• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Danio margaritatus - Galaxy razbóra, Gyöngy dánió, Celestichthys margaritatus

Én sem úgy gondoltam, hogy 6-8 db lenne a végleges mennyiség, csak arra gondoltam, hogy indulás után ennyit tennék bele. Mennyivel kellene elindítanom szerintetek?
 
Szia!

Szerintem rajban nem szoktak úszkálni.
112 literben 6-8db riadtan elbújik, sosem fogod őket látni. Szerintem a minimum mennyiség oda kb.20-30db.

Csilla
 
Szia!

Köszönöm a gyors választ. Akkor megpróbálok itt Hatvanban vagy a környéken találni valakit, akinek van eladósorban lévő Galaxyja. Egy 20-30 fős csapat az itteni boltban többe kerülne, mint a Tetra EX 800 Plus, amit tervezek venni az akihoz. Még éppen rendelés alatt van az akvárium, szóval még van legalább egy hónapom mire halak kerülhetnek bele.

Arra nincs esély, hogy egy kisebb csapat szaporodni kezd és felduzzasztják a létszámot? ;)
 
Én sem úgy gondoltam, hogy 6-8 db lenne a végleges mennyiség, csak arra gondoltam, hogy indulás után ennyit tennék bele. Mennyivel kellene elindítanom szerintetek?

Nekem a nettó kb 2*22l vízben 2*11 db van egy halom garnála és néhány oto mellett, és nincs zsúfoltság. Amíg megy a világítás, addig általában elbújnak a növények közé vagy alá, kivéve amikor kikapcsolom a szűrőt és/vagy kaját kapnak. Ha más faj nem lesz a 100-as akváriumban, akkor szerintem 40-45 db is mehet.

Nálam sem szoktak rajban úszkálni, de azért tömegesen közlekednek (legalább 3-4 fős csoportokban).

Én azt tapasztaltam (és más is mondta már), hogy bizonyos százalékuk kicsit "nyomorék", amelyek a tapasztalatom szerint ugyan élénkebbek és bátrabbak, mint a többiek, viszont ők lesznek az elsők, akik elpusztulnak néhány hét vagy hónap után. Nálam két beszerzés volt két különböző akváriumba, és 10-15%-uk ilyen volt. Nagyobb korukra sem kerekednek ki, hanem úgy néznek ki, minha nem lenne hasuk, egy vastagabb kiflire hasonlítanak. Bizonyára ez a beszerzési forrástól is függ, de nekem így jött ki a lépés.
 
A legtöbb helyen azt olvastam, hogy egyfajos akváriumokban érdemes tartani. Mivel 20-30 fős csapatot jelenleg a kezdő beruházások miatt nem engedhetek meg, ezért felmerült bennem, hogy társítanám más halakkal. Jó ötlet ez? Van olyan hal, amivel kifejezetten érdemes társítani, mert "húzóhal"-ként viselkedik Galaxyk mellett?
 
Sziasztok, új vagyok még itt, és szeretnék tanácsot kérni.
40L-es nano akváriumot rakok össze éppen, gyöngy dánióban gondolkodom. Viszont ahány hozzászólás, annyi vélemény, hogy a hal és garnélaállomány hány példányból álljon. :) Ezért írok most.

Az akvárium: Aquatlantis Aquarium - Fabrico de Aquários e Acessórios
A szűrőanyagban az agyag golyókat kicserélem Sera Siporax-ra, mert a talaj JBL Aquabasis + ISTA Water Plant Soil lesz, az úgyis égetett agyag talaj, semmi szükség a szűrőben is agyagra. Még az is lehet, hogy az aktív szén helyett is megy a szűrőbe Siporax, és csak a szivaccsokat hagyom meg mechanikai szűrőanyagnak...
Sok növényben gondolkodom, és persze betartom a szabályokat, kap az akvi mindenféle vízelőkészítést, baktériumkultúrát, és legalább két-három hetet járatom majd, mielőtt az első állatot beleraknám (garnélákkal kezdeném majd a betelepítést).
Na de a kérdés (kicsit elkalandoztam :) ):
- ekkora akváriumba mehet 10 gyöngy dánió?
- sakura garnéla is lesz, abból egy 10-es csapat nem túlzás a halak mellé, ekkora akváriumba?
- 4 otocinclus affinist is szeretnék az algapucolás miatt, vagy ez már tényleg sok egy ekkora akváriumba? A garnélák tudtommal nem túl hatékony algaevők.

Szóval majd a végleges garnéla+hal populáció létszámára szeretnék tanácsokat kérni. Nagyon nem szeretném túltelepíteni az akváriumot, inkább érezzék jól magukat az akváriumlakók, mintsem hogy azért nyomorogjanak, mert én gyönyörködni akarok a rajhalakban...
 
Utoljára módosított:
Én, ha újra kezdhetném, dániót kizárólag önmagában tartanék, noha 10 szerintem nem sok ennyi vízhez.
A sakurák miatt ne aggódj, ha jók a körülmények, azok gyorsan a fejedre nőnek és akkor már hatékonya(bba)k lesznek algapucolásban is :)
 
Köszi!

Akkor Oto kilőve, marad a 10 garnéla (beleszerettem a narancssárga Sakura-ba :) ) és a 10(nagyon max 12, majd meglátom, úgyis egyszere csak 4-5 állatot telepítek be) gyöngy dánió.
 
Szerintem az oto-k is maradhatnak, sok vizet nem zavarnak, viszont ők tényleg tisztogatnak (ha van hozzá kedvük).
Én jobban félteném a dániókat a garnéláktól, majd nagyon ki kell találnod, hogy miként eteted őket. Dániók elég félősek tudnak lenni, hogy azt ne mondjam maflák, és amikor már sok rákod lesz, külön oda kell figyelni, hogy a rákok ne zabálják fel a halak elől a kaját.
 
Nyugodtan mehet akár 14 galaxy is, mellé 3-4 oto is - ha sok növényed és jó szűrésed lesz. Az rc-k számával ne foglalkozz, rendes esetben pár hét alatt követhetetlen lesz a mennyiségnövekedés :)
 
A legtöbb helyen azt olvastam, hogy egyfajos akváriumokban érdemes tartani. Mivel 20-30 fős csapatot jelenleg a kezdő beruházások miatt nem engedhetek meg, ezért felmerült bennem, hogy társítanám más halakkal. Jó ötlet ez? Van olyan hal, amivel kifejezetten érdemes társítani, mert "húzóhal"-ként viselkedik Galaxyk mellett?
Nekem 60 literben volt 20-25 darab ezekből a gyönyörűségekből! Nálam kifejezetten bátrak voltak odajöttek az üveghez ha az aki előtt üldögéltünk. Amennyire tudtak (60 liter) nálam csapatban úszkáltak de pici halacsok révén ha akartak egy pillanat alatt eltűntek a növényzetben. Drágák de szerintem megérik a pénzüket! Nekem sakurák mellett voltak de sosem bántották őket. Az ivadék garnikra rámentek volna az látszott de azok meg szépen elbújtak a mohában úgyhogy nem volt gond. Én más halat nem tennék melléjük.
 
Tapasztalatból mondom, A gyöngy dánió Oto és a Galaxy-k tökéletes szomszédok!!
 
Utoljára módosított moderátor által:
Köszi a válaszokat. :)

Elvileg a szűrésem rendben lesz, sok növénnyel - szóval akkor megcélzok egy nagyobb lélekszámot, aztán úgyis apránként telepítem, ha látom, hogy már megterheli a rendszert az állomány, akkor leállok. :)

Garnélákkal kezdek, abból mehet egyszerre a 10? Végül is picik, nem sok kakát gyártanak. :) Utána Otok, majd kisebb turnusokban a dániók? :) Ez így jól hangzik?
 
Szerintem a kisebb turnusok megközelítés nem jó. A dánió csapathal, rajhal, kis létszámban nagyon félős, tökre rosszul fogják érezni magukat, amíg kevesen vannak.
Garnéla (akik egyébként sok kakát gyártanak, majd amikor már 50-en lesznek:)) és oto szerintem mehet egyszerre. A dániók is mehetnek egyszerre, 10 db nem egy nagy csapat. Sőt megkockáztatom, hogy nem is elég. Nekem 2*10 db volt két akváriumban, de igazából egyik helyen sem láttam, hogy jól éreznék magukat. Persze ez szubjektív. Aztán az egyik akváriumban egy hét alatt (nyom nélkül) megfeleződött a létszám, a maradékot átraktam a másik akváriumba, ahol így már 13-14 db lett a létszám és úgy látom, hogy most már sokkal bátrabbak. Mindezt egy br 23 literes akváriumban.
 
Azért akartam turnusokban telepíteni a dániókat, mert nem akartam hirtelen megterhelni az akksi már beállt egyensúlyát.
Viszont jogos, durván csapathal a gyöngy dánió... Hát, elején úgysem esznek annyira mert szokatlan lesz nekik az új környezet, nem termelnek annyi kakát, lehet igazad van, és egyből a teljes létszámmal lehet indítani. A szűrőbacik meg az akksi addigra "beáll" elvileg úgyis... Plusz az agyag talaj is besegít...

A garnélákat, ha nagyon sokan lesznek, a felesleges szaporulatot elajándékozom, és készülök karácsonyra magamnak egy 240 literes akksival is, oda is mehet a létszámon felüli szaporulat majd. :D
 
Sziasztok ! Hát az én galaxyaim is bután néznek a kajára,vagy leesik mellettük, csak pár halacska támadja le a kaját kapásból :)
Amit kapnak : Fagyis .... Artemia ,Vörös szúnyoglárva, cyclops,
Élőeledel : Sórákot keltetek
Száraz : Fix ivadék, sera mikropan-mikroflacke, vitafitt szemcsés díszhaltáp színfokozókkal vitaminokkal kicsit morzsolva
 
hasonló
 
Back
Oldal tetejére