• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Danio margaritatus - Galaxy razbóra, Gyöngy dánió, Celestichthys margaritatus

Én is sokat kínlódtam velük ez miatt, végül nekem a cyclops és a JBL NovoBEA jött be, főként ezeket kapják (felváltva). De csak álló szűrő mellett, mert így sokáig lebeg a cyclops és a novobea is sokáig fent marad, van idejük összeszedegetni.
(A garnéláknak általában előre szórok be egy kevés garnikaját, hogy elfoglaljűk magukat egy ideig. Utána ugyis felzabálják a lehullott halkaját.)
 
[QUOelpusztultakVirasztó Tamás, post: 208592, member: 4628"]Nekem a nettó kb 2*22l vízben 2*11 db van egy halom garnála és néhány oto mellett, és nincs zsúfoltság. Amíg megy a világítás, addig általában elbújnak a növények közé vagy alá, kivéve amikor kikapcsolom a szűrőt és/vagy kaját kapnak. Ha más faj nem lesz a 100-as akváriumban, akkor szerintem 40-45 db is mehet.

Nálam sem szoktak rajban úszkálni, de azért tömegesen közlekednek (legalább 3-4 fős csoportokban).

Én azt tapasztaltam (és más is mondta már), hogy bizonyos százalékuk kicsit "nyomorék", amelyek a tapasztalatom szerint ugyan élénkebbek és bátrabbak, mint a többiek, viszont ők lesznek az elsők, akik elpusztulnak néhány hét vagy hónap után. Nálam két beszerzés volt két különböző akváriumba, és 10-15%-uk ilyen volt. Nagyobb korukra sem kerekednek ki, hanem úgy néznek ki, minha nem lenne hasuk, egy vastagabb kiflire hasonlítanak. Bizonyára ez a beszerzési forrástól is függ, de nekem így jött ki a lépés.[/QUOTE]
És elpusztultak a kifli formájú galaxyk? Vagy még jol vannak ....
 
Sziasztok! SEGÍTSÉGET szeretnék kérni !
Nekem is van pár darab galaxym, vagyis 17 db ból már csak 13-14 db van sajna, 5 hónaposan hoztam őket pár hónapja :)
Eddig minden okés volt velünk, vettem tubifexet / 1 napot pihentetve, többször átmosva rendesen,vizcserék / és azóta hullanak lassan ...
2 bizti hasvízkor, felpuffadt has felborzolt pikkely, 1 db beveszi a halkaját és kiköpi /több félét is / a többi meg nagyon lefogytak / bélgyulladás vagy valami hasonló lehet? / ez mind 1-1 medence karantén, víz felmelegítve 28º C-ra egy kicsit jobban néznek ki. 4-5 hiperaktivak, ők elkülönítve vannak jól vannak ... 3db külön ők jobban vannak aránylag ....... kezdtem parakil-malachin keverékkel , utána xanta-mix kicsit talán jobban vannak, de nagy változást nem volt, természetesen +vízcserék.... átlag vízhőmérséklet 25 'C
Amit kapnak enni..
Élő eledel :
keltetett só rák pete
Fagyasztott :
artemia, vörös szúnyoglárva/szikével kicsit aprítva/ , cyclops/nem igazán kedvelik vörös/kicsi korukban fehéret kaptak/
Száraz :
Mix ivadék táp, sera mikro ivadék/aránylag eszik/
Segítséget szeretnék kérni, hogy, hogy menthetem meg a betegeket!
Előre is köszi a segítséget tőletek!
Ha egyéb kérdés van írjatok...
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy 12 db Galaxynak kb. mennyi kaját kell adni? Jelenleg tört Sera Vipannal és Sak Mix granulátummal etetek (ez is porrá törve, mert a 2-es méretűt nem bírták megenni), a Walter féreg tenyészetem pedig még indulóban van. Bármikor szórok be nekik folyamatosan jönnek enni, szinte mindannyian. Nem akarom, hogy lesoványodjanak, de a vízminőséget sem akarom elrontani, különösen, hogy csak egy hónapos akváriumról van szó, aminek a még a baktériumkultúrája sem a legizmosabb.
 
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy 12 db Galaxynak kb. mennyi kaját kell adni? Jelenleg tört Sera Vipannal és Sak Mix granulátummal etetek (ez is porrá törve, mert a 2-es méretűt nem bírták megenni), a Walter féreg tenyészetem pedig még indulóban van. Bármikor szórok be nekik folyamatosan jönnek enni, szinte mindannyian. Nem akarom, hogy lesoványodjanak, de a vízminőséget sem akarom elrontani, különösen, hogy csak egy hónapos akváriumról van szó, aminek a még a baktériumkultúrája sem a legizmosabb.

Nagyon keveset, keshegynyi adag boven sok egy 12 kis csapatnak. Ha van ra lehetoseged keltess nekik havonta 2 alkalommal sorakot.Szinte miden akvarisztikai boltban arulnak peteket amlyek sos oldatban kikelthetoek.
Merete is idealis szamukra .Nagyon meghalaljak az elo eleseget , szinuknek is immunitasuknak is nagyon jot tesz.
 
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy 12 db Galaxynak kb. mennyi kaját kell adni? Jelenleg tört Sera Vipannal és Sak Mix granulátummal etetek (ez is porrá törve, mert a 2-es méretűt nem bírták megenni), a Walter féreg tenyészetem pedig még indulóban van. Bármikor szórok be nekik folyamatosan jönnek enni, szinte mindannyian. Nem akarom, hogy lesoványodjanak, de a vízminőséget sem akarom elrontani, különösen, hogy csak egy hónapos akváriumról van szó, aminek a még a baktériumkultúrája sem a legizmosabb.

Szia ! annyit adjál amit elfogyasztanak hamar ( rövid időn belül ) , mint ahogy írták :) ,keltess sórákot azt is nagyon szeretik és nem rontod el a vizet ... Szinte el kapkodják :) Akár hetente ( vagy többször ) is keltethetsz 1-2 napon belül kikelnek , bár 1 nap után már van kis nauptilus ami kikelt 2-3 napra elegendő élő eleség :) az interneten megtalálod a keltetést / Vannak gyári keltetők is kisebb-nagyobb összegért,fejtetőre fordított ásványvizes pet - palack csappal slaggal stb... én 5 literes ion cserés kannában keltetek 1.5-2 L víz 1 nagy púpos kanál Étkezési só + levegős porlasztó fél gázon ....kikel , levegő le áll , kis lámpa a flakon oldalán és összegyűlnek a fényhez a kis nauptilusok , 100 ml es fecskendővel leszívom 180 mikrós gyári szűrőn + átmosható vízzel és a halacskáknak belemosom amennyit gondolok,hogy elfogyasztanak, de kb. 2-3-órát még élnek az akváriumban / vagy olvasztasz Fagyasztott cyclopsot azt is nagyon szeretik ( szebb a színük ) , tapétázókéssel vágsz ki a fagyasztott kockából vékonyan vagy vörös szúnyoglárvát ugyanígy azt is nagyon szeretik ..... Ennyit tudok segíteni .....
Kellemes napokat a kis Galaxykhoz és örömöt :)
 
Sziasztok! Van egy 240l-es ( időhiány és sok utazás miatt ) több éve csak növényeket tartalmazó akváriumom. Most lesz megint időm és szeretnék megint hőn szeretett hobbimmal foglalkozni. Fogok telepíteni garnélákat és kinéztem a gyöngy dániókat is. Tudnátok segíteni, hogy hol érdemes igazán szép és egészséges halakat keresni? Boltokból nem mernék halat venni, fórumokon pedig nem lehet hirdetésre lelni. Van valaki aki tenyészti és tudna eladni belőle?

Segítségeteket előre is köszönöm:

Ákos
 
Sziasztok! Van egy 240l-es ( időhiány és sok utazás miatt ) több éve csak növényeket tartalmazó akváriumom. Most lesz megint időm és szeretnék megint hőn szeretett hobbimmal foglalkozni. Fogok telepíteni garnélákat és kinéztem a gyöngy dániókat is. Tudnátok segíteni, hogy hol érdemes igazán szép és egészséges halakat keresni? Boltokból nem mernék halat venni, fórumokon pedig nem lehet hirdetésre lelni. Van valaki aki tenyészti és tudna eladni belőle?

Segítségeteket előre is köszönöm:

Ákos

Siman megveheted boltbol is. Nem az a lenyeg, hogy tenyesztotol vagy boltbol szerzed be, hanem , hogy egeszsegesek e vagy sem. Ne legyenek csontta sovanyodva , es ne legyen lathato nyoma korokozonak.( vakarozas, darakor, uszorodhadas,halpanesz, stb ) Az esetek nagy reszeben lesovanyodott , importalt peldanyokat lehet vasarolni, de nehany napos etetessel megerosodnek. Elso periodusban erdemes sorakot keltetni nekik, mert ezzel a vizet nem rontod viszont szetrajzanak az egesz akvariumba es az eleinte felenk, alltalaban a novenyek kozott bujkalo halak, szajaba "esik".
 
Siman megveheted boltbol is. Nem az a lenyeg, hogy tenyesztotol vagy boltbol szerzed be, hanem , hogy egeszsegesek e vagy sem. Ne legyenek csontta sovanyodva , es ne legyen lathato nyoma korokozonak.( vakarozas, darakor, uszorodhadas,halpanesz, stb ) Az esetek nagy reszeben lesovanyodott , importalt peldanyokat lehet vasarolni, de nehany napos etetessel megerosodnek. Elso periodusban erdemes sorakot keltetni nekik, mert ezzel a vizet nem rontod viszont szetrajzanak az egesz akvariumba es az eleinte felenk, alltalaban a novenyek kozott bujkalo halak, szajaba "esik".
Sajnos nem láttam még olyan helyet ahol ne lett volna hullott példány is az akváriumokban. Ahol meggyőző az üzlet ott meg nem volt az adott hal. Majd nézelődök még. Aki keres az talál. Köszönöm az etetési tippeket.
 
Utoljára módosított:
Amire meg erdemes figyelni ( nem torvenyszeru de mar tobbszor tapasztaltam ), hogy a friss szalitmanyok kb.10 %- nak gorbe a gerince.Ezeket jo kerulni.
 
Sziasztok!

Néhány nappal ezelőtt az esti lámpaoltás előtt észrevettem egy kis halat az akvárium frontüvegére tapadva. Másnap reggel még láttam szinte ugyanott, majd többet nem. Tegnap szétszedtem a szűrőt és találtam benne egy kis Galaxyt. A szűrő alján lévő 2-3 liter vizet kiöntöttem egy vödörbe. Azóta észrevettem, hogy már nem egy hanem 2 halacska úszkál /vagy inkább tapad a vödör aljára vagy oldalára/. A 11 fős galaxy csapat egy 102 literes akváriumon osztozik 10 Sakurával. A szűrést egy Tetra EX 800 végzi, aminek a beszívőcsövén hiába van szivacs láthatóan beszívja a kishalakat vagy az ikrákat.

Tervezem, hogy vásárolok egy 25 literes nevelő/szaporító akváriumot a Galaxyknak és a Sakuráknak. A szettben egy Claro300-as belső szűrő van. Hogyan tudnám ezt a belső szűrőt kis Galaxy és Sakura szempontból biztossá tenni, hogy biztosan ne kerüljenek a szűrőbe?

Ha lehetséges, nem akarok légpumpás szivacsszűrőt, mert szerintem hangosak. Viszont arra gondoltam, hogy egy szivaccsal leválasztanék egy rész az akváriumból /kvázi mint egy Mattenfilter/ és e mögé a rész mögé tenném a szűrőt és a fűtőt. Viszont már volt ahol olvastam, hogy ezen a szivacsfalon is tudnak menni a garnélák. És gondolom, akkor a kishalak is.

Hogyan lehetne ezt a Claro 300 szűrőt kishalak/kisgarnélák számára biztonságossá tenni?
 
Sziasztok!

Néhány nappal ezelőtt az esti lámpaoltás előtt észrevettem egy kis halat az akvárium frontüvegére tapadva. Másnap reggel még láttam szinte ugyanott, majd többet nem. Tegnap szétszedtem a szűrőt és találtam benne egy kis Galaxyt. A szűrő alján lévő 2-3 liter vizet kiöntöttem egy vödörbe. Azóta észrevettem, hogy már nem egy hanem 2 halacska úszkál /vagy inkább tapad a vödör aljára vagy oldalára/. A 11 fős galaxy csapat egy 102 literes akváriumon osztozik 10 Sakurával. A szűrést egy Tetra EX 800 végzi, aminek a beszívőcsövén hiába van szivacs láthatóan beszívja a kishalakat vagy az ikrákat.

Tervezem, hogy vásárolok egy 25 literes nevelő/szaporító akváriumot a Galaxyknak és a Sakuráknak. A szettben egy Claro300-as belső szűrő van. Hogyan tudnám ezt a belső szűrőt kis Galaxy és Sakura szempontból biztossá tenni, hogy biztosan ne kerüljenek a szűrőbe?

Ha lehetséges, nem akarok légpumpás szivacsszűrőt, mert szerintem hangosak. Viszont arra gondoltam, hogy egy szivaccsal leválasztanék egy rész az akváriumból /kvázi mint egy Mattenfilter/ és e mögé a rész mögé tenném a szűrőt és a fűtőt. Viszont már volt ahol olvastam, hogy ezen a szivacsfalon is tudnak menni a garnélák. És gondolom, akkor a kishalak is.

Hogyan lehetne ezt a Claro 300 szűrőt kishalak/kisgarnélák számára biztonságossá tenni?
Szia!
Élőben még nem láttam ilyen szűrőt, de képek alapján szerintem garnéla és kishal biztos.
Nekem Eheim Aquacorner 60 szűrőm van és mellette szépen növekszik 4db itt született kis galaxy.
 
Sziasztok!

Néhány nappal ezelőtt az esti lámpaoltás előtt észrevettem egy kis halat az akvárium frontüvegére tapadva. Másnap reggel még láttam szinte ugyanott, majd többet nem. Tegnap szétszedtem a szűrőt és találtam benne egy kis Galaxyt. A szűrő alján lévő 2-3 liter vizet kiöntöttem egy vödörbe. Azóta észrevettem, hogy már nem egy hanem 2 halacska úszkál /vagy inkább tapad a vödör aljára vagy oldalára/. A 11 fős galaxy csapat egy 102 literes akváriumon osztozik 10 Sakurával. A szűrést egy Tetra EX 800 végzi, aminek a beszívőcsövén hiába van szivacs láthatóan beszívja a kishalakat vagy az ikrákat.

Tervezem, hogy vásárolok egy 25 literes nevelő/szaporító akváriumot a Galaxyknak és a Sakuráknak. A szettben egy Claro300-as belső szűrő van. Hogyan tudnám ezt a belső szűrőt kis Galaxy és Sakura szempontból biztossá tenni, hogy biztosan ne kerüljenek a szűrőbe?

Ha lehetséges, nem akarok légpumpás szivacsszűrőt, mert szerintem hangosak. Viszont arra gondoltam, hogy egy szivaccsal leválasztanék egy rész az akváriumból /kvázi mint egy Mattenfilter/ és e mögé a rész mögé tenném a szűrőt és a fűtőt. Viszont már volt ahol olvastam, hogy ezen a szivacsfalon is tudnak menni a garnélák. És gondolom, akkor a kishalak is.

Hogyan lehetne ezt a Claro 300 szűrőt kishalak/kisgarnélák számára biztonságossá tenni?
Egy réteg perlonvatta a szűrő beszívó részére, alul-felül 1-1 befőttes gumival rögzítve. Sajnos 1-2-3 naponta takarítani kell majd, de ezen biztos nem jutnak át.
 
Sziasztok!Öröm van:)Hozott a MIKULÁs kis galaxykat:)Eddig 2 kis halacskát sikerült a társasból kihalászni:)Remélem vannak még:)Viszont abban kérnék segítséget, hogy amíg nem szerzek be egy kis nevelő akváriumot, addig(1-2nap), egy 2-3 literes tálban vagy egy 5 literes vizes "flakonban" tarthatom őket?Örülök nekik nagyon, csak nem voltam most felkészülve rájuk:)
 
Back
Oldal tetejére