• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes DeKol Reload

DeKol

Kertész szaki
Sziasztok!

Mostanában eléggé eltüntem a fórumról, mondhatni csak olvasni és bámészkodni jártam fel.
Egyik fő oka az volt hogy rájöttem hogy változtatni kell az akváriumom méretét. Egy darabig hírdettem a 18literes szettemet. Később úgy döntöttem hogy nem adom el, mert valamire később még biztos jó lesz .
Felmerült a kérdés hogy mekkora akvárium legyen. Végül úgy döntöttem hogy maradok a nano kategóriában, annak is a felső határát céloztam meg.

Jönnenek a nyers adatok:

Akvárium: 45cm x 29cm x 30cm mély Opti white üvegből 39liter
Szűrés: Eheim 2213 Matrix Trop szűrőanyaggal töltve
Világítás: Chihiros A451 ledes világítás
Széndioxid rendszer: Nagynyomású CO2 palackról, ISTA Akryl Mini diffúzorral 1bubi/2sec
Talaj: 5liter Tropica Aquarium Soil, Tropica Substrate 1,25kg plusz a talajba Aqua Line Aquaplant tablettákat raktam
Tápozás: TF Planter és TF Macro gyári adagolás szerint
Növények: Micranthemum 'Monte Carlo'; Hemianthus callitrichoides ''Cuba''; Eleocharis parvula mini; Marsilea hirsuta; Staurogyne repens; Cryptocoryne parva; Lobelia cardinalis; Blyxa japonica; Pogostemon erectus; Rotala Bonsai
Élőlények: Amanó garnéla; Otocinclus affinis; Boraras maculatus; Corydoras pygmaeus


Körülbelül 2 hónapig állt üresen az akváriumom, mivel nem tudtam eldönteni hogy milyen stílusú akváriumot szeretnék. Egyik nap meguntam ezt és eldöntöttem hogy csinálok egy sima kis kert szerűséget amiben semmilyen dekoráció nincs a növényeken kívül. Így született meg ez a kicsit szimmetrikus, kicsit vastag talajos kreálmány.

Ilyesmi állapotban állt az akvárium 2 hónapig, itt még a régi bútoron volt:
spacer.gifORNgxGBckw4ZGsFMlovAjB7tUjSD7h3KAuAVzQpexJL_bVaXCch6OQCnKoQoy_ee3PBABME0bM7ArGUBV0=w1367-h911-no.jpg

spacer.gif3Jl71ffjjDBx3ZXzUtW-i9iXkjduLeFhRL1pF4Bnz6FBnk497qB8nmFXsgpax8-yd4f25E08b6TgOlBRGK=w1367-h911-no.jpg


Szokásos módon a dokumentáció szinte teljesen kimaradt ennél az akváriumnál is, így egy másfél hónapos állapotról van a következő kép:
spacer.gifezqVHn1c30PnaR0NCPdedOEXjqBPFJvp8S7Oe-Qn0FWiTovMlmdjHxxvZxbEnxQH6DP1h0F2aO2fC4PGAA=w1443-h962-no.jpg

Mondhatni aktuális állapot, ezek egy hete készült képek ekkor volt 2 hónapos az akváriumom:
spacer.gifEGcdcsw4cwBfS-1lE3dzdw5ld3M_6OTzp5R5cfXwqMHAky7_kc7-PghksjZOH-rlDGM3g79ZAmhmN72CCf=w1367-h911-no.jpg

spacer.gifwQO_sr3Jid-gWOI0DE2byP-hUjpAJYuCMp1gg2Pj33y3DcRMPdQmNB9rbo1qfwcf9HmXYelp7bwecBQ0Ix=w1708-h911-no.jpg

Az egyik pygmaeus, meg egy kicsi pontalga az üvegen:
spacer.gifOw9vSao6KhSaBfEgT5YFQMvPdn6sVAkfyULYBdLnERNe28F-CUzbUZd712thKlTB3fvlyQsZ_a0-hgfUjS=w1367-h911-no.jpg

Egy részletfotó:
spacer.gifV6DZb98tNBGZhM44PNcvIfRVFC7hKKVbercox7CDN7Cd5poTowZd_ORQ4GyRUOAjIq4qyg0pvkHIgjxDMR=w1367-h911-no.jpg
 
Tetszetős lett! :)
Jó látni, hogy egy újabb akva készült el Chihiros leddel, mert én is gondolkozom rajta, és megnyugtatóak az eddigi tapasztalatok. :)
Azt megkérdezhetem, hogy az akvárium üveg méreténél miért pont 29cm? Miért nem szabvány 30? :)
 
Tetszetős lett! :)
Jó látni, hogy egy újabb akva készült el Chihiros leddel, mert én is gondolkozom rajta, és megnyugtatóak az eddigi tapasztalatok. :)
Azt megkérdezhetem, hogy az akvárium üveg méreténél miért pont 29cm? Miért nem szabvány 30? :)


Annyira nem pozitív a véleményem a ledről.Mivel kompromisszumot kellet vele kötnöm. Sokkal jobban jártam volna a szekrénybe heverő két darab 24wattos ody világítással
Egyszerű ok miatt lett a magassága 29 a 30cm helyett. Nem szeretettem volna kategóriát lépni. 40 litertől felfelé ugye már nem nano kategória, és nem akartam trükközgetni hogy most nanoba nevezem hiába van 40 liter felett fél literrel.Így volt a legegyszerűbb
 
Surface scum téren sikerült tenned valamit? vagy minden esetben visszatér ha leszeded? Illetve a CO2 hatására nem töredezik fel? Amúgy nagyon szép lett, grat :)
 
Sziasztok!

Mostanában eléggé eltüntem a fórumról, mondhatni csak olvasni és bámészkodni jártam fel.
Egyik fő oka az volt hogy rájöttem hogy változtatni kell az akváriumom méretét. Egy darabig hírdettem a 18literes szettemet. Később úgy döntöttem hogy nem adom el, mert valamire később még biztos jó lesz .
Felmerült a kérdés hogy mekkora akvárium legyen. Végül úgy döntöttem hogy maradok a nano kategóriában, annak is a felső határát céloztam meg.

Jönnenek a nyers adatok:

Akvárium: 45cm x 29cm x 30cm mély Opti white üvegből 39liter
Szűrés: Eheim 2213 Matrix Trop szűrőanyaggal töltve
Világítás: Chihiros A451 ledes világítás
Széndioxid rendszer: Nagynyomású CO2 palackról, ISTA Akryl Mini diffúzorral 1bubi/2sec
Talaj: 5liter Tropica Aquarium Soil, Tropica Substrate 1,25kg plusz a talajba Aqua Line Aquaplant tablettákat raktam
Tápozás: TF Planter és TF Macro gyári adagolás szerint
Növények: Micranthemum 'Monte Carlo'; Hemianthus callitrichoides ''Cuba''; Eleocharis parvula mini; Marsilea hirsuta; Staurogyne repens; Cryptocoryne parva; Lobelia cardinalis; Blyxa japonica; Pogostemon erectus; Rotala Bonsai
Élőlények: Amanó garnéla; Otocinclus affinis; Boraras maculatus; Corydoras pygmaeus


Körülbelül 2 hónapig állt üresen az akváriumom, mivel nem tudtam eldönteni hogy milyen stílusú akváriumot szeretnék. Egyik nap meguntam ezt és eldöntöttem hogy csinálok egy sima kis kert szerűséget amiben semmilyen dekoráció nincs a növényeken kívül. Így született meg ez a kicsit szimmetrikus, kicsit vastag talajos kreálmány.

Ilyesmi állapotban állt az akvárium 2 hónapig, itt még a régi bútoron volt:
View attachment 17387View attachment 17388

View attachment 17389View attachment 17390


Szokásos módon a dokumentáció szinte teljesen kimaradt ennél az akváriumnál is, így egy másfél hónapos állapotról van a következő kép:
View attachment 17391View attachment 17392

Mondhatni aktuális állapot, ezek egy hete készült képek ekkor volt 2 hónapos az akváriumom:
View attachment 17393View attachment 17394

View attachment 17395View attachment 17396

Az egyik pygmaeus, meg egy kicsi pontalga az üvegen:
View attachment 17397View attachment 17398

Egy részletfotó:
View attachment 17399View attachment 17400
En vagyok vak, vagy mas sem latja az elsö kepen a butort? Olyan, mintha az aki a falon lebegne...:)
Szep lett, kis egyszerü, de nagyszerü!
 
Szia!

A ledről tudnál írni,hogy mi az oka hogy nem vagy vele elégedett, vagy mibe kellett kötni kompromisszumot?
 
Back
Oldal tetejére