomom szépen lassan, a pick up-om flow-jába, igy szépen eljut azonnal mindenhová:)
 
Bocsi elfelejtettem leírni
Easy carbo+ pro-fito
A gyartó által írt adagot bontom Napi adagolással. 100L hez.
Co2 nincs még. :/

Het 2X 20% vizcsere.

A Purigenre én is gondoltam már. Lehet kiprobálom ha visszajöttem nyaralásból.
Az napi hány ml-t jelent?
 
Egy másik, talán fontos kérdés: mi van az aksiban? Fa esetleg?
Nálam a nano-ban napi 0.6ml megy, semmiféle színezést nem látok.
Jah, majd el felejtem, nálam van benne egy Redmoor fa is. :)
 
Átszámolva, napi lebontásban gyári adagolás dupláját adagoltam. 200l/5ml/nap nem volt elszíneződés. Igaz 250ml Seachem Purigen is van a rendszeremben.
Ott valahol más bibi lehet.
 
Nekem van benne egy szőlőtőke. December ota van benne, az elején pár hétig szinezett, de azóta semmi, most, mióta tápozok, azóta kezdődött. Most készülök szűrést cserélni, tervezem vele a Seachem Purigen használatát, illetve lehet ki is veszem a fát, utána meglátom mi a helyzet.
De ha tényleg senki nem tapasztalt ilyet akkor lehet hogy tenyleg máshol van a kutya elásv. :/
Köszi az infókat!
Amúgy 2ml/100l/nap. Szóval ahogy nézem túlzásba nem viszem:)
 
Nekem van benne egy szőlőtőke. December ota van benne, az elején pár hétig szinezett, de azóta semmi, most, mióta tápozok, azóta kezdődött. Most készülök szűrést cserélni, tervezem vele a Seachem Purigen használatát, illetve lehet ki is veszem a fát, utána meglátom mi a helyzet.
De ha tényleg senki nem tapasztalt ilyet akkor lehet hogy tenyleg máshol van a kutya elásv. :/
Köszi az infókat!
Amúgy 2ml/100l/nap. Szóval ahogy nézem túlzásba nem viszem:)
Én is 2ml/100l/nap de nálam sem szinez. Igaz 100ml purigén is ott figyel a szűrőben. De használtam szenet próbaként, amit a Tetratec szűrővel kaptam, azzal is színtelen volt a víz.
 
Igazság szerint kb még 3 napig számít a jelenlegi állapot utána valtoznak a dolgok, szűrő csere és világítás csere van tervben. Szóval utána többet tudunk majd:)
addig is köszi az infókat, tapasztalatokat:)
 
Megoldódott a dolog:)
Eltel több mint egy hét, azóta 2 vizcsere, és nem látok szineződést a vízben. Valami más lehetett, de remelem sose tudom meg mi, és nem jön többet a tank közelébe:)

:)
 
Sziasztok!
Easy life carbo vagy Neptun liqui carbo? Az utóbbit ajánlottak egy debreceni üzletben. Esetleg van valakinek tapasztalata a Neptun termékkel kapcsolatban? Állítólag jobb...
 
Sziasztok!
Easy life carbo vagy Neptun liqui carbo? Az utóbbit ajánlottak egy debreceni üzletben. Esetleg van valakinek tapasztalata a Neptun termékkel kapcsolatban? Állítólag jobb...

Mindegyiket használtam, és mindegyik carbo :) Szerintem azt vedd, amelyik olcsóbbra jön ki. A liqui carboval az volt a bajom (de ez szubjektív), hogy nagyon kicsi kiszerelésben tudtam csak beszerezni.
 
Köszönöm a választ! Vörös szín fokozására kellene ezért vettem egy üveggel.
Megpróbálom a gyári adagolást én is és meglátom majd hogy alakul.
 
Back
Oldal tetejére