• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY ADA Style bútor

Tényleg szép lett, gratulálok!

Mivel nekem is ott áll a szobában az összecsapolt MDF bútor, faggatlak egy kicsit. ;)

(bár még pár hét kell, hogy elvigyem fényeztetni. Az enyém kicsit bonyolultabb. Nagyobb, fentről jönnek majd a szűrőcsövek, és minden berendezésnek kialakítom a helyét előre. Ezért fényezés előtt teljesen komplettre összeállítom benne a technikát, majd újra szétszedem. Így remélem utólag nem kell faragnom majd rajta.)

Végülis akkor ez úgy készült, hogy Te szépen eldolgoztad az illesztési hibákat és úgy vitted el a fényezőhöz. Ő pedig alapozta majd festék került rá és végül egy lak réteg? Gondolom minden fázis után kicsit visszacsiszolják, ugye?

Ne haragudj, hogy megkérdezem, de milyen jellegű hiba volt, aminek a javítását kéreted? Mindig zavarban vagyok a mesteremberek előtt, hogy mit „szabad” kifogásolnom és mit nem. :confused:

Ez végülis milyen színű? Fehérnek látszódik a fényképen.

A selyemfényűre és a mattra tudnak mutatni mintát a helyszínen? Én mattat szeretnék, de igazából nem látom magam előtt a végeredményt, mert nem értek hozzá.

És az utolsó kérdésem: Szerinted RAL skálából lehet választani? Lesznek fémből készült cuccok is az aksihoz/szekrényhez amit porfestetni fogok, tuti lenne, ha nagyjából azonos lenne a színük.

update:

Még egy kérdésem mégis van. A végeredmény milyen vastagságú, mérhető, vagy annyira azért nem vastag? Azért kérdezem, mert az ajtóknál (nekem kettő lesz) 1-1mm-el szabattam csak kisebbet, mint amekkora helyre kerülnek. Sajnos még ennyi sem lett a különbség a végeredményen. A két ajtó középső élei miatt, duplán nő a szélesség a szekrényhez képest. Tudom zagyván írom, de talán érthető. Ráadásul egy lélegzetvételnyi rés is kell a két ajtó közé, hogy ki tudjam nyitni.
Tehát ha pl 1 mm-el még „megnőnek” fényezés után, akkor már lehet, hogy kicsit hülyén néznének ki. Nem tudom, hogy lemarjak-e az egyikből egy picit. (mert ugye azzal meg azt kockáztatom, hogy nem lesz szép az éle, ha elbénázom).
 
Na menjünk sorjában, ez elég sok kérdés, kifelejteném, ha nem így tennék... Pirossal a válaszok!

Tényleg szép lett, gratulálok!

Mivel nekem is ott áll a szobában az összecsapolt MDF bútor, faggatlak egy kicsit. ;)

(bár még pár hét kell, hogy elvigyem fényeztetni. Az enyém kicsit bonyolultabb. Nagyobb, fentről jönnek majd a szűrőcsövek, és minden berendezésnek kialakítom a helyét előre. Ezért fényezés előtt teljesen komplettre összeállítom benne a technikát, majd újra szétszedem. Így remélem utólag nem kell faragnom majd rajta.)

Végülis akkor ez úgy készült, hogy Te szépen eldolgoztad az illesztési hibákat és úgy vitted el a fényezőhöz. Ő pedig alapozta majd festék került rá és végül egy lak réteg? Gondolom minden fázis után kicsit visszacsiszolják, ugye?
Ez így történt, gitteltem, ő pedig alapozta / fényezte / lakkozta. A lakkozás nem feltétlenül szükséges, mert ezeknek a PU festékeknek elég kemény a felülete. A nagyon nagy igénybevételű helyeknél szükséges a lakk.

Ne haragudj, hogy megkérdezem, de milyen jellegű hiba volt, aminek a javítását kéreted? Mindig zavarban vagyok a mesteremberek előtt, hogy mit „szabad” kifogásolnom és mit nem. :confused:
Dehogy haragszom, bele voltak esve a festékbe száradás előtt apróbb szennyeződések, amik persze utána beleszáradtak, kb 10 gombostűfejnyi helyen.

Ez végülis milyen színű? Fehérnek látszódik a fényképen.
RAL7035 világosszürke

A selyemfényűre és a mattra tudnak mutatni mintát a helyszínen? Én mattat szeretnék, de igazából nem látom magam előtt a végeredményt, mert nem értek hozzá.
Többtíz négyzetméternyi kész munkájuk van a selyemfényűtől a magasfényűig bezárólag, én megnéztem vagy 10nm-nyi munkát mielőtt otthagytam, és hibátlan volt, csak nekem nem volt szerencsém...

És az utolsó kérdésem: Szerinted RAL skálából lehet választani? Lesznek fémből készült cuccok is az aksihoz/szekrényhez amit porfestetni fogok, tuti lenne, ha nagyjából azonos lenne a színük.
Fentiekből láthatod, hogy lehet, de nem scak RAL, hanem NCS-ből is lehet.

update:

Még egy kérdésem mégis van. A végeredmény milyen vastagságú, mérhető, vagy annyira azért nem vastag? Azért kérdezem, mert az ajtóknál (nekem kettő lesz) 1-1mm-el szabattam csak kisebbet, mint amekkora helyre kerülnek. Sajnos még ennyi sem lett a különbség a végeredményen. A két ajtó középső élei miatt, duplán nő a szélesség a szekrényhez képest. Tudom zagyván írom, de talán érthető. Ráadásul egy lélegzetvételnyi rés is kell a két ajtó közé, hogy ki tudjam nyitni.
Tehát ha pl 1 mm-el még „megnőnek” fényezés után, akkor már lehet, hogy kicsit hülyén néznének ki. Nem tudom, hogy lemarjak-e az egyikből egy picit. (mert ugye azzal meg azt kockáztatom, hogy nem lesz szép az éle, ha elbénázom).
Erről nincs infóm, hogy milyen vastag. :( Ezt ők a megadott kontakton el tudják mondani. Megmondom őszintén az 1mm nagyon nagyon kevés. A tonnányi lamináltbútorom amit eddig csináltam alaphangon 3mm-es (teljes) hézaggal készülnek, tehát ajtónként -1,5mm. Ha neked a totál hézagod 1mm, az minden bizonnyal kevés lesz, ha a totál 2 akkor határeset, de a festés valóban rá fog tenni sztem úgy 0,5mm-t. De ne aggódj, ezek egy épületben vannak egy asztalosműhellyel, és szerintem meg tudják ezt oldani. Amúgy ezt egyszerűen ki tudod tesztelni, feltornászod a vasalatot, és felrakod helyére az ajtókat. Ha rossz, most azonnal látni fogod, és akkor a vasalat ellenoldalán még tudsz vágatni. Nekem alul felül 2mm hézag van (tehát totál 4), az ajtó mivel 1 van ezért pont akkora mint a szekrény.
 
  • Like
Reactions: TZ
Felkerült az ajtó :)


8yhunu4e.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Köszi a részletes választ! Közben én is felszereltem az ajtókat. Szűkebb a „rés”, de nekem igazából tetszik így. Olyan keveset kellene leszedni, hogy azt lehet nem merem megkockáztatni.

Viszont az elejétől kezdve zavart egy részlet, amit most még talán tudnék korrigálni. A „homloka” kicsit beljebb van, mint az ajtók, mivel ugye kell egy kis rés oldalról is az ajtók és a szekrény közé, az anyagok meg egyforma vastagok. Így összeszerelés után már csak azt tudom csinálni, hogy egy 1mm vastag fa lemezt szemből felragasztanék a szekrény homlokára. Az éleket szépen megmunkálnám természetesen.

Szerintetek megpróbáljam, ha érzek hozzá kedvet? Vagy okozhat ez valami problémát amit nem látok most magam előtt?
 
Szia!
Egy nagyon fontos problémát okozhat! A fa élő anyag, még kivágta után is, szárad, mozog, stb. Az is nagyon nagy odafigyelést igényel, hogy MDF és MDF illesztése tökéletes legyen, és ne repedjen be, ugye 45°-os illesztésekkel lehet ezt elérni. De sajnos amit ráragasztanál, az már egy külön anyag. Egy próbát megér, de igazából én konkréten le**arnám, és teszem is ezt a saját bútoromnál. Engem nem zavar, de valszeg azért mert ezt a kezdetektől tudtam.

Szóval próba szerencse, de én látok benne rizikót.

Üdv
 
  • Like
Reactions: TZ
Köszi! Azért bosszant picit, mert én is tudtam az elejétől. Csak akkor még ezer másik részletre is figyeltem, így nem gondoltam arra, hogy mennyivel egyszerűbb lett volna ezt a pici toldást a „homlok” mögött elvégezni (és persze ennyivel nagyobb tetőt használni.).

BBálint, látom alul azért kihoztad az ajtó síkjáig. ;)
 
Köszi! Azért bosszant picit, mert én is tudtam az elejétől. Csak akkor még ezer másik részletre is figyeltem, így nem gondoltam arra, hogy mennyivel egyszerűbb lett volna ezt a pici toldást a „homlok” mögött elvégezni (és persze ennyivel nagyobb tetőt használni.).

A legegyszerűbb 16 vagy18-as MDF-ből csinálni az ajtót, és 19-es MDF-el a bútort ;)
 
Szép lett!! Csak annyit kérdeznék, (ha tudod) hogy festés előtt lett-e szórógittezve, vagy csak alapozó-fedő-lakkréteget kapott?
 
Szép lett!! Csak annyit kérdeznék, (ha tudod) hogy festés előtt lett-e szórógittezve, vagy csak alapozó-fedő-lakkréteget kapott?

Szia, köszi! :) A gittelést én csináltam kétkomponensű gittel. Alapozva lett, de olyan poliuretán alapozóval ami ugyanúgy csiszolhato, sőt kell is finomra csiszolni. Utána festés és lakk.

Üdv


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Cirka 3 hét használat után elmondhatom, hogy a festés lakkozás jól vizsgázott. Nagyon jól takarítható a dolog, és nem reagál a vízre, pedig volt hogy elázott a teteje... De semmi gubanc!
Szóval fogjon bele mindenki aki valami szépre vágyik, a bútorlap nem pálya ehhez képest.

Üdv
 
Cirka 3 hét használat után elmondhatom, hogy a festés lakkozás jól vizsgázott. Nagyon jól takarítható a dolog, és nem reagál a vízre, pedig volt hogy elázott a teteje... De semmi gubanc!
Szóval fogjon bele mindenki aki valami szépre vágyik, a bútorlap nem pálya ehhez képest.

Üdv
Többször átolvastam a beszámolódat és beszippantott a dolog! :D
Elkezdtem tervezgetni a bútoromat és lenne egy kérdésem. Gittelés előtt vagy után, festés előtt került lakkréteg rá? Köszönöm!
 
Többször átolvastam a beszámolódat és beszippantott a dolog! :D
Elkezdtem tervezgetni a bútoromat és lenne egy kérdésem. Gittelés előtt vagy után, festés előtt került lakkréteg rá? Köszönöm!

Szia! Elsoszoris sok sikert!!!
A belső felületeket lakkoztam natúr a fára, mert azok nem lettek festve. :)
 
Szia! Elsoszoris sok sikert!!!
A belső felületeket lakkoztam natúr a fára, mert azok nem lettek festve. :)
Értem!!! ;)
Lassan kezd összeállni a kép :D de azért még lehetnek kérdéseim, ha nem zavarlak velük.
Még elméleti (rajzolás, számítás) síkon mozgok a bútorral is, de valahol el kell kezdenem!
 
Értem!!! ;)
Lassan kezd összeállni a kép :D de azért még lehetnek kérdéseim, ha nem zavarlak velük.
Még elméleti (rajzolás, számítás) síkon mozgok a bútorral is, de valahol el kell kezdenem!

Persze! Nyugodtan kérdezz ha van valami! ;)
 
Back
Oldal tetejére