• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Dance with Dragons

Re: Második nekifutás - Parvula gyep Co2 nélkül?

Ha leülteted a stemet csak az alga miatt és később kiveszed szinte garantáltan algás lesz az akvárium. A felkavarodott táptalaj, mulm stb miatt. Amellett, hogy a tervezett látványba nem passzolna bele, elveszi az értékes helyet a parvula elől és leárnyékolja a hátsó részt ott meg amiatt nem fog parvula fejlődni rendesen.

Ha lógatod a növényeket, az akvárium tetején fogja összeszedni az összes koszt a gyökerekkel stb. Ráadásul ha friss a növény még a bomlása is hozza az algásodást.

Ezért írtam, hogy amennyit nyerhetsz vele, lehet elbukod máshol. De abban igazad van, hogy mindent meg kell tenni az algásodás ellen.

Jó lenne látni valami tanulmányt arról, hogy egy sűrű stem bokor vagy egy dús parvula szedi e jobban fel a tápanyagot és mennyi is ez a tápanyag amiről beszélünk.
 
Re: Második nekifutás - Parvula gyep Co2 nélkül?

viktorlantos said:
Ha leülteted a stemet csak az alga miatt és később kiveszed szinte garantáltan algás lesz az akvárium. A felkavarodott táptalaj, mulm stb miatt. Amellett, hogy a tervezett látványba nem passzolna bele, elveszi az értékes helyet a parvula elől és leárnyékolja a hátsó részt ott meg amiatt nem fog parvula fejlődni rendesen.

Ezért írtam anno, hogy nem muszáj leültetni, elég összefogva lesúlyozni. Ha leülteted, akár tőben levághatod, miután nincs rá szükséged. Egyébként vannak arra is trükkök, hogy a növény kiemelésekor ne legyen tiszta köd az aki. Pl. vízcserénél- leállított szűrő(k) mellett- a leszívó csövet közvetlen a kiemelendő növény mellé teszed, megszívod, majd utána húzod ki, és nem szívod meg... :)
Tapasztalatom szerint mindenképp hasznos a stemek jelenléte. Természetesen nem akkora mennyiséget gondoltam, ami az egész hátsó részt leárnyékolja, hanem max. a kövek mögötti területet. A kezdeti átmeneti időszakban pedig el lehet tűrni egy stem bokrot, ha segíteni tud vmennyire az algák ellen.
 
Re: Második nekifutás - Parvula gyep Co2 nélkül?

Hello!

Közel sem vagyok hozzáértő, de én is low-tech ben neveltem parvulát, easy carbo sem volt, nálam ez az alga 5-6 cm hosszan lengedezett a parvula felett...
Lámpát feljebb emeltem kb 10 cm-el és egy csapat éhes red cherry kizabálta pár nap alatt.
 
Re: Második nekifutás - Parvula gyep Co2 nélkül?

Nos, 10 db Amano garnéla megkezdte pályafutását az akiban. Az algahelyzet borzasztó, ha ezek tényleg csodákra képesek, akkor itt az idő, hogy megmutassák mit tudnak.
 
Re: Második nekifutás - Parvula gyep Co2 nélkül?

A helyzet a következő. Az alga soha nem látott méreteket öltött. Az Amanok nem sok mindent szagoltak hozzá a dologhoz. Egy beadta a kulcsot, négy úgy döntött másnapra, hogy az akin kívül tágasabb. Ami tény, de túlélni nem lehet. A maradék öt úgy néz ki megvan, bár egyszerre az ötöt csak vízcserekor látom.

Úgy egy héttel ezelőtt eléggé elborult az agyam. Vagy kivakarok ebből valami akváriumnak látszó dolgot, vagy ki_aszom a p_csába az egészet a másodikról. Az előző mellett döntöttem. A látvány akkor olyasmi volt, hogy a köveket a zöld fonál totál ellepte, ilyen 5-6 centis szálak lengedeztek az áramlatban. De konkrétan nem láttam a kövekből szinte semmit. Anyukámnak tetszett, azt mondta, olyan szép. Nekem annyira nem jött be. A barna vatta szerű cucc a parvulát már szinte megfojtotta. Tokától bokáig ellepte.

Ígyhát egy szép nap leültem elé a kényelmes gurulós fotelembe, kezembe vettem a fogkefét az óllót és jóvágású ADA csipeszt, és elkezdtem kitermelni az algát. 1-1.5 óra fogkefézés a köveknek, masszív vágás (1-2 centi) a parvulának. Nem volt más lehetőség, úgy gondoltam. Most, hogy ilyen rövid lett, ki tudtam szippantani közüle a cuccot egy vékony slaggal. 3 napig jó 70-80%-os vízcserék voltak, hogy lehetőleg minden GERONIMO kiszedjek, kiszívjak.

Ma alig ismerni rá az akira. A kövekre a zöld fonál nem jön vissza, lehet, hogy az Amanok mégiscsak csinálnak valamit. A barna cucc továbbra is termelődik a parvula között, de közel sem olyan mértékben mint előtte. Ha így marad, kizárt, hogy a heti vízcserék menni fognak. Legalább heti 3 kell, hogy normálisan nézzen ki. Persze a kérdés még az, hogy a parvula helyre-e tud jönni és produkálni valami fejlődést. Meglátjuk.

Mivel az alga kijött, be is került valami. Két tő anubias nana a kövek közé, és 15 db ékfoltos razbóra.

Jelenleg mindenki HEPPY!

Zárásként egy mai rövid mobilos videó:

 
Re: Második nekifutás - Parvula gyep Co2 nélkül?

Nem akarok nagyon beleszólni a dologba (kevés vagyok én ehhez), de azt olvastam Tom Barr: Non CO2 method írásában, hogy a nagy mennyiségű vízcserék erős CO2 ingadozást okoznak a low-tech akikban. Gondolom azért egy ilyen instabil helyzet sem tesz jót az alga szituációnak. Csak egy ötlet...

Egyébként a parvulád gyönyörű így tisztán, bárcsak nekem is lenne ilyen egyszer.
 
Re: Második nekifutás - Parvula gyep Co2 nélkül?

Üdv. Elkezdett barnulni a parvula helyenként. Ez valami alga lenne, vagy rohadnak a szálak? Mit lehetne tenni ellene?

PICT0019.jpg


PICT0018.jpg
 
Re: Második nekifutás - Parvula gyep Co2 nélkül?

Gratulálok neked is, szép lett!
Az alga is eltűnt, ügyes vagy :thumbup:
 
Re: Második nekifutás - Parvula gyep Co2 nélkül?

Igaza van a zsűrinek, háttérrel még nagyobbat ütne az egész. Én személy szerint az anubias-t is szeretem, picit kilóg a "sablon" iwagumik közül. Gratu a helyezéshez! :thumbup:
A cím pedig roppant találó. ;)
 
Re: Második nekifutás - Parvula gyep Co2 nélkül?

stevo said:
Igaza van a zsűrinek, háttérrel még nagyobbat ütne az egész. Én személy szerint az anubias-t is szeretem, picit kilóg a "sablon" iwagumik közül. Gratu a helyezéshez! :thumbup:
A cím pedig roppant találó. ;)

A háttér nem működött. Megpróbáltam, elhiheted. Volt fekete is meg fehér is. Sajna fényem csak annyi van, amennyi (2×24W). Ha beraktam a hátteret, a hátsó üvegen brutál mód tükröződött minden. Fehérnél kevésbé, feketénél meg tényleg nagyon gáz volt. Ennyi fénnyel meg nem lehetett beégetni a fehér hátteret. Így maradt háttér nélkül..
 
Re: Második nekifutás - Parvula gyep Co2 nélkül?

Nekem az egyik kedvencem volt ez az aki az idén. Nekem tetszik mögötte a kék háttér, és az Anubias is. Nekem ez volt benne a különleges, ami elvitte valami más irányba.
 
Re: Második nekifutás - Parvula gyep Co2 nélkül?

Luna said:
Nekem az egyik kedvencem volt ez az aki az idén. Nekem tetszik mögötte a kék háttér, és az Anubias is. Nekem ez volt benne a különleges, ami elvitte valami más irányba.

Köszi. :) A kék háttér az konkrétan a fal, fűrészporos tapétával. :)
 
OFF:
Tudom, ugyanez van nekem is a falon, csak az enyém valami egészen más árnyalat, enyhén lilás, szal még véletlenül sem tűnik természetesnek. :D
 
Back
Oldal tetejére