• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Debrecen

Luna said:
Esetleg fel kellene őket hívni...

Köszi a tippet, csakhogy tegnap este nyolc után már nem sikerült volna a telefonálás... és gondoltam ha valaki már rendelt tőlük, és átutalással fizetett, akkor meglehet a szám. Paráztam, mivel ma postázták a rendelést, és nem akartam emiatt elcsúszni.

Minden esetre sikerült ma reggel még lebonyolítani mindent, így a növények elindulhatnak.
És hogy ne legyek teljesen Off, megjegyzem, hogy nagyon segítőkész, rokonszenves embert ismertem meg Kató Attila személyében (ugyanis többször beszéltem vele telefonon...), és biztos vagyok benne, hogy a rendelt áru is kifogástalan lesz. Mindenkinek ajánlom a webshop link moderálva üzletét, bár ezt már nálam szakavatottabbak jóval előttem megtették, amiért köszönet!
 
Sziasztok
Debrecenben alakulni látszik (elvileg már tag vagyok :) ) egy növényes akvarista klub, ami a Debrecen és Debrecen környéki "növény fejűeket" várja szerettel.
A klub ötlete és kezdeti célkitűzések a webshop link moderálva fórumán születtek, innen idézem a leglényegesebb hozzászólást;

"
Sziasztok!

Látom nem csak nekem futott át az agyamon, egy ilyen klub gondolata...
Hát akkor legyen meg a nép akarata :D

Legyen egy klub, ami ezzel a gyönyörű hobbival foglalkozik.
- Legyen a cél, hogy minél több elvetemült növényest, szimpatizánst gyűjtsünk magunk mellé.
- A klubtagsággal egy zárt, ám mindenre nyitott társaság részesei lehetnénk.
- Szakmai eszmecserék, baráti beszélgetések, hasznos előadások, termékbemutatók, kiállítások, versenyek. Mivel ezt akárhol nem lehet megoldani, egy klub összejövetelre alkalmas hely keresése ( ez megoldottnak látszik... ). Továbbá itt jegyezném meg, hogy nővéremék, a belvárosban üzemeltetnek egy csapatépítő összejövetelre alkalmas helyet, ahol még italt is mérnek, ha a nagy beszélgetésben megszomjazna valaki :D
- Mindezekről, aktualitásokról, akciókról kör email-es értesítés a tagok részére, hogy senki se maradjon le semmiről.

Ezen túlmenően, a tagok vásárlási kedvezményben részesülnének a tervek szerint.

Remélem, hogy sok embernek szimpatikus az ötlet, hogy az eddig méltatlanul mellőzött "vidékieket" összeverbuváljuk egyetlen egésszé, ahol önzetlenül segíthetik egymást a hobbitársak.


További ötletekkel, javaslatokkal forduljatok nyugodtan hozzám, hogy minél gördülékenyebb legyen az előrejutás.

email: deckforthesame@gmail.com


Üdvözlettel, leendő klubtársatok: Zsákai Róbert "deck"
"
 
Sziasztok!
Tud valaki Debrecenben olyan helyet, ahol 2 max 5kg-os CO2 palackot lehet venni és meg is töltik?? Vagy ha sikerülne máshonnan palackot venni, akkor van ahol Debrecenben megtöltik?
köszi!
 
Geris said:
Sziasztok!
Tud valaki Debrecenben olyan helyet, ahol 2 max 5kg-os CO2 palackot lehet venni és meg is töltik?? Vagy ha sikerülne máshonnan palackot venni, akkor van ahol Debrecenben megtöltik?
köszi!

Szia én úgy tudom a Tropicalfisben töltenek palackot sacc/kb 3-4 ezerért, ha nem akkor marad a messener gáztelep de ott kb 8-9 ezer a töltés, viszont, hogy hol tudsz venni egyúttal palackot is az nem tudom!
 
Oda kell menni valamelyik gáztelephez, amikor nincs nagy nyüzsgés, és megkérdezni, hogy van-e eladó pult alól. ;)
 
Sziasztok!
Újabb kérdés:); hol lehet Debrecenben kapni szép Eleocharis acicularis -t, sajna a tropica nem termeszti, nem nagyon értem miért.
Egy helyen láttam kissé leharcolt példányokat, bár a boltban nem tudták megmondani hogy melyik faj, csak hogy Eleocharis . Amin kis barna virágok vannak az ugye acicularis ???
 
Az a baj, hogy az emers parvulák (eleo. parvula, eleo. acic.) között nincs nagy különbség. Így elég lutri lesz, hogy mit veszel...

Szerkesztve
 
atti76 said:
Az a baj, hogy az emers parvulák (eleo., acic.) között nincs nagy különbség. Így elég lutri lesz, hogy mit veszel...

Ez a baj, bár ahogy néztem az emers parvulának nincs kis kis barna virága. A viviparat nem tom.
egyébként a félreértés elkerülése végett:
Eleocharis parvula
Eleocharis acicularis
Eleocharis vivipara (nagyság szerint)
Az Eleocharis a gyűjtőnév.
 
Persze, így gondoltam...
Tehát "emers parvulák (eleo. parvula, eleo. acic.) között nincs nagy különbség."
 
Jobb híján ide írok!
Volt egy kezdeményezés a Debrecen és környéki akvakertészek összekovácsolására, sajna nem lett belőle semmi, pedig szerintem nagyon hasznos lenne, ha személyesen is megoszthatnánk egymással a tapasztalatokat, esetleg segíthetnénk egymást. Kezdetben nem feltétlen gondolok klub alapításra, csak egy baráti sörözésre beszélgetésre a jövőhéten. Ha valakit érdekel a dolog küldjön nekem egy pü-t.
üdv:geri
 
Geris said:
Jobb híján ide írok!
Volt egy kezdeményezés a Debrecen és környéki akvakertészek összekovácsolására, sajna nem lett belőle semmi, pedig szerintem nagyon hasznos lenne, ha személyesen is megoszthatnánk egymással a tapasztalatokat, esetleg segíthetnénk egymást. Kezdetben nem feltétlen gondolok klub alapításra, csak egy baráti sörözésre beszélgetésre a jövőhéten. Ha valakit érdekel a dolog küldjön nekem egy pü-t.
üdv:geri

Ha jól tudom Deck nekifutott már 1-2 alkalommal, sajnos elhalt a dolog. Legalábbis így olvastam (lehet rosszul tudom).
N-Dee is próbálkozott az ország másik végén. Ez sem igazán indult be.

Fotelkaratéban vagyunk jók na! Be kell látni. Mindenki elfoglalt, vagy lusta, vagy semleges az ilyen dolgokkal kapcsolatosan.

Ettől fuggetlenül drukkolok. ;)
 
viktorlantos said:
Fotelkaratéban vagyunk jók na! Be kell látni. Mindenki elfoglalt, vagy lusta, vagy semleges az ilyen dolgokkal kapcsolatosan.

Ettől fuggetlenül drukkolok. ;)
Vagy messze lakunk egymástól :D
 
Sajnos jól tudod Viktor. Volt egy pár levél váltásom Deck-el akkoriban, azt hiszem az elfoglaltságai miatt nem szervezte tovább a dolgot és akkor ott annyiba is maradt.
...
úgy néz ki a debreceniek magukban szeretnek kertészkedni :) :(
Azért még várom a pü-ket :thumbup:
 
Ma inkognitóban meglátogattam a Tropicalfist.
Nagyon ajánlom mindenkinek aki arra jár :thumbup:
Olyan akváriumok vannak , hogy tátva maradt a szám.
Legközelebb viszek fényképezőgépet mert ezt meg kell osztanom Veletek.
Mintha nem is ebben az országban lettem volna.
Nem értem miért nem publikálják ezen a fórumon az akváriumokat :(
Valaki tud rá választ ??
 
frolikjani said:
Ma inkognitóban meglátogattam a Tropicalfist.
Nagyon ajánlom mindenkinek aki arra jár :thumbup:
Olyan akváriumok vannak , hogy tátva maradt a szám.
Legközelebb viszek fényképezőgépet mert ezt meg kell osztanom Veletek.
Mintha nem is ebben az országban lettem volna.
Nem értem miért nem publikálják ezen a fórumon az akváriumokat :(
Valaki tud rá választ ??

Mindennek megvan az oka, de szerencsére ezek az akváriumok is fellelhetők a neten, ha valaki egy kicsit kutakodik utánuk.
 
A héten Debrecenben jártunk a családdal.Természetesen a Tropikalfish-ben és az E-pet-ben is megfordultunk. :) A tropikalban nagyon segítőkészek voltak az eladók, nagyon nagy hal és növény választék volt a növények viszont nem voltak a toppon.
Az e-pet nem túl vevőbarát.....viszont a növények kifejezetten jó bőrben voltak és nem drágák......

Egy szó mint száz: a GA-boltnak csak jelenthetnek ....és ezt most nem reklámnak szánom :thumbup:
 
Én is csak dícsérni tudom a webshop link moderálva-t, bár a múlthéten bennt voltam és mintha kicsit kevesebb hal lett volna bennt mit amennyi szokott lenni.
De attól még az az első bolt ahova bemegyek.
Valaki nem dolgozik a webshop link moderálva-ben véletlenűl?


Az E-pet-ben meg mintha génkezelt halakat árulnának akkora páncélosharcsák úszkálltak.
 
Back
Oldal tetejére