• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Dekorfólia a háttérüvegen

Ragasztós nem jó, mert felragasztva a fólia ragasztós felülete fog látszani a frontüveg felől.

Ez így nem egészen igaz, mert akkor sokunknál láthatnád ezt.
Itt a kivitelezéssel van a gond, ezt tapasztalatból mondom bátran, hiszen eddig több száz m2-t ragasztottam már fel.
Semmi ilyen probléma nincs a megfelelő minőségű (nem feltétlenül a drága) öntapadós fóliákkal.
Egy kis tanács a felragasztáshoz:
- felület előkészítése: üveg tisztítása, én az alkoholos ablaktisztítót szeretem (nem fogyasztani :)), ha makacsabb szennyeződés is van rajta pl. vízkő, azt ecettel könnyedén el tudod távolítani.
- a méretre vágott fóliát eltávolítani a hordozófelületről.
- a fólia ragasztós felületét egyenletesen a finoman porlasztott üvegtisztítóval (itt is az alkoholos jobb, de másik is jó) benedvesítem.
- ezután felhelyezni a felületre, mivel a fóliát "benedvesítettük" nagyon könnyen igazítható, elcsúsztatható a felületen
- az elhelyezés után középről két oldalra simítom finoman a fóliát, először óvatosan, mert könnyen csúszik. Ezt a műveletet több eszközzel is elvégezhetjük, én egy plasztik kártyát használok, amire teszek egy vékony rongyot, és az élével finoman rásimítom.
- a simítás közben figyeljünk a légbuborékokra, de ezzel a technikával ezek könnyen kisimulnak (nem kell a végtelenségig simogatni, a művelet közben látod amint a folyadék kinyomul a fólia alól ). Az ért sem kell sokáig, és erősen simogatni, mert bizonyos fóliák hajlamosak megnyúlni.
- az elkészülés után még minden félét láthatunk a felületen pl. nem tűnik egyenletesnek a ragasztás, nagyon apró légbuborékok, mintha nedvesség lenne az üveg és a fólia között, ha mindent megfelelően csináltunk, akkor 24-72 óra múlva tökéletes lesz. Ez függ a fóliától és a körülményektől (hőmérséklet, páratartalom, napfény). Ha véletlenül 72 óra után is láthatóak homályos foltok, akkor sem kell kétségbe esni, csak kicsit több üvegtisztító maradt azon a helyen, ebben az esetben 1-2 héten belül ez is el fog tűnni.

Remélem ezzel tudtam neked segíteni, és másoknak is a segítségére lesz. :D
 
Sziasztok!
Én ezt használtam,tökéletes lett a háttér.JBL Fixol poszterragasztó; 50 ml

Direktlink moderálva - Inadsz
 
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Háttér ragasztáson gondolkodom, de a fehér nekem nem annyira tetszik, plusz elég ciki, ha nem tökéletesen kristálytiszta a víz. Ezért maradna a fekete, a dc-fix static-ból viszont azt mondták a boltban, hogy nincs fekete. Tudja valaki, hogy kapható valahol egyáltalán fekete színben? Könnyebbnek tűnik a felrakás és leszedés mint a sima ragacsosnál.

A ragacsos azért lehúzható szükség esetén valahogyan?

Köszi
 
Ha nem találsz, szerintem bármelyik autóüveg fóliázó cégnél kapsz ilyen fóliát, és nem nagy dolog felrakni!
Vagy ha van a közeletekbe OBI akkor ott is lehet üvegre ragasztható fóliákat kapni, bár hogy fekete van-e azt nem tudom!
 
szacsi84-nak:Tapasztalatom szerint a fekete még "cikibb" tud lenni,ha nem tiszta a víz.
Én opálfóliát használok és cserélgetem a kartont mögötte-->most éppen világoskék van,mert a feketét meguntam kicsit(és nem volt kristálytiszta,kicsit szállt ez-az és közelről zavaró volt)
Üdv
 
Köszi mindenkinek, akkor megnézem ezt az opálosat és izzítom aput, hogy keressen fekete farost lemezt mögé :) karton szerintem rommá ázna (pancsolok) Hétvégén úszott az egész nappali...
 
Sziasztok!
Én most fogom a 120 literes akváriumom háttérét cserélni. Eddig poszter volt, csak sajnálatos módon az üzletben ahol vettem az akváriumot belülről ráragasztották. Az évek múlásával szépen elkezdett leválni, most már nagyon csúnyán néz ki. Fekete öntapadós tapétát vettem (barkácstapéta), ezt fogom kipróbálni. Kíváncsi vagyok az eredményre.
 
Sziasztok!
Én most fogom a 120 literes akváriumom háttérét cserélni. Eddig poszter volt, csak sajnálatos módon az üzletben ahol vettem az akváriumot belülről ráragasztották. Az évek múlásával szépen elkezdett leválni, most már nagyon csúnyán néz ki. Fekete öntapadós tapétát vettem (barkácstapéta), ezt fogom kipróbálni. Kíváncsi vagyok az eredményre.
:eek:
és azt te is belülről akarod ráragasztani?:eek::eek::eek::eek::eek:
 
Dekorosok használnak olyan savmart üveg textúrájú fóliát, amit kívülről rá lehet simítani az aki hátuljára és nem öntapadós. Ha nem kell lehúzod, mint egy hártyát, gond nélkül, nem hagy nyomot. Spatulyával kiszorítod a levegőt, homogén lesz. Oliver Knott egyik videojában is látható egy hasonló, be is mutatja a felhelyezést. :) Google >>>>>> dekorboltok >>>>>> dekorfóliák >>>>>>> spatulya ;)
 
Tudom, de belü
akkor a szép fele lesz a fal fele és a ragasztós részt fogod látni amit rányomsz az üvegre:banghead:
lre
akkor a szép fele lesz a fal fele és a ragasztós részt fogod látni amit rányomsz az üvegre:banghead:
Tudom. Belülről nem ragasztanám rá, ki tudja milyen ragasztóanyag van rajta. Igaz, hogy még nem raktam fel, de szerintem nem lesz csúnya. Kipróbáltam egy kis darabot üveglapon, mivel az egész felülete egyenletesen ragasztós, így nem látszik, szépen rásimult. De tény, hogy a végleges eredményt még nem tudom értékelni. Posztert nem akartam venni, mert nem tetszik, valamint a ragasztásával eddig csak a baj volt, valahol mindig aláment a víz, ami nagyon csúnya. Hirtelen ez jutott eszembe legkönnyebben és legolcsóbban kivitelezhető megoldásnak.
 
Sziasztok!

Lehet ilyet valahol netről beszerezni?
Rákerestem, de nem igazán találtam semmi használható linket.
 
Én a kék sárga barkácsban vettem öntapadósat (statikusat) de olyan ronda lett feltéve, hogy legszívesebben leszedném.
Tök foltos az egész, pedig nem bonyolult egy ilyet felrakni. A buborék kizárva, nem attól van, a foltok akkor is ott maradnak, ha felszedem és visszarakom a sarkoknál. Fogalmam sincs mitől lehet. Valaki aki ilyet használ mondhatna valami trükköt, hátha benéztem valamit.
 
Back
Oldal tetejére