• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csapvízről RO-ra - Hogyan váltsunk?

De nem valahol 100-150 közt lenne ideális?

Kb ezen az értéken lehet tartani.
A visszakeményedés pl dekor miatt 1-2 nap.

A beöntött nullás víz az Amazonia miatt 70-80ppm
A növénytápok adagolásával megint rádobsz 10-30ppm-et

Ha olyan dekorod van akkor a fenti kb 100-as csapvíz 2 nap alatt 150-200ppm is lehet CO2 mellett.
 
Kb ezen az értéken lehet tartani.
A visszakeményedés pl dekor miatt 1-2 nap.

A beöntött nullás víz az Amazonia miatt 70-80ppm
A növénytápok adagolásával megint rádobsz 10-30ppm-et

Ha olyan dekorod van akkor a fenti kb 100-as csapvíz 2 nap alatt 150-200ppm is lehet CO2 mellett.

Amugy mi ez a tds/ppm? Ha veszek egy ilyen muszert, ami ezt tudja mérni, akkor nem kell tobbet ph,kh,gh-t mérni? Elég erre a mért ertekre tamaszkodni?
 
Kb ezen az értéken lehet tartani.
A visszakeményedés pl dekor miatt 1-2 nap.

A beöntött nullás víz az Amazonia miatt 70-80ppm
A növénytápok adagolásával megint rádobsz 10-30ppm-et

Ha olyan dekorod van akkor a fenti kb 100-as csapvíz 2 nap alatt 150-200ppm is lehet CO2 mellett.
De én azt nem értem, hogy eddig csapvíz volt az akváriumban, azt lemértem, 148 ppm volt, ebből kb 15 litert lecseréltem RO-ra, és 293 lett, ami amúgy most már 307. Az RO-tól nem kevesebbnek kéne lennie?
 
De én azt nem értem, hogy eddig csapvíz volt az akváriumban, azt lemértem, 148 ppm volt, ebből kb 15 litert lecseréltem RO-ra, és 293 lett, ami amúgy most már 307. Az RO-tól nem kevesebbnek kéne lennie?
Mérjük rá többször, néha kiakad nálam is a kütyü. Kalibrálás rendben?
 
Mérjük rá többször, néha kiakad nálam is a kütyü. Kalibrálás rendben?
most használtam először, kiírta, hogy CAL, a papír szerint ez azt jelenti, hogy kalibrálva van :/ mértem vagy 4szer az elmúlt pár órában, mióta cseréltem, 293ról folyamatosan megy felelé, már 307nél tart
 
Na úgy tűnik az az első mérés valahogy nagyon nem volt jó, most viszont megnyugodtam. Kapott újabb 15 liter RO-t az akvárium és most már 225-ről indulunk (tegnap 297 az első mérés csere után) úgyhogy megy lefelé, nincs itt gond :)
 
A TDS mérő készüléked tudja kezelni a hőmérsékletváltozást? Az olcsó készülékek egy adott hőmérsékleten mutatnak valós értéket, az enyémnél ez például 24 fok. Ha hidegebb a víz, kevesebbet mutat, ha melegebb, többet.
 
A TDS mérő készüléked tudja kezelni a hőmérsékletváltozást? Az olcsó készülékek egy adott hőmérsékleten mutatnak valós értéket, az enyémnél ez például 24 fok. Ha hidegebb a víz, kevesebbet mutat, ha melegebb, többet.
ADWA mérőt vettem, elvileg ez alkalmazkodós fajta.
 
Elképzelhető, hogy a RO alacsonyabb pH-ja miatt elkezdett valami kioldódni, ami a korábbi keményebb és lúgosabb vízben békésen megvolt a helyén.
 
Back
Oldal tetejére