• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Dance with Dragons

Re: Második nekifutás - Parvula gyep Co2 nélkül?

Szia. Nem reménytelen a helyzet, csak fel kell venni ellene a kesztyűt.
Ezt az algát Rhizoclonium-nak hívják. Itt megtalálod: http://www.theplantedtank.co.uk/algae.htm
Nekem is volt valamennyi az előző akimnál. Egy fogkefe és amano garnélák segítenek a helyzeten. De a kiváltó okot is meg kéne szűntetni, ami lehet CO2 probléma, valamint nem megfelelő áramlás. Szerintem nálad az első. :?
 
Re: Második nekifutás - Parvula gyep Co2 nélkül?

Talán egy rakat amano garnéla segítene, mivel nincs CO2. Én vegyszert nem öntenék bele, mert itt állandó problémát kell megoldani.

Úgyhogy 16 garnéla kb és remélhetőleg rendet vágnak.
 
Re: Második nekifutás - Parvula gyep Co2 nélkül?

Uh de durva. De én nem vegyszereznék. Én is valami garnéla seregre tudok gondolni mint az előző hozzászólók. Vagy esetleg egy blackout is működhetne. Szerintem... :?
 
Re: Második nekifutás - Parvula gyep Co2 nélkül?

Köszi a tanácsokat. Garnikat megpróbálok szerezni vasárnap Terraplazan. GA hoz ki belőlük esetleg?

Más. Az előbb vízcserénél kezembe került a Bacter Ball-os doboz. Hát konkrétan bontatlan volt. Magyarul az indításnál a kavarodásban elfelejtettem tenni a szűrőbe. EPIC FAIL..
Természetesen most pótoltam.
 
Re: Második nekifutás - Parvula gyep Co2 nélkül?

Azért én javasolnám az Easy Carbot is, helyi kezelésként. Ez az alga megjelent nálam is, indítás után, de ahogy jött úgy ment is. (Mondjuk nem ilyen mennyiségű volt.) Nálam Easy Carbo, garnélák és fogkefe volt a megfelelő kombináció.
 
Re: Második nekifutás - Parvula gyep Co2 nélkül?

Szia!

Ne csüggedj, nem is igazi akvakertész akinek nem volt még :p ! Ezt az algát aránylag könnyű térde kényszeríteni. Úgy látom az előző hsz.-ek már tartalmazzák a megoldást de javasolnám még naponta takarítsd ki az akit különösen a Parvula tövektől, és "fésüld" át rendszeresen a szőnyeget ,hogy minél többet el tudj távolítani belőle. Az Amano-garnélák nagy segítségedre lesznek, csak bátran a darabszámmal. Az én akimba többek közt Ők tüntették el a nagy részét. Légy türelmes, szép akváriumot építettél, megérdemli, hogy kitartó légy vele :thumbup: ! Meglátod, pár hét és nagyítóval keresed az algát!

Ui: ammónia szint? Mérd meg hátha ott is van gond, ez indítás után előfordulhat.
 
Re: Második nekifutás - Parvula gyep Co2 nélkül?

Kicsit visszapörgettem a naplódat. 5 nap alatt algásodott be ennyire?

Volt esetleg nyírás?

Pont az ADA videókat nézegetve a következő érdekeséget lehetett látni. 4 naposan bekerült a takarítószemélyzet. Otocinclus és Amano garnéla. 7 naposan nyírták először a parvulát. Tehát nem lenyírva ültették (ezügyben is eltérőek a tanácsok). Mondjuk ott CO2 volt és emiatt gyors volt a regenerálódás. El tudom képzelni, hogy enélkül minden lassabb és az aga is tovább tanyázik az akiban.
 
Re: Második nekifutás - Parvula gyep Co2 nélkül?

viktorlantos said:
Kicsit visszapörgettem a naplódat. 5 nap alatt algásodott be ennyire?

Volt esetleg nyírás?

Pont az ADA videókat nézegetve a következő érdekeséget lehetett látni. 4 naposan bekerült a takarítószemélyzet. Otocinclus és Amano garnéla. 7 naposan nyírták először a parvulát. Tehát nem lenyírva ültették (ezügyben is eltérőek a tanácsok). Mondjuk ott CO2 volt és emiatt gyors volt a regenerálódás. El tudom képzelni, hogy enélkül minden lassabb és az aga is tovább tanyázik az akiban.

Igen, volt nyírás. Most 5.-én.
 
Re: Második nekifutás - Parvula gyep Co2 nélkül?

Szia Gabcsika!
Egy nagyon ígéretes próbálkozás, nagyon sajnálom hogy így bealgásodott!Szerintem ,ha viszavennél a fényből mondjuk kb egy hétre vagy akár pár nappal tovább is,rengeteget segítene az alga eltüntetésében.Természetesen a parvula sem fog örülni neki, de valószínűleg túl sok ammónia képződik a nyírás miatt, és ameddíg sok fényt is kap az aqua,addíg algából sem lesz kevesebb!
Próba szerencse ;)
 
Re: Második nekifutás - Parvula gyep Co2 nélkül?

snoop85 said:
Szia Gabcsika!
Egy nagyon ígéretes próbálkozás, nagyon sajnálom hogy így bealgásodott!Szerintem ,ha viszavennél a fényből mondjuk kb egy hétre vagy akár pár nappal tovább is,rengeteget segítene az alga eltüntetésében.Természetesen a parvula sem fog örülni neki, de valószínűleg túl sok ammónia képződik a nyírás miatt, és ameddíg sok fényt is kap az aqua,addíg algából sem lesz kevesebb!
Próba szerencse ;)

Tegnap óta visszavettem 5 órára, remélem segít valamit.
 
Re: Második nekifutás - Parvula gyep Co2 nélkül?

Délután megbolygattam kicsit a szűrőt, amíg dobtam bele egy bacter ball-t. Azóta halk csordogáló hangot hallatt szinte folyamatosan és az esőztető is köpdös nagyobb levegőadagokat. Első indításnál is csinálta ezt, de nem eddig. Valami nem kóser vagy csak ilyen lassan tudja kinyomni magából a bentrekedt levegőt?
 
Re: Második nekifutás - Parvula gyep Co2 nélkül?

Ha csordogáló hangja van, akkor levegős. Próbáld kikapcsolni (a rekeszeket ellenőrizd, hogy jól illeszkednek.-e), légteleníteni a pumpával és újra elindítani.
 
Re: Második nekifutás - Parvula gyep Co2 nélkül?

Jelenleg hányszor cserélsz hetente (és milyen mértékben) vizet?
(tuti kevés a napi tápozás...)
 
Re: Második nekifutás - Parvula gyep Co2 nélkül?

atti76 said:
Jelenleg hányszor cserélsz hetente (és milyen mértékben) vizet?
(tuti kevés a napi tápozás...)

Minden másnap megy vízcsere, alkalmanként kb. 20 liter. Mellé tápozok 3-3-3 ml micro+macro+carbo-t.
 
Re: Második nekifutás - Parvula gyep Co2 nélkül?

Visszaolvasva látom, hogy az erősen javallott stemek kimaradtak...
 
Re: Második nekifutás - Parvula gyep Co2 nélkül?

atti76 said:
Visszaolvasva látom, hogy az erősen javallott stemek kimaradtak...

Ilyen akváriumban nem is nagyon van helye ;)
Ha nem ülteted le csak bedobod azzal lehet ugyanannyit ártanál, mint amennyit használna a dolog.
Valószínűleg ezért látni kevés ilyen akvárium indítást.
 
Re: Második nekifutás - Parvula gyep Co2 nélkül?

viktorlantos said:
atti76 said:
Visszaolvasva látom, hogy az erősen javallott stemek kimaradtak...

Ilyen akváriumban nem is nagyon van helye ;)
Ha nem ülteted le csak bedobod azzal lehet ugyanannyit ártanál, mint amennyit használna a dolog.
Valószínűleg ezért látni kevés ilyen akvárium indítást.

Ezzel vitatkoznék, mármint az ártalmas voltáról...
CO2 nélküli akiról lévén szó, minden lehetőséget kihasználnék, hogy ne legyen alga gond.
A kövek mögötti területre - szerintem - be lehet ültetni stemeket. Nyilván azon a területen nem vagy nem úgy fejlődne a parvula. Amint stabilizálódik az aki, kikerülhetnek a stemek, majd - ha a parvula esetleg legyengülne alatta - egy cserépnyi újjal felfrissíthető ez a rész. Ennél az elrendezésnél a fotókon nem is látszódna az ideiglenes fejlődési különbség.
Szerintem...
 
Back
Oldal tetejére