• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csapvízről RO-ra - Hogyan váltsunk?

Valóban nem kell, a CLO miatt, de a halak és a garnélák szeretik, nem steszelnek annyira, ha rakod.
 
Sziasztok!
Váltani szeretnék csapvízről RO vízre szépen fokozatosan majd végül teljesen. A lágyvizet RO készülékkel készíteném. Kérdésem az arra irányulna, hogy amikor majd teljesen lágyvízzel történik a vízcsere, akkor ha szükséges akkor milyen termékkel sózzak vissza, hogy a KH/GH megfelelő szinten legyen.
Az aljaz Tropica Aquarium Soil, a dekor pedig 15kg Seiryu kő, ami gondolom amúgy is húzza felfelé az értékeket. Garnélából Red Cherryt és Amanot tartok, valamint pár halat. Szóval igazából a növények miatt érkezne a lágyvíz. Bármilyen tanács hasznos lehet ;)
Üdv
Péter
 
Szia
Szerintem folyamatosan 100% lágy vízzel cserélj. Többször kevesebbet (30%).
Vannak GH only és KH-GH növelő szerek is. Mérj majd rá a vizedre, hogy mit szeretnél növelni. A jelenlegi állataid nem érzékenyek, nekik bármelyik jó lehet.
A 15 kg seiryu mennyi vízben van? Valóban növeli a keménységet, de az emelkedés mértéke és tempója függ a vízmennyiségtől is. 2015 év vége felé csináltam erről egy tesztet, megtalálható a köves topikban.
Ha véletlenül KH+GH+ mellett döntenél, nekem van sok felesleges...
 
Szia
Szerintem folyamatosan 100% lágy vízzel cserélj. Többször kevesebbet (30%).
Vannak GH only és KH-GH növelő szerek is. Mérj majd rá a vizedre, hogy mit szeretnél növelni. A jelenlegi állataid nem érzékenyek, nekik bármelyik jó lehet.
A 15 kg seiryu mennyi vízben van? Valóban növeli a keménységet, de az emelkedés mértéke és tempója függ a vízmennyiségtől is. 2015 év vége felé csináltam erről egy tesztet, megtalálható a köves topikban.
Ha véletlenül KH+GH+ mellett döntenél, nekem van sok felesleges...
Szia, köszönöm a választ! A kövek egy 64 literes akváriumban találhatók. Ha csak csapvízzel cserélek, akkor az akváriumban 11körül van a KH a GH edig általában 12. A csapvíz keménységét most nem tudom megmérni, de az akváriumban nagynyomású Co2 is dolgozik, valamennyire gondolom ez is leviszi a KH-t. Az általad említett teszt pontosan melyik topikban van? Mindenképp végig szeretném olvasni. Amúgy olyan 5-6os KH-ig szeretnék lemenni...
A KH+GH+-os felajánlást pedig köszönöm. Ha szükségem lesz rá akkor mindenképp írok ;)
 
Szia, köszönöm a választ! A kövek egy 64 literes akváriumban találhatók. Ha csak csapvízzel cserélek, akkor az akváriumban 11körül van a KH a GH edig általában 12. A csapvíz keménységét most nem tudom megmérni, de az akváriumban nagynyomású Co2 is dolgozik, valamennyire gondolom ez is leviszi a KH-t. Az általad említett teszt pontosan melyik topikban van? Mindenképp végig szeretném olvasni. Amúgy olyan 5-6os KH-ig szeretnék lemenni...
A KH+GH+-os felajánlást pedig köszönöm. Ha szükségem lesz rá akkor mindenképp írok ;)
Hogy hányadik cserénél kell majd visszasóznod, az függ a cserélt víz mennyiségétől. Pl. 50%-os cserék esetén valószínűleg a másodiknál már kell visszasóznod valamennyit.
A mérés említésénél arra gondoltam, hogy azt kellene majd megtudnod, hogy két vízcsere között mennyit változik a vízkeménységed az immár alacsonyabb keménység mellett. És a következő cserevizeket már úgy beállítani, hogy a cserével olyan legyen az akváriumban a víz, hogy annyival legyen lágyabb a számodra ideális keménységtől, mint amennyivel várhatóan majd fölé megy a következő cseréig a seiryunak és CO2 beoldásnak köszönhetően. Ha ezt egyszer kiszámolod, akkor utána majd méricskélés nélkül tudsz cserélni és visszasózni.
Nekem a 90 literes seyrius akváriumban szerencsém volt, mert kb havi 3x30% vízcsere mellett a 15 kg kő pont annyit keményít, amennyit a full RO-val cserélés (visszasózás nélkül) pont ugyanoda állít mindig vissza.
ITT az említett tesztem eredménye, de ha visszaolvasol van több infó is szétszórva.
(A teszttel - most - arra akartam rámutatni, hogy többek között a CO2 beoldás mértéke is hatással van a vízkeménység változására, így mérések nélkül szinte lehetetlen beállítani a visszasózást.)
 
Utoljára módosított:
Hogy hányadik cserénél kell majd visszasóznod, az függ a cserélt víz mennyiségétől. Pl. 50%-os cserék esetén valószínűleg a másodiknál már kell visszasóznod valamennyit.
A mérés említésénél arra gondoltam, hogy azt kellene majd megtudnod, hogy két vízcsere között mennyit változik a vízkeménységed az immár alacsonyabb keménység mellett. És a következő cserevizeket már úgy beállítani, hogy a cserével olyan legyen az akváriumban a víz, hogy annyival legyen lágyabb a számodra ideális keménységtől, mint amennyivel várhatóan majd fölé megy a következő cseréig a seiryunak és CO2 beoldásnak köszönhetően. Ha ezt egyszer kiszámolod, akkor utána majd méricskélés nélkül tudsz cserélni és visszasózni.
Nekem a 90 literes seyrius akváriumban szerencsém volt, mert kb havi 3x30% vízcsere mellett a 15 kg kő pont annyit keményít, amennyit a full RO-val cserélés (visszasózás nélkül) pont ugyanoda állít mindig vissza.
ITT az említett tesztem eredménye, de ha visszaolvasol van több infó is szétszórva.
(A teszttel - most - arra akartam rámutatni, hogy többek között a CO2 beoldás mértéke is hatással van a vízkeménység változására, így mérések nélkül szinte lehetetlen beállítani a visszasózást.)
Per pillanat még akvárium indítási időszakban vagyok és még a lágyvizes cserét picit hanyagolom, mivel naponta vagy kétnaponta cserélek vizet. Ha már a heti egy vízcserén leszek, akkor mindenképp figyelembe veszem az általad ajánlott technikát és nézni fogom hogy két vízcsere között mennyit változik a víz a kövek miatt. Ennek megfelelően tényleg könnyebben be tudom lőni, hogy mennyire kell-e vagy sem sózni. A tesztedet elolvastam köszönöm! Valamit jobban beleásom magam az ide vonatkozó topikok beszélgetéseibe :)
 
Hogy hányadik cserénél kell majd visszasóznod, az függ a cserélt víz mennyiségétől. Pl. 50%-os cserék esetén valószínűleg a másodiknál már kell visszasóznod valamennyit.
A mérés említésénél arra gondoltam, hogy azt kellene majd megtudnod, hogy két vízcsere között mennyit változik a vízkeménységed az immár alacsonyabb keménység mellett. És a következő cserevizeket már úgy beállítani, hogy a cserével olyan legyen az akváriumban a víz, hogy annyival legyen lágyabb a számodra ideális keménységtől, mint amennyivel várhatóan majd fölé megy a következő cseréig a seiryunak és CO2 beoldásnak köszönhetően. Ha ezt egyszer kiszámolod, akkor utána majd méricskélés nélkül tudsz cserélni és visszasózni.
Nekem a 90 literes seyrius akváriumban szerencsém volt, mert kb havi 3x30% vízcsere mellett a 15 kg kő pont annyit keményít, amennyit a full RO-val cserélés (visszasózás nélkül) pont ugyanoda állít mindig vissza.
ITT az említett tesztem eredménye, de ha visszaolvasol van több infó is szétszórva.
(A teszttel - most - arra akartam rámutatni, hogy többek között a CO2 beoldás mértéke is hatással van a vízkeménység változására, így mérések nélkül szinte lehetetlen beállítani a visszasózást.)
Amúgy növények szempontjából KH/GH tekintetében milyen szintet ajánlanál a végső célra? (aci, stau, tenellus, monte carlo, parvula, blyxa)
 
Nagy tapasztalatom még nincs a növények igényeit tekintve, így én csak az általános ajánlást tudom mondani. A kitűzött 5-6 keménység szerintem jó lesz.
 
Jól gondolom, ha teljes cspvizes 54l -es akváriumba, 50 % -ot cserélek fele csap fele RO vízzel akkor nem kell visszasóznom ( van kb 2,5kg seiryu kövem )? Használhatok bolti vizet melyen jelölve van, hogy akváriumba használható?

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről
 
Jól gondolom, ha teljes cspvizes 54l -es akváriumba, 50 % -ot cserélek fele csap fele RO vízzel akkor nem kell visszasóznom ( van kb 2,5kg seiryu kövem )? Használhatok bolti vizet melyen jelölve van, hogy akváriumba használható?

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről
Bocs.De akkor minek Ro-zol,ha raksz bele csap vizet?Azért használunk Ro-t,hogy tudjuk mi kerül az akiba!Tehát inkább full RO víz csere,és mehet a vissza sózás!Ennyire egyszerű!
 
Back
Oldal tetejére